ثروت خالص جف بزوس از ۱۰۰ میلیارد دلار بیشتر شد

۴ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۵ ۴ آبان ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Jeff Bezos

خبرگزاری بلومبرگ ظاهرا در همه حال مشغول بررسی دارایی‌ها و آمار و ارقام افراد مختلف، از جمله «جف بزوس» (Jeff Bezos) است. طبق گزارش بلومبرگ، ارزش ثروت خالص جف بزوس از ۱۰۰ میلیارد دلار گذشته است. صد میلیارد دلار اصلا رقم کمی نیست. دفعه‌ی گذشته‌ای که ارزش ثروت خالص یک نفر به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسید، به سال ۱۹۹۹ باز می‌گردد. «بیل گیتس» در این همه سال، لفب «پولدارترین فرد دنیا» را حفظ کرده بود. با این حال در سال ۲۰۱۶ جای بیل گیتس و جف بزوس برای بارها تغییر کرد. در حال حاضر هم جف بزوس ثروتمندترین فرد دنیا محسوب می‌شود.

در حال حاضر جف بزوس ثروتمندترین فرد دنیا محسوب می‌شود.

ثروت جف بزوس به لطف افزایش ارزش سهام آمازون در سال جاری، به این رقم رسیده است. به خاطر فروش دیروز بلک فرایدی در آمازون بود که سهام این شرکت باز هم رشد پیدا کرد و ثروت جف بزوس از صد میلیارد دلار جلو زد. گفته می‌شود که بیش از نیمی از فروش بلک فرایدی آنلاین در تمام دنیا، فقط مربوط به آمازون بوده است.

جف بزوس تا به امروز ثروت‌های خودش را کم و بیش صرف موشک‌های فضایی‌اش کرده است. او چند سال پیش روزنامه‌ی واشنگتن پست را به قیمت ۲۵۰ میلیون دلار خرید، ولی اخیرا بیش از یک میلیارد دلار برای موشک‌های بلو ارجین هزینه کرد. او هم‌چنین به تازگی یک میلیارد دلار از سهام‌های خودش را تبدیل به پول کرد و نمی‌دانیم چه خوابی برای آن دیده است.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما