میزان تولید آیفون در سال ۲۰۲۲ پایین‌تر از پیش‌بینی‌های اولیه خواهد بود

۷ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون

بر اساس یک گزارش جدید، اپل قصد دارد در سال ۲۰۲۲ حدود ۲۲۰ میلیون آیفون تولید کند. این در حالی است که در ابتدا تحلیلگران می‌گفتند در این سال حدود ۲۲۰ میلیون آیفون راهی بازار خواهد شد. بنابراین اگر این گزارش صحت داشته باشد، ظاهرا آمار فروش آیفون در سال جاری میلادی تفاوتی با سال گذشته نخواهد داشت.

روی هم رفته اپل از جمله شرکت‌هایی است که همواره از نظر درآمد رکوردهای جدیدی را ثبت می‌کند. به همین خاطر پیش‌بینی می‌شد فروش سری آیفون ۱۴ بالاتر از نسل قبلی خواهد بود. با این حال این شرکت با چالش‌های متعددی دست و پنجه نرم می‌کند. به عنوان مثال یکی از این چالش‌های مهم، کمبود جهانی تراشه است. در زمینه‌ی این کمبود عوامل زیادی اثرگذار هستند و مثلا می‌توانیم به تعطیلی‌های مربوط به بحران کرونا و افزایش تقاضا برای تراشه‌های مختلف اشاره کنیم.

آیفون

با این حال بحران اصلی مربوط به پردازنده و پردازنده‌ی گرافیکی نیست بلکه در زمینه‌ی تراشه‌های مربوط به مدیریت انرژی و نمایشگر بحران بسیار بزرگ‌تری وجود دارد. همچنین طی هفته‌های اخیر، شهرهای مختلف چین به دلیل شیوع کرونا بار دیگر با محدودیت‌های زیادی روبرو شده‌اند. تعطیلی کارخانه‌ها هم باعث شده برخی مدل‌های آیفون ۱۴ از برنامه‌های تعیین‌شده عقب بیفتند.از سوی دیگر باید به مشکلات اقتصادی کشورهای مختلف هم اشاره کنیم که باعث شده قدرت خرید کاربران کاهش پیدا کند.

حالا منابع آگاه به خبرگزاری بلومبرگ گفته‌اند که در سال ۲۰۲۲ در مجموع حدود ۲۲۰ میلیون آیفون راهی بازار می‌شود. مقامات این شرکت آمریکایی مطابق معمول واکنشی به این گزارش نشان نداده‌اند اما به نظر می‌رسد مهم‌ترین دلیل این کاهش آمار تولید، همان مشکلات ذکر شده است. اپل به طور رسمی اهداف فروش خود را اعلام نمی‌کند و در سال ۲۰۱۹ هم انتشار آمار فروش آیفون را متوقف کرد.

با این حال برخی کارشناسان در این زمینه خوش‌بین هستند. آن‌ها می‌گویند اگرچه در نیمه‌ی نخست ۲۰۲۲ اپل برای تولید آیفون‌ با مشکلات زیادی دست‌و‌پنجه نرم خواهد کرد، اما وضعیت در نیمه‌ی دوم بسیار بهتر خواهد شد. در هر صورت باید ببینیم آیا سری آیفون ۱۴ مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرد و از طرف دیگر آیا این شرکت می‌تواند برای این تقاضا تعداد کافی آیفون تولید کند یا نه.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه