پوشاندن وب‌کم؛ اقدامی منطقی یا کاملا بیهوده؟

۱ مهر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پوشاندن وب‌کم

این روزها بسیاری از کاربران وب‌کم لپ‌تاپ خود را با روش‌های مختلف می‌پوشانند. به عنوان مثال می‌توانیم به استفاده از کاغذ، چسب برق، کارت ویزیت تا شده، برچسب و دیگر موارد این‌چنینی برای پوشاندن وب‌کم اشاره کنیم.

برخی افراد چنین کاربرانی را مسخره می‌کنند و می‌گویند آن‌ها بیش از حد نگران و ترسو هستند. اگرچه چنین کاری از دید برخی افراد اقدام مسخره‌ای به نظر می‌رسد، اما واقعیت این است که ایده‌ی بدی محسوب نمی‌شود.

خطرات هک وب‌کم

تقریبا تمام چیزهای الکترونیکی را می‌توان هک کرد. طی سال‌های گذشته گزارش‌های زیادی در مورد هک وب‌کم افراد مختلف و سوء‌استفاده از تصاویر به دست آمده منتشر شده است. به عنوان مثال در سال ۲۰۰۹ یک دانش‌آموز آمریکایی متوجه شد که لپ‌تاپ ارائه شده از طرف مدرسه، به طور مخفیانه از او عکس می‌گیرد. همچنین عکس‌برداری و فیلمبرداری مخفیانه از زنان هم اغلب اوقات منجر به باج‌گیری از آن‌ها شده است.

در این میان باید به هک وب‌کم از طرف سازمان‌های جاسوسی آمریکا و بریتانیا هم اشاره کنیم. با وجود اینکه معمولا در کنار وب‌کم‌ها یک چراغ وجود دارد که در صورت فعال شدن روشن می‌شود، ولی این سازمان‌ها بدون روشن کردن چراغ موردنظر، از چهره‌ی افراد عکس می‌گرفتند. حتی بدون در نظر گرفتن این داستان‌های ترسناک، همین که یک دوربین طی ساعات زیادی در روز جلوی صورت شما قرار دارد، کمی ترسناک است.

پوشاندن وب‌کم

البته بدون شک مردان نگرانی کمتری از این بابت دارند اما زن‌ها و افراد بچه‌دار در این زمینه با نگرانی‌های بیشتری روبرو هستند. با وجود اینکه همچنان هک وب‌کم کار بسیار سخت و پیچیده‌ای است، اما در هر صورت غیرممکن محسوب نمی‌شود.

چه کاری از دست ما برمی‌آید؟

حتی اگر دیگران شما را بابت پوشاندن وب‌کم مسخره می‌کنند، چنین کاری اصلا غیرمنطقی نیست. در این میان باید به مارک زاکربرگ هم اشاره کنیم چنین کاری را انجام می‌دهد. خوشبختانه به جای اینکه از چیزهایی مانند چسب برق برای این کار استفاده می‌کنید، می‌توانید از کاور‌های وب‌کم بهره ببرید که قیمت بسیار پایینی دارند و ظاهر لپ‌تاپ را هم خراب نمی‌کنند. در ضمن به طور نرم‌افزاری هم می‌توانید وب‌کم را به طور کامل غیرفعال کنید.

بنابراین اگر اهل انجام این کار هستید، اصلا احساس حماقت نداشته باشید و حتی می‌توانید باقی افراد را برای انجام این کار تشویق کنید.

منبع: How To Geek

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar ahmad

    وب کم کنارش یدونه چراغ ال ای دی هست که روشن میشه و با هک کردن هم نمیتونن کاری کنن که اون چراغ روشن نشه !مارک زوکربرگ کودن هم از بس اطلاعات ملتو فروخته به دولت ها به همه چیز شک داره هیچیم از برق و الکترونیک حالیش نمیشه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه