پتنت جدید اپل امکان شارژ یک آیفون با آیفون دیگر را نشان می‌دهد

۸ مهر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

اپل پتنت جدیدی را از قابلیت شارژ معکوس در آیفون‌ها به ثبت رسانده که باعث شده به این شایعه که اپل می‌خواهد قابلیت یادشده را در آینده به آیفون‌ها اضافه کند دامن زده شود.

در حال حاضر گوشی‌های هوشمندی که از فناوری شارژ معکوس پشتیبانی می‌کنند، قادر هستند گجت‌های پوشیدنی کوچک نظیر ساعت هوشمند یا ایربادز را شارژ کنند. به این صورت که کافی است آن‌ها را روی پنل پشتی گوشی قرار داده و با فعال کردن گزینه‌ی مربوطه در تنظیمات گوشی، آن گجت را با سرعت نسبتا پایینی شارژ کرد. این قابلیت به خصوص زمانی که شرایط برای شارژ کردن گجت یادشده به صورت سیمی فراهم نباشد می‌تواند کاربردی باشد اما اپل ظاهرا تصمیم دارد آن را به سطح جدید ببرد.

اینطور که از پتنت جدید اپل متوجه شدیم، ظاهرا این شرکت آمریکایی در نظر دارد قابلیتی را به آیفون‌های خود اضافه کند که به لطف آن کاربران قادر خواهند بود دو گوشی آیفون را به صورت پشت به پشت روی هم قرار دهند تا یک گوشی دیگری را شارژ کند. این در حالی است که در حال حاضر آنچه که کاربران اپل از این شرکت می‌خواهند این است که امکان شارژ گجت‌های پوشیدنی نظیر ایرپادز و اپل واچ را به گوشی‌های خود اضافه کند چون این قابلیت در آیفون‌ها در دسترس نیست.

یک بخش دیگر از این پتنت هم به نکته‌ی جالبی اشاره کرده و آن، امکان شارژ گوشی آیفون با استفاده از مک بوک و آیپد است. به این صورت که این محصولات می‌توانند به صورت بی‌سیم، گوشی آیفون را شارژ کنند. حال این شارژ شدن به صورت معمول (قرار دادن گوشی روی پنل پشتی محصول دیگر) صورت می‌گیرد یا به شکل دیگر مشخص نیست.

قابلیت شارژ معکوس در حال حاضر در گوشی‌های اندرویدی زیادی در دسترس قرار دارد و اصلا هم قابلیت جدیدی نیست. اما کاربران اپل از آن بی‌بهره بوده‌اند. از زمان آیفون ۱۱ تاکنون این شایعه وجود دارد که اپل قصد دارد گوشی‌های خود را به فناوری شارژ معکوس مجهز کند اما اکنون ۳ سال از آن زمان می‌گذرد و هنوز هم خبری نشده است.

فناوری شارژ معکوس برای بسیاری از کاربران یک قابلیت کاربردی به حساب می‌آید چرا که در شرایط حساس می‌تواند واقعا نجات‌بخش باشد. حال باید دید اپل چه زمانی تصمیم می‌گیرد این قابلیت را به گوشی‌هایش اضافه کند. پتنت یادشده نشان می‌دهد این شرکت آمریکایی قطعا به این موضوع فکر می‌کند اما کدام آیفون به چه نوعی از فناوری شارژ معکوس مجهز خواهد شد پرسشی است که باید برای مشخص شدن پاسخ آن منتظر بمانیم.

منبع: ۹to5Mac

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه