جک دورسی از مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
جک دورسی

ساعاتی قبل خبرگزاری CNBC به نقل از منابع آگاه گزارش داد که جک دورسی از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری می‌کند. حالا جک دورسی با انتشار یک بیانیه این خبر را تأیید کرده و گفته که «پاراگ آگراوال» (Parag Agrawal)، مدیر فنی توییتر، به جای او این سمت را عهده‌دار خواهد شد.

آقای دورسی که یکی از بنیان‌گذاران توییتر است، در سال ۲۰۰۸ به دلیل فشارهای گسترده به ناچار از سمت مدیرعاملی این شرکت کناره‌گیری کرد ولی در سال ۲۰۱۵ بار دیگر به‌عنوان مدیرعامل توییتر انتخاب شد. طی چند سال گذشته توییتر به طور مرتب ویژگی‌های جدیدی را ارائه داده که اگرچه برخی از آن‌ها با استقبال روبه‌رو نشده‌اند ولی در هر صورت نشان می‌دهند که این شرکت از ایده‌های جدید و نوآورانه استقبال می‌کند.

در بخشی از بیانیه‌ی جک دورسی آمده: «تصمیم گرفتم توییتر را ترک کنم زیرا معتقدم این شرکت آماده است که بدون بنیان‌گذاران وارد دوران تازه‌ای شود. من اعتماد زیادی به پاراگ دارم و اقدامات او در ۱۰ سال گذشته منشأ تحولات زیادی بوده است. عمیقا از مهارت، قلب و روح او سپاس‌گزارم. زمان رهبری او فرا رسیده است.» او همچنین به کارمندان توییتر اعلام کرده تا حدود ۶ ماه دیگر به‌عنوان عضو هیأت‌ مدیره توییتر انجام وظیفه خواهد کرد و سپس این شرکت را به طور کامل ترک می‌کند.

جک دورسی

مدیرعامل جدید توییتر در سال ۲۰۱۱ به‌عنوان مهندس بخش تبلیغات به توییتر ملحق شد و بعد از ۷ سال فعالیت، در سال ۲۰۱۸ سمت مدیر فنی این شرکت را بر عهده گرفت. جک دورسی از جمله افرادی است که به تکنولوژی بلاک‌چین، رمزرازها و در کل فناوری‌های غیرمتمرکز علاقه‌ی زیادی دارد و آقای پاراگ آگراوال هم رهبری پروژه‌ی Bluesky را بر عهده دارد که هدف آن ایجاد یک استاندارد غیرمتمرکز و آزاد برای شبکه‌های اجتماعی است.

در سال ۲۰۲۰ یکی از سهام‌داران اصلی توییتر به دلیل نگرانی بابت عملکرد جک دورسی و رشد پایین این شرکت، با افزایش فشار بر دورسی می‌خواست او را وادار به کناره‌گیری از سمت مدیرعاملی کند. اما او بالاخره توانست نظر سهام‌داران را جلب کند و این سمت را حفظ کرد. جک دورسی بعد از ترک توییتر همچنان به‌عنوان مدیرعامل Square به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما