جیم رایان به عنوان مدیر عامل پلی‌استیشن انتخاب شد

امیرحسین میرزایی ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰ ۱ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
مدیر عامل پلی استیشن

سونی در راستای افزایش درآمدزایی شبکه‌ی پلی‌استیشن، تغییراتی در مدیران پلی‌استیشن اعمال خواهد کرد. طبق خبری که این شرکت دیروز اعلام کرد، قرار است از روز اول آوریل سال جاری میلادی، «جیم رایان» (Jim Ryan) به عنوان رییس و مدیر عامل پلی‌استیشن فعالیت کند. مدیر عامل فعلی پلی‌استیشن یعنی «جان کودرا» (John Kodera) به عنوان معاون جیم رایان انتخاب شده است.

در واقع جان کودرا و جیم رایان موقعیت‌های فعلی خود را با یکدیگر عوض خواهند کرد. جیم رایان در حال حاضر معاونت پلی‌استیشن را به دست دارد و جان کودرا هم ریاست کل این شرکت را. مدیریت جان کودرا در پلی‌استیشن یک سال دوام آورده است. پیش از کودرا، «آندرو هاوس» (Andrew House) مدیریت پلی‌استیشن را برعهده داشت و او در پایان سال ۲۰۱۷ این شرکت را ترک کرد.

جیم رایان سال‌ها ریاست شعبه‌ی اروپای پلی‌استیشن را برعهده داشت.

قرار است جان کودرا به عنوان معاون کل پلی‌استیشن، تمرکز خود را روی گسترش شبکه‌ی پلی‌استیشن و سرویس‌های این شرکت بگذارد، در حالی که جیم رایان به عنوان مدیر کل پلی‌استیشن، این شرکت را برای ورود به نسل بعدی کنسول‌ها آماده می‌کند.

جیم رایان سال‌ها ریاست شعبه‌ی اروپای پلی‌استیشن را برعهده داشت. او که از سال ۱۹۹۴ و پیش از عرضه‌ی جهانی پلی‌استیشن وان کار خود را آغاز کرده، درباره‌ی سمت جدید خود در قالب یک بیانیه گفته است: «افتخار بزرگی است که به عنوان مدیر عامل و رییس پلی‌استیشن انتخاب شوم. از روزهای ابتدایی پلی‌استیشن گسترش و تغییر بزرگ آن را دیده‌ام و امیدوارم بتوانم از این تجربه برای تثبیت تجارت سرویس‌ها و شبکه‌ی پلی‌استیشن استفاده کنم.»

 مدیر عامل جیم رایان PlayStation

در طول سال‌های اخیر، جیم رایان مصاحبه‌های عجیب و غریب و نه چندان جالبی درباره‌ی پلی‌استیشن داشته است. او در مصاحبه‌ای گفته بود که چندان از قابلیت Backwards Compatibility (امکان اجرای بازی‌های کنسول‌های قدیمی روی کنسول‌های جدید) خوشش نمی‌آید و به نظرش، گرافیک بازی‌های قدیمی آن‌قدر پایین است که ارزش دوباره بازی کردن ندارند. جیم رایان در مصاحبه‌ای دیگر، درباره‌ی مقاومت سونی مقابل اجرای قابلیت کراس-پلی (بازی کردن پلتفرم‌های مختلف با یکدیگر) گفته بود که آن‌ها موظف هستند از کودکان محافظت کنند و به همین دلیل، نمی‌گذارند بازی‌کننده‌های دیگر پلتفرم‌ها به پلی‌استیشن بیایند.

سونی و پلی‌استیشن تا به این جای کار را در نسل فعلی بازی‌های ویدیویی، خوب آمده‌اند و امیدواریم تغییرات اخیر این شرکت، نتیجه‌ای مخالف روند چند سال گذشته‌ی آن‌ها نداشته باشد.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما