کونامی به فکر احیای متال گیر سالید، کسلوانیا و سایلنت هیل است

۱۱ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
snake eater pachislot

در حالی که مدت نسبتا زیادی است که شرکت کونامی از ساخت بازی‌های بزرگ کنسولی دور شده است، اما چند سالی است که شایعه‌های متعددی درباره‌ی احیا و بازگشت بعضی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین آثار این شرکت شنیده می‌شود. جدیدترین شایعه که به نظر می‌آید که احتمال صحت آن بالا باشد، از بازگشت بازی‌های کسلوانیا، متال گیر سالید و سایلنت هیل خبر ‌می‌دهد.

از طرفی کونامی امسال مجموعه بازی قدیمی PES را به‌سوی نابودی برده است اما از طرف دیگر طبق گزارش جدید سایت VGC به نظر می‌رسد عزم جدی برای احیای دیگر بازی‌های محبوبش در سر دارد.

اولین اثری که VGC به آن اشاره کرده است، بازی جدیدی از کسلوانیا (Castlevania) است. این منبع توضیح می‌دهد که این اثر یک بازنگری در این مجموعه محسوب می‌شود و قرار است به‌صورت داخلی توسط کونامی در ژاپن تولید شود. البته، کونامی برای ساخت این اثر از استودیوهای ژاپنی خارجی دیگری هم کمک‌هایی می‌گیرد. با توجه به اینکه در این سال‌های شاهد محصولات مرتبط با این مجموعه بوده‌ایم، از جمله‌ای انیمه‌ای که توسط نتفلیکس پخش می‌شود، چنین تصمیمی می‌تواند کاملا منطقی باشد.

بازی castlevania

دومین اثری که این سایت به آن اشاره کرده است، متال گیر سالید (Metal Gear Solid) است. مدتی است که شایعه‌هایی مبنی بر این وجود دارد که استودیوی بلوپوینت گیمز که به‌تازگی توسط سونی خریداری شده است، در حال ساخت بازسازی یکی از آثار سری متال گیر سالید است. با این حال، طبق گزارش اولیه‌ی VGC، این خبر صحت ندارد. اگر صحبت مدیر بلوپوینت گیمز را هم در نظر بگیریم که به‌تازگی گفته است که استودیو آن‌ها مشغول ساخت یک محتوای اورجینال و تازه است، می‌توانیم از این گفته اطمینان بیشتری حاصل کنیم.

snake eater pachislot

با این حال، بازسازی متال گیر سالید قرار نیست مربوط به قسمت اول آن شود. بلکه طبق این اخبار این پروژه با محوریت بازسازی متال گیر سالید ۳: اسنیک ایتر (Metal Gear Solid 3: Snake Eater) انجام خواهد شد. ابتدا اعلام شد که این پروژه توسط یک استودیوی آسیایی و البته غیر از ژاپنی هدایت خواهد شد. پس از گزارش اولیه، منابع بیشتری بیان کردند که این پروژه قرار است توسط استودیوی سنگاپوری معروف Virtuos توسعه داده شود. Virtuos استودیوی بزرگی است که با بسیاری از استودیوهای معروف روی بازی‌های بزرگ همکاری داشته و همچنین پورت‌های بازی‌های بزرگی را هم منتشر کرده است.. از طرف دیگر، VGC بیان می‌کند که کونامی قصد دارد نسخه‌ی ریمستر شده بازی‌های متال گیر سالید را هم پیش از انتشار نسخه‌ی بازسازی بزرگی که توسط Virtuos ساخته می‌شود، منتشر کند.

سایت یوروگیمر هم در تأیید این گزارش مطلبی را منتشر کرده است و بیان می‌کند که آن‌ها هم چنین چیزی را درباره‌ی بازسازی متال گیر سالید ۳: اسنیک ایتر شنیده‌اند. نکته‌ی جالب اینجاست که آن‌ها ادعا می‌کنند که این بازسازی در ابتدا قرار بود با موتور بازی‌سازی فاکس‌ انجین ساخته شود اما ایده‌ی ساخت بازی با این موتور بازی‌سازی به سرانجام نرسید و استودیوی سازنده به سراغ موتور بازی‌سازی دیگری رفته‌اند.

snake eater pachislot

در نهایت، VGC گزارش می‌دهد که چند بازی از سایلنت هیل توسط استودیوهای مختلف خارجی در حال توسعه است. حدس‌ و گمانمان می‌گوید یکی از این پروژه‌ها توسط استودیوی بلوبر تیم ساخته می‌شود اما پروژه‌ی دیگر که ما را بیشتر کنجکاو کرده است، به یک استودیوی برجسته‌ی ژاپنی برون‌سپاری‌ شده است. در ماه فوریه، آهنگساز معروف سری سایلنت هیل یعنی آکیرا یامائوکا در مصاحبه‌ای با Al-Hub سرنخ‌هایی برای معرفی اثری در تابستان گذشته داد. او در آن زمان بیان کرده بود که این همان اثری است که طرفداران منتظر آن هستند. البته، به هر دلیلی شاهد معرفی آن پروژه در تابستان نبودیم. با این حال، یک روز پس از انتشار مصاحبه، سایت Al-Hub مجبور شد که این مصاحبه را حذف کند. اگرچه کونامی ادعای دخالت در حذف این مصاحبه را رد می‌کند اما یوروگیمر بیان می‌کند که این شرکت از سرنخی که یامائوکا داده است، خوشحال نبوده است.

silent hills pt

با این حال، اخبار هیجان‌انگیز در اینجا به پایان نمی‌رسد. شاید هیجان‌انگیزترین خبر به ادعای سایت Gematsu‌ بازگردد. این سایت هم تأکید می‌کند که شنیده است که یک بازی سایلنت هیل توسط یک سازنده‌ی ژاپنی برجسته توسعه داده خواهد شد. با این حال، Gematsu ادعا می‌کند طبق اطلاعات منبع معتبری که می‌خواهد ناشناس باشد، در واقع استودیوی کوجیما پروداکشن همان استودیوی ژاپنی برجسته است. این منبع همچنین بیان کرده است که بودجه‌ی ساخت این بازی توسط شرکت سونی تأمین شده است. شاید از این طریق بالاخره طرفداران به خواسته‌ی خود برسند.

البته، VGC اشاره می‌کند که منظور آن‌ها کوجیما پروداکشن نبوده است ولی از آن‌سو Gematsu‌ هم درباره‌ی اخبار بازی‌های ژاپنی منبع معتبری است. به هر حال، ممکن است بعضی از این گفته‌ها صحت نداشته باشد و ممکن است همه‌ی آن‌ها درست باشند. شاید VGC از چیزی که Gematsu شنیده، اطلاعی نداشته یا شاید هم Gematsu بعضی جزئیات را اشتباه شنیده است. به حال، تنها چیزی که می‌تواند پاسخ پرسش‌‌هایمان را بدهد، گذر زمان است.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه