کو: فروش ردیاب ایرتگ اپل رشد خوبی را تجربه می‌کند

۳۰ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
ایرتگ اپل

«مینگ-چی کو»، تحلیلگر مشهور و با سابقه‌ی محصولات اپل که هر هفته خبرهای زیادی در مورد تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها او منتشر می‌شود، این بار با اخبار جدیدی در مورد ردیاب‌های اپل که ایرتگ نام دارد بازگشته است. به گفته‌ی وی، اگرچه این شرکت از زمان عرضه‌ و معرفی ایرتگ طی یک سال گذشته تاکنون اطلاعات زیادی را در مورد آن ارائه نکرده، اما این ردیاب در زمینه‌ی آمار فروش رشد خوبی را تجربه می‌کند که همین عامل می‌تواند در نهایت منجر به تولید نسل دوم این ردیاب شود.

این تحلیلگر معروف با انتشار پستی در توییتر اعلام کرد که عرضه‌ به بازار ایرتگ اپل به پیش‌بینی او در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به حدود ۲۰ میلیون و ۳۵ میلیون دستگاه خواهد رسید. او در رابطه با این موضوع می‌گوید: «ردیاب اپل که در بدو ورودش خیلی با استقبال کاربران روبرو نشد، اکنون اما رشد خوبی را در مقوله‌ی فروش تجربه می‌کند. پیش‌بینی می‌کنم که فروش این محصول در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به حدود ۲۰ میلیون و ۳۵ میلیون واحد می‌رسد. همچنین معتقدم که با ادامه یافتن این روند، می‌توانیم شاهد نسل دوم ایرتگ اپل در آینده‌ی نزدیک باشیم.»

ایرتگ اپل

با در نظر گرفتن این موضوع، احتمال زیادی وجود دارد که غول فناوری آمریکایی نسل دوم این ردیاب را با پوشش ضعف‌ها و قابلیت‌های جدید در اختیار کاربران قرار دهد، هر چند که این ردیاب حواشی زیادی را به دنبال داشته است. اوایل سال گذشته و زمانی که اپل ردیاب جدید ایرتگ خود را معرفی کرد، برخی تحلیلگران و منتقدان تکنولوژی در رابطه با امنیت و حریم خصوصی این دیوایس ابهاماتی مطرح کردند. ایرتگ اپل، در کل ابزاری سودمند برای پیدا کردن وسایل گمشده است، اما گزارش‌های متعددی در مورد سوء استفاده سارقان از این ردیاب منتشر شده است.

برای مثال، پلیس منطقه‌ای یورک (که در منطقه‌ای در شمال تورنتو استقرار دارد) اعلام کرد که در ماه‌های اخیر پنج پرونده را بررسی کرده که در آن سارقان، ایرتگ‌های اپل را روی وسایل نقلیه پارک شده در اماکن عمومی به‌صورت کاملا پنهانی کار گذاشته‌ بودند. این سارقان خودروهای مد نظر را ردیابی می‌کردند تا در بهترین زمان ممکن آن‌ها را به سرقت ببرند.

ردیاب‌های بلوتوثی مدتی است که بین کاربران طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند، اما فراگیر بودن ردیاب‌های اپل (که از طریق اپلیکیشن Find My اپل اطلاعات را به کاربران می‌دهند) به این معنی است که به طور کلی ایرتگ‌های از راه دور اپل عملکرد دقیق‌تر و بهتری نسبت به سایر ردیاب‌های موجود در بازار مانند Title دارند. اپل این ردیاب‌ها را برای پیدا کردن آسان‌تر اشیای گمشده کاربران خود عرضه کرده، اما به نظر می‌رسد که برخی از افراد نظیر سارقان از این فناوری برای رسیدن به اهداف شوم خود سوء استفاده می‌کنند.

از زمان معرفی این محصول در سال گذشته، اپل بهبودهایی را برای افزایش امنیت آن ارائه کرده است. برای نمونه، این شرکت در تلاش برای محدود کردن سوء استفاده از این گجت‌ها، ردیاب‌های خود را به‌روزرسانی کرد که تا بین ۸ تا ۲۴ ساعت پس از جدا شدن از صاحب خود با پخش صدا هشدار دهند. همچنین اگر ایرتگ را به‌عنوان یک شیء گمشده مشخص کنید، در صورتی که در محدوده‌ی یک آیفون مجهز به اپلیکیشن Find My قرار بگیرد و اگر در آن کشور شبکه‌ی Find my و باند فوق وسیع ممنوع نباشد، موقعیت خود را به شما اطلاع می‌دهد.

ایرتگ اپل

اپل همچنین پیش‌تر از اپلیکیشن Tracker Detect برای کاربران اندرویدی رونمایی کرد که با استفاده‌ی از آن کاربران می‌توانند بفهمند که آیا شخصی با استفاده از ردیاب‌های ایرتگ یا سایر ردیاب‌های سازگار با اپلیکیشن Find My آیفون، اقدام به ردیابی موقعیت مکانی آن‌ها کرده است یا نه.

از آن جا که خبرهای زیادی در مورد نسل دوم ایرتگ اپل منتشر نشده، از این رو هنوز مشخص نیست که اپل چه تغییراتی را در ایرتگ‌ جدیدش ایجاد خواهد کرد. به گفته‌ی آقای کو، اپل می‌تواند نسل دوم ایرتگ را با ارائه‌ی قابلیت‌های جدید، امنیت بیشتر، بلندگوهای قوی‌تر و همچنین طراحی جدیدتر در اختیار کاربران قرار دهد. باید صبر کرد و دید که در آینده چه اخبار دیگری در مورد این محصول اپل منتشر می‌شود.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه