جیم رایان، مدیرعامل پلی‌استیشن، پس از ۳۰ سال کار در سونی بازنشسته می‌شود

۸ مهر ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
جیم رایان

شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی (SIE) روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که جیم رایان، رئیس و مدیرعامل پلی‌استیشن، پس از تقریباً ۳۰ سال کار در پلی استیشن تصمیم گرفته در مارس ۲۰۲۴ خود را بازنشسته کند. و می‌خواهد از سمت خود کناره‌گیری کند.

طبق بیانیه‌ی منتشر شده در سایت شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی، «برای حمایت از آقای رایان در دوران گذار، مدیر ارشد مالی و مدیر ارشد عملیاتی شرکت سونی یعنی هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki) در تاریخ ۱ آوریل ۲۰۲۴، به‌عنوان مدیرعامل موقت شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی منصوب خواهد شد، در حالی که او به نقش فعلی خود در سونی ادامه خواهد دهد.»

«آقای توتوکی همکاری نزدیکی با کنیچیرو یوشیدا، رئیس و مدیرعامل گروه سونی و تیم مدیریتی شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی خواهد داشت تا به تعریف فصل بعدی پلی‌استیشن از جمله جانشینی نقش مدیرعامل SIE کمک کند.»

هیروکی توتوکی

هیروکی توتوکی

جیم رایان در سال ۱۹۹۴ به شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی اروپا (SIEE)- که در آن زمان شرکت سرگرمی‌های کامپیوتری سونی بود – پیوست. از آن زمان، او پیش از انتصاب به عنوان رئیس و مدیرعامل پلی‌استیشن، سمت‌های ارشد متعددی در این شرکت از جمله رئیس SIEE، رئیس فروش و بازاریابی جهانی در SIE و معاون رئیس SIE از ژانویه ۲۰۱۸ را بر عهده داشته است. جیم رایان در کارنامه‌ی خود در سونی موفقیت‌های بزرگی را ثبت کرده که بعضی از آن‌ها از اوایل کار او در پلی‌استیشن شروع و بعضی دیگر در موفقیت‌های اخیر این چند سال اخیر پلی‌استیشن به‌خصوص کنسول پلی‌استیشن ۵ مشهود است. او یکی از چهره‌هایی بوده که از زمان تولد پلی‌استیشن در این شرکت حضور داشته و در آن زمان با گسترش و راه‌اندازی بخش انگلستان و اروپای این شرکت نقش مهمی در محبوبیت همیشگی پلی‌استیشن در اروپا را داشته است. او از سال ۲۰۱۹ که به سمت ریاست پلی‌استیشن و شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی ارتقا پیدا کرد، در هدایت عرضه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۵ نقش بسزایی را ایفا کرده است.

جیم در مصاحبه‌ای که در چند سال پیش با سردبیر سایت گیم‌اینداستری انجام داده بود، به این نکته‌ اشاره کرده بود که تعادل میان زندگی شخصی او در انگلستان و زندگی کاری او در آمریکا و ژاپن و جلسه‌های مختلفی که با مدیران آن دو مقر سونی با توجه به اختلاف زمانی این کشورها برگزار می‌کند، فرایند بسیار دشوار است و اکنون هم یکی از دلایل بازنشستگی خود را در این سن و بعد از ۳۰ همین موضوع دانسته است.

کِنیچیرو یوشیدا (Kenichiro Yoshida)، مدیرعامل شرکت سونی، در پیامی که برای قدردادنی از جیم رایان نوشته، بیان کرده است:

«جیم رایان در تمام دورانی که با ما بوده، یک رهبر الهام‌بخش بوده است و بیش از همه اوج کار او در زمان عرضه پلی استیشن ۵ در بحبوحه‌ی همه‌گیری جهانی ویروس کووید -۱۹ آشکار است. این دستاورد خارق‌العاده توسط کل تیم SIE به طور پیوسته ساخته شده و پلی‌استیشن ۵ در مسیر تبدیل‌شدن به موفق‌ترین کنسول این شرکت قرار دارد. من از جیم به خاطر تمام دستاوردهایش بسیار سپاسگزارم. احترام‌گذاشتن به تصمیم جیم برای پایان‌دادن به دوران کاری طولانی‌اش در سونی، باتوجه به اهمیت کسب‌وکار ما در بخش بازی‌ها و خدمات شبکه، تصمیم مهمی در رابطه با جانشینی او بر عهده‌ی من گذاشته است. ما با جدیت درباره‌ی این موضوع بحث کرد‌ه‌ایم و ساختار مدیریتی جدیدی را تعیین کردیم. هدف ما رسیدن به تکامل و رشد بیشتر گروه سونی از طریق موفقیت بیشتر در کسب‌وکار بخش بازی‌ها و خدمات شبکه است.»

Jim Ryan

 جیم رایان هم در بیانیه‌ی خود در واکنش به این خبر نوشته است:

همان‌طور که امروز در اخبار دیدید، من پس از تقریباً ۳۰ سال کار در شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی، بازنشستگی خود را اعلام کردم. من این تصمیم را به‌راحتی نگرفته‌ام و کاملاً SIE و جامعه‌مان را دوست دارم، اما اخیراً به طور فزاینده‌ای برایم سخت بوده که تعادل درستی بین زندگی شخصی‌ام در بریتانیا و شغلم در ایالات متحده برقرار کنم. همان‌طور که در بیانیه مطبوعاتی ذکر شد، من نقش خود را به‌عنوان رئیس و مدیرعامل تا مارس ۲۰۲۴ ادامه خواهم داد. در تاریخ ۱ آوریل ۲۰۲۴، هیروکی توتوکی به‌عنوان مدیرعامل موقت SIE منصوب خواهد شد در حالی که او به نقش فعلی خود در شرکت گروه سونی ادامه می‌دهد.

من از اینکه فرصت رهبری شرکتی را داشته‌ام که محصولاتی ارائه می‌دهد که زندگی میلیون‌ها نفر را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، احساس فروتنی می‌کنم. از بازی های جایزه گرفته تا دستاوردهای فنی فوق العاده‌ای که با پلی استیشن ۵ ارائه شد، من به آنچه که به دست آورده‌ایم بسیار افتخار می‌کنم. پلی‌استیشن همیشه بخشی از زندگی من خواهد بود و من نسبت به آینده شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی از همیشه خوش‌بین‌تر هستم. می خواهم از یوشیدا – سان تشکر کنم که همه‌ی این مدت به من اعتماد کرد و یک رهبر فوق‌العاده حساس و حامی بود.

از شروع کار من در اروپا، مشخص بود که سونی یک چیز ویژه را خلق کرده است. نسل‌ها بعد از آن زمان من هنوز در شگفت از هیجان و شور جامعه‌ی (طرفداران) پلی‌استیشن هستم. به لطف شما است که توانسته‌ایم نوآوری و ارائه تجربه‌های بیشتر را ادامه دهیم. از سال ۱۹۹۴، نسل‌هایی از گیمرها به ما الهام بخشیده‌اند که بهتر باشیم، مرزها را جابجا کنیم و نتایج این رویکرد باورنکردنی بوده است.

از ته قلبم از همه‌ی شما متشکرم.

در نهایت، هیروکی توتوکی که از اول آوریل سال آینده میلادی قرار است مدیرعامل موقت SIE‌ باشد، در واکنش به این خبر نوشته است:

«می‌خواهم از جیم رایان به خاطر دستاوردها و کمک‌های برجسته‌اش در طول ۳۰ سال فعالیتش در سونی، از جمله موفقیت بزرگ عرضه پلی‌استیشن ۵، صمیمانه تشکر کنم. کسب وکار پلی استیشن که توسط شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی مدیریت می‌شود، بخش مهمی از کل مجموعه کسب‌وکار گروه سونی است. من از نزدیک با جیم و تیم مدیریت ارشد همکاری خواهم کرد تا موفقیت و رشد بیشتر ما تضمین شود. من همچنین به دنبال خلق آینده هیجان‌انگیز پلی استیشن و صنعت بازی به همراه همه در SIE و شرکای تجاری آن هستم.»

منبع: Sony Interactive Entertainment

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

مجموعه کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 Digital Edition ظرفیت 825 گیگابایت به همراه دسته اضافه

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه