پیش‌درآمد جان ویک در ۳ قسمت بلند منتشر خواهد شد

۲۷ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
جان ویک

تأیید شده که سریال پیش‌درآمد جان ویک، با نام کانتیننتال، به‌ صورت یک سریال در سه شب و هر قسمت با مدت‌ زمان یک فیلم سینمایی پخش خواهد شد.

کانتیننتال، در مدت سه شب با قسمت‌هایی با مدت‌ زمان مشابه یک اثر سینمایی منتشر خواهد شد. این عنوان تجاری در سال ۲۰۱۴ آغاز شد و ماجراهای ویک (کیانو ریوز) را در روزگاری که آدمکشی را کنار گذاشته روایت می‌کند.

بعد از آنکه عده‌ای مهاجم، وارد خانه او می‌شوند و ماشین او را می‌دزدند و سگی که همسر مرحومش برای او به‌ جا گذاشته بود را می‌کشند، او شروع به انتقامی وحشیانه می‌کند. آن‌ها اصلا نمی‌دانستند که در حق یکی از خطرناک‌ترین مردان آن حوالی، بد کرده‌اند.

جان ویک اصلی، دو دنباله دیگر با نام‌های جان ویک: قسمت دوم (John Wick: Chapter 2) و جان ویک: قسمت سوم، آماده برای ستیز (John Wick: Chapter 3 – Parabellum) را به همراه داشت. همچنین دو فیلم دیگر برای ادامه‌ی این مجموعه در حال ساخت است. کارگردان، چد استاهلسکی، همچنان جایگاه خود را برای تمام فیلم‌های دیگر مجموعه حفظ می‌کند.

سریال تلویزیونی کانتیننتال در واقع پیش درآمدی برای فیلم‌های اصلی جان ویک خواهد بود. این سریال ساخته ‌شده توسط لاینزگیت و استارز، در هتل کوچکی اتفاق می‌افتد که همانند بهشتی امن برای آدمکش‌ها است.

به نقل از مجله هالیوود، کانتیننتال به‌ صورت داستانی که در سه قسمت روایت می‌شود، توسعه‌ یافت. مدت‌ زمان هر قسمت نود دقیقه و بودجه ساخت آن بیست میلیون دلار خواهد بود. آلبرت هاجز، کارگردان فیلم کتاب ایلای، به‌ طور رسمی برای کارگردانی قسمت‌های اول و سوم این سریال، به پروژه پیوسته است، اما هنوز هیچ کارگردانی، برای قسمت دوم به پروژه ملحق نشد.

به‌تازگی هاجز یک قسمت از مینی سریال پرنده‌ی خدای خوب (The Good Lord Bird) و فیلم آلفا را در سال ۲۰۱۸، کارگردانی کرده است. در حالی‌که او معمولا با همکاری برادرش، آلن هاجز کارگردانی می‌کند، این قسمت‌ها از سریال کانتیننتال را به‌ تنهایی کارگردانی خواهد کرد. هرچند از اصطلاح قسمت، باید با احتیاط استفاده کرد، زیرا بخش‌های این سریال، با توجه به مدت‌ زمان نود دقیقه‌ای، بیشتر یادآور یک فیلم سه‌گانه هستند.

ساخت چهارمین فیلم از این مجموعه به علت همه‌گیری ویروس کرونا، به تعویق افتاده است. با اینکه قرار بود قسمت‌های چهار و پنج به‌ صورت پشت سر هم فیلم‌برداری شوند، اما لاینزگیت این خبر را تکذیب کرد. دنیای سینمایی جان ویک، به‌ سرعت از نظر مقیاس و وسعت در حال گسترش است.

با توجه به دنباله‌های داستانی بیشتر و سریال کانتیننتال که در دست تولید است، طرفداران این مجموعه باید منتظر ماجراهای زیادی باشند. در حالی‌ که تماشای کاراکتر اصلی این مجموعه قطعا سرگرم‌کننده خواهد بود، هیجان‌انگیز است که ببینیم کانتیننتال، به‌‌عنوان هتلی نمادین برای آدمکش‌هایی که داستان‌های زیادی برای گفتن دارند، چگونه از کار درخواهد آمد.

با وجود اینکه که استاهلسکی به‌شدید درگیر کارگردانی فیلم‌های این مجموعه است، امیدواریم هاجز گزینه مناسبی برای کارگردانی سریال باشد. بودجه سریال‌های مارول و دیزنی بسیار بالاست، برای ضمانت این نکته که سریال‌ها از نظر جلوه‌ی بصری و احساسی، مشابه فیلم‌های این دنیای سینمایی باشند. از آنجا که به نظر می‌رسد کانتیننتال بودجه مناسبی داشته باشد، امیدواریم که کاری مشابه، در حد دنیای سینمایی جان ویک به انجام برساند. این اخبار که سریال در سه قسمت، یا در واقع، سه فیلم سینمایی ساخته خواهد شد، به نظر می‌رسد قالب جالبی باشد که برای خیابان ترس (Fear Street) از شبکه نتفلیکس خوب جواب داده است.

منبع: Screenrant

راهنمای تماشای سریال
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه