دنیای توسعه‌یافته DC؛ تمام قهرمانانی که از دارک ساید شکست خوردند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
دارک ساید

جنگجوی آپوکالیپتی، دارک ساید، همان‌طور که در لیگ عدالت زک اسنایدر و به‌خصوص در آینده‌ی فرضی نایتمر نشان داده شد، قهرمانان متعددی را در دنیای توسعه‌یافته DC می‌کشد.

او از پس کدام قهرمانان برمی‌آید؟ دارک ساید به‌عنوان شرور نهایی دنیای توسعه‌یافته DC معرفی گردیده است. او به‌عنوان یک خدای جدید، بسیار قدرتمند و بزرگ است و در طول زندگی خود، هزاران جهان را فتح کرده و در جست‌وجوی قدرت و معادله ضد زندگی، سیارات زیادی را تحت تسلط خود درآورده است. دارک ساید در آینده‌ای بالقوه موفق می‌شود زمین را به لیست جهان‌های فتح‌شده خود اضافه کند و در نهایت معادله ضد زندگی را به دست می‌آورد و لیگ عدالت را به چندین روش از بین می‌برد.

دارک ساید همان‌طور که در یک سکانس فلش‌بک نشان داده شد، قبلا و زمانی که کشف کرد معادله ضد زندگی در زمین قرار دارد، به این سیاره آمده بود. دارک ساید در نبردی عظیم علیه بشریت و بزرگ‌ترین مدافعان زمین، شکست خورد و زمین را بدون معادله ضد زندگی ترک کرد. او برای هزاران سال، به تسخیر جهان ادامه داد و در لیگ عدالت و با مرگ سوپرمن و فعال شدن جعبه‌های مادر، تصمیم گرفت به زمین بازگردد. نایتمر، آینده‌ای احتمالی است که توسط بتمن و سایبورگ در نظر گرفته شده است و در آن دارک ساید پیروز می‌شود و با معادله ضد زندگی، لیگ عدالت را از بین می‌برد و زمین را تصاحب می‌کند و یک رژیم شوم را به رهبری سوپرمن راه‌اندازی می‌نماید.

دارک ساید به دنبال معادله ضد زندگی است، زیرا در نبردهای آینده، بسیار به کار او می‌آید. معادله‌ی ضد زندگی یک فرمول کیهانی بسیار قدرتمند است که می‌تواند اراده آزاد هر موجودی را از بین ببرد و به دارک ساید اجازه می‌دهد بزرگ‌ترین مخالفان خود را به مینیون تبدیل کند. به دست آوردن معادله توسط دارک ساید و بروز جدول زمانی نایتمر، در اصل قرار بود در دنباله‌های برنامه‌ریزی‌شده لیگ عدالت زک اسنایدر به تصویر کشیده شود. بعید است این فیلم‌ها در آینده اکران شوند اما اسنایدر اظهار داشت که در فیلم نهایی شاهد پایان بتمن در دنیای توسعه‌یافته DC بودیم و او خود را برای جلوگیری از دستیابی دارک ساید به معادله و در نتیجه بروز جدول زمانی نایتمر و مرگ قهرمانان لیگ عدالت، فدا کرد.

۱. یالان گور

یالان گور

یالان گور در کمیک‌های DC، نیروی باستانی فانوس سبز و یکی از اولین کسانی بود که از بخش ۲۸۱۴ که شامل زمین می‌شود، دفاع کرد. گور آن‌قدر مشهور و قدرتمند بود که محافظان جهان، به حلقه او قدرتی دادند تا مانند دیگر حلقه‌های فانوس سبز، به رنگ زرد تبدیل و تضعیف نشود (به دلیل اختلاف زاویه نور در باتری مرکزی نیروی سبز). یالان گور اولین حضور خود در فیلم‌های سینمایی را در لیگ عدالت تجربه کرد و در اولین تلاش دارک ساید برای فتح زمین، از این سیاره دفاع نمود.

گور شجاعانه جنگید اما نتوانست بر دارک ساید غلبه کند و توسط سلاح قطبی آپوکولپتی، تکه‌تکه شد و روی زمین افتاد. حلقه فانوس سبز در دنیای توسعه‌یافته DC، با مرگ گور، به فضا برمی‌گردد تا جانشین او را پیدا کند، درست مانند حلقه ابین سور که بعد از هزاران سال، هال جردن را پیدا کرد. مرگ گور در جدول زمانی نایتمر رخ نداد و در واقع مرگ او، تنها اتفاقی است که در دنباله‌های برنامه‌ریزی‌شده اسنایدر قابل برگشت نیست.

۲. زن شگفت‌انگیز

زن شگفت انگیز

جنازه‌ی زن شگفت‌انگیز در اوایل تصویر و در چشم‌انداز کوتاه سایبورگ از جدول زمانی نایتمر در لیگ عدالت، نشان داده می‌شود. در مراسم خاکسپاری او، ملکه هیپولیتا را می‌بینیم که به خاطر از دست دادن دخترش، عزادار است و اشک می‌ریزد. همچنین دارک ساید را می‌بینیم که با یک سفینه‌ی آپوکالیپتی وارد مراسم خاکسپاری زن شگفت‌انگیز می‌شود. با توجه به قدرت زن شگفت‌انگیز و ظاهر دارک ساید، احتمالا این فرمانده جنگی آپوکالیپتی، او را کشته است.

پایان زن شگفت‌انگیز در دنیای توسعه‌یافته DC هم قابل توجه است، زیرا برای اولین بار است که مردن یک قهرمان را در چشم‌انداز سایبورگ می‌بینیم و این اتفاق ثابت می‌کند که او یکی از بزرگ‌ترین تهدیدات برای دارک ساید و یکی از اولین کسانی است که به دلیل خطرناک بودن خود، جانش را از دست داد.

۳. آکوامن

آکوامن

جنازه‌ی قهرمان بعدی که در چشم انداز سایبورگ از جدول زمانی نایتمر نشان داده شد، متعلق به آکوامن بود. دارک ساید با غلبه بر پادشاه آتلانتیس در مقر پادشاهی او، وی را به همراه نیزه سه‌شاخه‌اش نابود می‌کند و همچنین وولکو، مربی آتلانتیسی آکوامن را هم از پای درمی‌آورد. جالب اینجاست که آکوامن به همراه نیزه سه‌شاخه‌ آتلان کشته می‌شود و نشانی از نیزه سه‌شاخه‌ آتلانا که آرتور در بیشتر مدت زمان فیلم از آن استفاده می‌کرد، وجود ندارد. آتلان، مالک اصلی این سلاح سه‌شاخه، در تهاجم اصلی موجود آپوکالیپتی به زمین، با سلاح معروف خود با دارک ساید جنگیده بود. بعدها مرا، با پیوستن به شورش بتمن، نیزه سه‌شاخه‌ آکوامن را در دست می‌گیرد.

۴. سوپرمن

سوپرمن

خود سوپرمن مستقیما توسط دارک ساید کشته نشد اما تمام اعتقادات و ارزش‌های او توسط دارک ساید از بین رفتند. لوئیس لین در سناریوی نایتمر کشته می‌شود و در پی این حادثه، قلب سوپرمن می‌شکند و عزم و اراده او تضعیف می‌شود. دارک ساید با استفاده از معادله ضد زندگی، اراده آزاد کلارک را از بین می‌برد و با شست‌وشوی مغزی، درجه او را به یک پیاده‌نظام تقلیل می‌دهد. با از بین رفتن شخصیت و هویت سابق سوپرمن، او به عروسک خیمه‌شب‌بازی دارک ساید تبدیل شد و اراده خود را در جهت تسخیر زمین اعمال کرد و با همه چیزهایی که قبلا از آن‌ها دفاع می‌کرد مبارزه نمود.

سوپرمن دنیای توسعه‌یافته DC، برخلاف بازی‌های ویدیویی بی‌عدالتی که الهام‌بخش جدول زمانی نایتمر بود و علی‌رغم تفکرات درست بتمن درباره سوپرمن در فیلم بتمن در برابر سوپرمن، اساسا نمی‌تواند به یک شخصیت شرور تبدیل شود. سوپرمن زک اسنایدر مانند نسخه کمیک ‌او که بر اساس آن ساخته شده است، یک شخص ذاتا خوب است که حتی اگر کسانی را هم که دوست دارد از دست بدهد، یک قهرمان باقی می‌ماند.

۵. کیلووگ

کیلووگ

جنازه کیلووگ که عضو سابق سپاه فانوس سبز است، در انتهای چشم‌انداز سایبورگ از نایتمر نشان داده می‌شود. کیلووگ یک سوراخ بزرگ روی سینه دارد که نشان می‌دهد سوپرمن شست‌وشوی مغزی‌شده، او را با لیزر چشمان خود کشته است. سوپرمن اساسا در نایتمر کشته می‌شود و به‌عنوان نیروی تحت اراده دارک ساید فعالیت می‌کند و به همین خاطر می‌توان گفت که کیلووگ به طور غیر مستقیم توسط دارک ساید و از طریق سوپرمن کشته می‌شود.

کیلووگ در کمیک‌های DC، دوست صمیمی و شریک همیشگی نسخه انسانی فانوس سبز، هال جوردن است. معلوم نیست که آیا هال در برنامه‌های زک اسنایدر در آینده نایتمر، به فانوس سبز تبدیل می‌شود یا خیر اما او احتمالا در جایی از آینده دنیای توسعه‌یافته DC حضور خواهد داشت.

۶. بتمن

بتمن

اولین باری که بینندگان با سناریوی نایتمر آشنا می‌شوند، جایی است که آن را در چشم‌انداز بروس وین در بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت مشاهده می‌کنند. بتمن به ایجاد شورش کمک می‌کند و ابرقهرمانان و ابرشروران مختلفی را که از حمله دارک ساید و کنترل ذهن‌، جان سالم به در برده‌اند، گرد هم می‌آورد. در چشم‌انداز طلوع عدالت، دیدیم که بتمن، اسیر می‌گردد و به طرز وحشیانه‌ای توسط سوپرمن تحت اراده دارک ساید کشته می‌شود و در نهایت، دارک ساید، زمین را به طور کامل فتح می‌کند.

در دنباله‌های برنامه‌ریزی‌شده (اما منتشر‌نشده) لیگ عدالت زک اسنایدر، بتمن مستقیما توسط دارک ساید کشته می‌شود. بروس، جان لوئیس لین را نجات می‌دهد و از تبدیل شدن جدول زمانی نایتمر به واقعیت جلوگیری می‌کند و دارک ساید را با تیرهای امگای جنگی می‌کشد. اگرچه بتمن، زمین و جهان‌های بی‌شماری را از حمله دارک ساید نجات می‌دهد اما به هر حال، او یکی از معدود قهرمانانی است که دارک ساید، آن‌ها را هم در دنیای توسعه‌یافته DC و هم در جدول زمانی نایتمر شکست داده است.

منبع: screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. مهدی حقیقی

  بتمن خیلی ضعیفه پاهاش ۹۰ درجه بالا نمیاد واقعا یه چاقال حیف نونه،😅😅

  1. ۰

   اره توی سینما ضعیفه ولی توی کمیک دارک ساید رو شکست داد

 2. . عليرضا طیبی

  ما هنوزم منتظر ادامه ی دنیای اسنایدر هستیم. حیفه واقعا

 3. مهران

  بتمن نمی گیره بلکه به وسیله اشعه‌های دارک ساید به گذشته میرود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما