آیا جانی دپ برای بازی در فیلم‌های «دزدان دریایی کارائیب» بازمی‌گردد؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه

بازگشت احتمالی جانی دپ به فرانچایز «دزدان دریایی کارائیب» همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در چند سال گذشته، حضور مجدد او در این فرنچایز به دلایل مختلفی تحت بررسی قرار گرفت. ممکن است برای گفتن این نکته خیلی زود باشد، اما از رویدادهای اخیر می‌توان برای نتیجه گیری این موضوع استفاده کرد.

در حالی که حضور جانی دپ در نقش کاپیتان جک اسپارو یکی از بزرگ‌ترین دلایلی بود که «دزدان دریایی کارائیب» به عنوان یک فرنچایز موفق مطرح شد، اما ادامه‌ی مشارکت او در سال‌های اخیر نسبتا نامشخص بوده است. در دهه‌ی ۲۰۱۰، بازی‌های ضعیف دپ در آخرین قسمت‌های «دزدان دریایی کارائیب» و سایر پروژه‌هایی که در آن دهه با آن‌ها درگیر بود، او را تحت تاثیر قرار داده بود.

علاوه بر این، پس از اتهاماتی که امبر هرد به او وارد کرد، حضور جانی دپ در یک پروژه موفقیت آن را زیر سوال می‌برد، بنابراین او از «دزدان دریایی کارائیب» کنار گذاشته شد. با این حال، پس از برگزاری دادگاه جانی دپ و امبر هرد، افکار عمومی به شدت به نفع دپ تغییر کرد، تا جایی که بسیاری از مردم ابراز علاقه کرده‌اند تا دپ دوباره در فیلم ظاهر شود.

همانطور که گفته شد، هنوز مشخص نیست که آیا جانی دپ واقعا قرار است نقش کاپیتان جک اسپارو را در دزدان دریایی کارائیب بازی کند یا خیر. با این حال، علی‌رغم رابطه‌ی طولانی مدت او با این مجموعه، بسیاری از شواهد، به ویژه صحبت‌های تکان دهنده‌ی خود دپ در دادگاه در مورد دیزنی و اتفاقات پیرامون انتخاب بازیگران، در حال حاضر شواهد نشان می‌دهند که او باز نخواهد گشت.

فیلم بعدی دزدان دریایی کارائیب چیست؟

جانی دپ

 

در حال حاضر، دو فیلم از دزدان دریایی کارائیب در حال ساخت است. فیلم اول «دزدان دریایی کارائیب ۶» به کارگردانی خواکیم رونین است. دومین فیلم در حال توسعه هم فیلمی جدید و بی‌ارتباط با فیلم‌های قبلی است که قرار است مارگو رابی به عنوان قهرمان داستان در آن حضور داشته باشد.

در حال حاضر، مشخص نیست که آیا فیلم دزدان دریایی کارائیب رابی اسپین‌آف فرنچایز اصلی است یا یک راه‌اندازی کامل خواهد بود، اما حتما زمانی که روند تولید این فیلم و «دزدان دریایی کارائیب ۶» پیش‌تر رود، جزئیاتی از آنها منتشر خواهد شد.

چرا دیزنی بدون جانی دپ دزدان دریایی کارائیب را می‌سازد؟

جانی دپ

در چند سال گذشته، دیزنی تلاش کرد تا فرنچایز دزدان دریایی کارائیب را بدون حضور جانی دپ پیش ببرد. حتی گزارش‌هایی مبنی بر اینکه او رسما از این فرنچایز کنار گذاشته شده (از طریق ایندیپندنت) و دلیل آن هم گفته شد، منتشر گردید. دو قسمت آخر دزدان دریایی کارائیب، تا حد زیادی در مقایسه با فیلم‌های قبل از خود ضعیف‌تر بودند و بیشترین انتقاد وارد شده به‌ آنها این بود که جک اسپارو دپ به شخصیتی بدتر از خود او تبدیل شده است.

یکی دیگر از مشکلات جانی دپ در آن زمان این بود که دیگر فیلم‌هایی که او در آنها بازی کرده بود هم برای موفقیت مشکل داشتند. فیلم «رنجر تنها» در سال ۲۰۱۳ مورد انتقاد منتقدان قرار گرفت و تبدیل به یک شکست عظیم در باکس آفیس شد و دیگر فیلم‌هایی که او در دهه ۲۰۱۰ در آنها بازی کرده بود مانند «تعالی»، «مردخای» و «آلیس آن سوی آینه» هم با استقبال ضعیف و بازدهی مشابهی روبرو شدند. واضح بود که دپ قدرت سوپراستاری سابق را ندارد و بازی او در «مردگان حکایت نمی‌کنند» آنقدر بد بود که نامزدی دو جایزه تمشک طلایی را برای او به ارمغان آورد.

البته بزرگترین عامل جنجال پیرامون جانی دپ و امبر هرد لود. هرد ادعا کرد که دپ در طول ازدواجشان با او بدرفتاری کرده است و وجه‌ی دپ را در میان عموم مردم بد کرد. اعتقاد بر این است که استرس ناشی از طلاق دپ یکی از عوامل اصلی رفتار دپ در طول ساخت فیلم «مردگان حکایت نمی‌کنند» بود. بحث و جدل پیرامون دپ زمانی که برای بازی در نقش گلرت گریندل والد در مجموعه «جانوران شگفت انگیز» انتخاب شد، به یک نقطه گیر تبدیل شد و مدز میکلسن که جایگزین او در «جانواران شگفت‌ انگیز: اسرار دامبلدور» شد، نشانه آشکاری از عدم تمایل شرکت‌ها به همکاری با او بود. در آن زمان، دپ نه تنها به خاطر بازیگری، بلکه به خاطر رفتارهای شخصیتی‌اش مشکل ساز بود، بنابراین منطقی بود که دیزنی هر کاری که می‌تواند انجام دهد تا از او فاصله بگیرد.

درخواست برای بازگرداندن جانی دپ به دزدان دریایی کارائیب

جانی دپ

در حالی که تردیدهای زیادی در مورد آینده‌ی جانی دپ با دزدان دریایی کارائیب وجود دارد، طرفداران از تلاش برای دیدن دوباره او در نقش کاپیتان جک اسپارو دست برنداشته‌اند. یکی از نمونه‌های قابل توجه این موضوع دادخواستی در سایت Change برای بازگرداندن دپ به عنوان جک اسپارو است که در حال حاضر نزدیک به یک میلیون امضا دریافت کرد. در حالی که بعید است این دادخواست آنلاین تاثیر مهمی داشته باشد، اما نشان می دهد که هزاران نفر هنوز از جانی دپ حمایت می‌کنند، آن هم در شرایطی که استقبال عمومی از او در کمترین میزان خود بود.

آنچه جانی دپ درباره‌ی بازگشت به دزدان دریایی کارائیب گفته است

جانی دپ

ملموس‌ترین شواهد در مورد اینکه آیا جانی دپ به «دزدان دریایی کارائیب» بازخواهد گشت یا نه، گفته‌های خود اوست. در جریان دادگاه دپ علیه هرد، او نه تنها تایید کرد که از این فرنچایز خارج شده است، بلکه همچنین گفت که حتی اگر دیزنی به او «۳۰۰ میلیون دلار و یک میلیون آلپاکا» پیشنهاد دهد، باز نخواهد گشت. واضح است که دپ پس از واکنش آنها در مورد اتهاماتی که هرد نسبت به او مطرح کرده بود، ناراحت شد و علاقه‌ی بسیار کمی به دیزنی دارد و این احتمالا بزرگ‌ترین مانع برای بازی مجدد او در نقش جک اسپارو خواهد بود.

همانطور که گفته شد، حمایت عمده از بازگشت جانی دپ توسط تهیه کننده دزدان دریایی کارائیب، جری بروکهایمر، صورت می گیرد. در حین تبلیغ فیلم «تاپ گان: ماوریک»، از بروکهایمر در مورد اینکه آیا دپ به فرنچایز بازخواهد گشت یا خیر، سؤال شد، که بروکهایمر پاسخ داد «آینده هنوز تصمیم‌گیری نشده است».

مدیر سابق دیزنی فکر می‌کند که دپ می‌تواند پس از حکم دادگاه به دزدان دریایی کارائیب بازگردد

جانی دپ

پس از برنده شدن جانی دپ در دادگاه علیه هرد، نظرات درباره‌ی دپ نسبت به آنچه چند سال پیش بود، نه تنها در میان عموم مردم، بلکه در بین افرادی که در نقش‌های اجرایی نیز حضور داشتند، کاملا تغییر کرده است. یکی از مدیران سابق دیزنی در مصاحبه‌ای با People گفته است که آنها فکر می‌کنند دپ به دنبال این حکم بسیار محبوب‌تر خواهد شد و آماده‌ی بازگشت به دزدان دریایی کارائیب است.

با تمام این حرف‌ها، در حال حاضر به نظر نمی‌رسد که جانی دپ به دزدان دریایی کارائیب بازگردد. در حالی که افراد در نقش‌های اجرایی درباره بازگشت دپ نظر مثبت داشتند، خود او در طول محاکمه به صراحت گفت که نمی‌خواهد به این فرنچایز بازگردد و مهم هم نیست که دیزنی چقدر بخواهد به او بپردازد. در پایان، دپ کسی است که تصمیم می‌گیرد آیا به این فرنچایز بازگردد یا نه، و اگر خودش می‌گوید که به عنوان جک اسپارو در دزدان دریایی کارائیب حضور نخواهد یافت، پس بازگشت او بسیار سخت خواهد بود.

آیا جانی دپ به «دزدان دریایی کارائیب» بازخواهد گشت؟

جانی دپ

با این حال، غیرممکن نیست که او نظر خود را در مورد حضور در دزدان دریایی کارائیب تغییر دهد. در طول دادگاه، دپ گفت که می‌خواهد به ساختن فیلم‌ها ادامه دهد تا با جک اسپارو و دیگر شخصیت‌ها خداحافظی کند، بنابراین ممکن است برای انجام این کار هم که شده بازگردد. این وضعیت همچنین شباهت‌هایی به ماجرای دنیل کریگ و تغییر نظر او در مورد حضور در قسمت‌های بیشتری از فرانچایز جیمز باند دارد. به همین ترتیب، دپ هم می‌تواند نظر خود را تغییر دهد و برای فیلم دیگری از دزدان دریایی کارائیب بازگردد. در حال حاضر، هنوز به نظر می‌رسد که دپ به این فرنچایز باز نخواهد گشت، اما با توجه به اینکه وضعیت او دائما در حال تغییر است، برای رد کردن چیزی زود باشد.

منبع: screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۷ دیدگاه
 1. دلارام

  اقای جانی دپ تمام قسمت های فیلم دزدان دریایی کارییب رو بسیار عالی بازی کردن اینکه فیلمنامه مشکل داشته چه ربطی ب اقای دپ داره ولی بازم بنظر من اون فیلم با جک اسپارو که بازیگرش جانی دپ بود معنا دار و زیبا شده و امیدوارم نتونن ادامه این فیلمو بدون جانی دپ بسازن و اگر هم بسازن حتما با انتقادات منفی بسیار روبه رو خواهند شد

 2. Ali

  اما از این رو که جک اسپارو یا جانی دپ به تمام خواسته هاش در طی فیلم رسید مثل مروارید سیاه و در قسمت جدید دیوید جونز بازم میاد چون اون قلب خنجر خورده تا جایی اثر داشت که طلسمی باشه ولی بعد نابودی نیزه ی سه شاخه و باطل شدن تمام طلسما دلیلی برای برنگشتن دیوید جونز نیست نکته مهم اینکه شاید دوباره ویل ترنر با اسپارو همکاری و یار بشن چون دیوید جونز اول به پیش ترنر و الیزابت رفت و فکر نکنم دوید جونز دشمنی شو با جک تموم کنه پس تکلیف اینا تا حدودی معلومه ولی باید دید نقش مارگو رابی در این فیلم چیه

  1. سارا

   اگه جانی دپ نباشه نگاه نمیکنم نمره منفی هم میرم میدم حالا هرکی میخواد توش باشه مارگو یا هرکی

  2. پوریا

   این که جانی نامزد تمشک طلایی شد بابت مردگان حکایت نمیکنند اشتباهه
   جانی سال اکران فیلم پنجم دزدان دریایی کارائیب بابت بازی تو یک فیلم دیگه نامزد تمشک طلایی شد نه واسه نقش کاپیتان جک اسپارو
   تمشک طلایی واسه بازی بد نیست واسه انتخاب نقش بد هست اینم بدونین

 3. SINA

  درسته که دزدان دریایی کارائیب بدون جانی دپ نمیشه و همگی فیلمو به خاطر اون دوست دارن. ولی بیش از حدشخصیت جک اسپارو
  ( جانی دپ ) در قسمت پنجم مسخره کردن . من احساس میکنم اینا تو قسمت شش جانی دپ بیارن و یک جوری داستانش رو به پایان برسونن و در یک اسپین آف مارگو رابی رو بیارن. اگه دقت کنید صحنه پس از تیتراژ قسمت پنج به دیوی جونز اشاره کرده بودن . حتما داستانی پشتشه وگرنه الکی بهش اشاره نمیکنن

  1. علی

   دیوی جونز مگه به قلبش خنجر نزدن ؟ پس در واقع باید مرده باشه دیگه پس چطوری زنده مونده و برمیگرده ؟

   1. سرپش

    وقتی که نیزه سه شاخه پوسایدون رو شکستن تمام طلسم از بین رفت دیوی جونز هم بخاطر این زنده شد دوباره چون وقتی مرد طلسم شده بود پس باید دوباره به شکل انسانی دوباره برمی گشت

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما