آیا میراث هاگوارتز بخشی از مجموعه آثار هری پاتر است یا خیر؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
hogwarts legacy harry potter canon

میراث هاگوارتز اولین اقتباس بازی ویدئویی فرنچایز هری پاتر است که هیچ ارتباطی با شخصیت هری پاتر ندارد. حتی بازی موبایل هری پاتر: راز هاگوارتز که اولین بازی است که به بازیکنان قابلیت خلق دانش‌آموز هاگوارتز خود را می‌دهد همچنان شامل کارکنان و معلمانی می‌شود که هواداران با آن‌ها از طریق فیلم‌ها و کتاب‌ها آشنایی دارند. محل قرارگیری منحصربه‌فرد میراث هاگوارتز در خط داستانی هری پاتر باعث می‌شود ارزیابی اینکه آیا واقعاً بخشی از مجموعه آثار هری پاتر است یا خیر را دشوار می‌کند.

برای آن دسته از خوانندگانی که نمی‌دانند داستان بازی میراث هاگوارتز در طول سال‌های دهه ۱۸۹۰ میلادی رخ می‌دهد. صدسال پیش از اینکه هری پاتر متولد شود. این بازه زمانی به‌خصوص به سازندگان بازی اجازه داد جهان آزادی سرشار از ماجراجویی‌ها به همراه چندین پایان خلق کنند که بر روی مجموعه داستان‌های هری پاتر تأثیر نمی‌گذارد و همچنین این سؤال را برمی‌انگیزد که آیا واقعاً از اهمیتی در تاریخ و سرگذشت داستان برخوردار است یا خیر. واضح است که در میراث هاگوارتز از هری پاتر و دوستانش یا استادان او خبری نیست اما در طول داستان شخصیت‌های بسیار دیگری یا در بازی حضور دارند یا به آنها اشاره می‌شود. برخی از این افراد شامل سر نیکلاس سر برید و پروفسور بینز و کلاه گروه‌بندی می‌شود.

بازی Hogwarts Legacy

علاوه بر این در میراث هاگوارتز اجداد شخصیت‌های معروف و به نام هری پاتر حضور دارند. برجسته‌ترین آنها رئیس فینیس بلک، جد سیریوس بلک است. در طول کلاس تاریخ جادوی پروفسور بینز او به شورش گابلین ها در سال ۱۷۵۲ اشاره می‌کند که در سال ۲۰۱۵ به‌عنوان بخشی از تاریخ داستان هری پاتر شناخته می‌شود.

با اینکه موارد موفق می‌توانند قانع‌کننده باشند ولی غیر قابل ردکردن نیستند. بالاخره دی سی و مارول منزلگاه چندجهانی‌هایی هستند که در مدیوم‌های مختلف ریشه دوانده و شخصیت‌های یکسان در آنها وجود دارند. البته اکثر اوقات شباهت‌ها در همین‌جا به پایان می‌رسند. تنها راه پاسخ‌دادن به پرسش کَنون بودن میراث هاگوارتز این است که جواب را از دهان تسترال بشنویم یا به سراغ بخش سؤال‌های متناوب سایت رسمی بازی برویم. یکی از سؤال‌هایی که در این صفحه دیده می‌شود این است: «آیا میراث هاگوارتز تابع روایات و داستان‌های دنیای جادوگری است؟» در پاسخ به این سؤال در سایت چنین نوشته شده: «بله. با اینکه میراث هاگوارتز یک اقتباس مستقیم از کتاب‌ها و فیلم‌ها نیست اما بازی تابع داستان‌های جهان جادوگری است. آوالانش تجربه منحصربه‌فردی خلق کرده که الهام گرفته از دنیای جادویی آفریده شده توسط جی. کی رولینگ است. در این جهان بازیکنان لوکیشن‌ها، شخصیت‌ها و عناصر داستانی جدیدی را کشف خواهند کرد.»

با وجودی که جی. کی. رولینگ دخالتی در پروسهٔ ساخت بازی نداشته است استودیوی سازنده با تیمی در Pottermore همکاری نزدیک داشته‌اند تا اطمینان حاصل کنند میراث هاگوارتز در چهارچوب قوانین شناخته شده جهان جادوگری قرار دارد و مهم‌تر از آن در چهارچوب رویدادهای رخ‌داده در این جهان است. این مسئله به نظر می‌رسد جایگاه بازی را میان سایر آثار فرنچایز مشخص کند اما نحوه جمله‌بندی محتاطانه متن فوق تا حدی باعث ایجاد شک و ظن می‌شود بر اینکه آیا ما باید باور کنیم که رویدادهای رخ‌داده در میراث هاگوارتز در نهایت به رویدادهای داستان هری پاتر منجر می‌شود.

بازی Hogwarts Legacy

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات تثبیت جایگاه میراث هاگوارتز در کَنون شخصیت اصلی بازی است. نه‌تنها این شخصیت توسط بازیکنان ساخته می‌شود (بدین معنی که جزئیات ظاهر و اعمال او متفاوت خواهد بود) بلکه به نظر می‌رسد این شخصیت، فرد به نامی در جهان جادوگری است. جادوی باستانی که شخصیت اصلی بازی با آن تعامل می‌کند پیش‌ازاین در دیگر آثار فرنچایز مورد اشاره قرار گرفته است. البته هنوز مشخص نیست که در پروژه‌های آینده هری پاتر و جهان جادوگری چه ثمرات دیگری به دنبال خواهند داشت پس نمی‌شود خیلی روی داستان میراث هاگوارتز و اینکه آیا جز مجموعه داستان‌های هری پاتر است یا نه وسواس به خرج داد. علاوه بر این به لطف ماهیت بازی ویدئویی بودن میراث هاگوارتز ما نمی‌توانیم اثر آن بر روی پروژه‌های آینده را تضمین کنیم. شاید سایمون پگ صداگذار نقاشی فینیس بلک باشد یا شاید کلاس‌های بعدی تاریخ جادو به نام شخصیت شرور اصلی بازی اشاره کنند.

با تمام این حرف‌ها به‌احتمال زیاد میراث هاگوارتز در هم‌جواری جهان شناخته شده جادوگری قرار می‌گیرد که شاید از نظر فنی بخشی از آن به‌حساب بیاید اما تأثیر به سزایی بر روی دیگر آثار به جز دنباله‌های احتمالی میراث هاگوارتز نخواهد گذاشت.

منبع: Denofgeek


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما