اپل احتمالاً سال ۲۰۲۴ تمام مدل‌های آیپد را به‌روزرسانی می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آیپد 2024

اپل در سال جاری میلادی به دلیل مشکلات تولید و تأخیر در زمان‌بندی عرضه محصولات، از نسل جدید هیچ‌کدام یک از مدل‌های آیپد خود رونمایی نکرد. به گفته تحلیلگر معروف محصولات اپل یعنی «مینگ چی کو»، اپل قصد دارد در سال ۲۰۲۴ به جبران این عقب‌ماندگی در عرضه‌ی تبلت‌های خود بپردازد و نسل جدید آیپد پرو با نمایشگر OLED، آیپد ایر با نمایشگر بزرگ‌تر ۱۲.۹ اینچی، آیپد مینی و آیپد استاندارد را در اختیار کاربران قرار دهد.

علی‌رغم هدف اپل برای به‌روزرسانی همه‌ی تبلت‌های خود، کو نسبت به فروش این محصولات جدید چندان خوش‌بین نیست. کو در حال حاضر میزان عرضه به بازار آیپد‌های جدید را در حدود ۵۲ تا ۵۴ میلیون واحد پیش‌بینی می‌کند، که نسبت به تعداد تخمینی ۵۰ میلیونی در سال جاری، افزایش جزئی دارد و هنوز هم بسیار کمتر از رکورد ۶۳ میلیونی در سال ۲۰۲۲ و در اوج شیوع بیماری کووید-۱۹ است. این تحلیگر انتظار دارد که غول کوپرتینویی در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۴ مدل‌های جدید آیپد ایر را روانه‌ی بازار کند که این مدل‌ها شامل آیپد ایر ۱۰.۹ اینچی و مدل جدید ۱۲.۹ اینچی خواهد بود.

این پیش‌بینی، شایعات قبلی در مورد عرضه آیپد ایر ۱۲.۹ اینچی جدید را نیز تأیید می‌کند. کو می‌گوید که آیپد ایر همچنان از پنل‌های نمایشگر از جنس LCD استفاده می‌کند، با این تفاوت که نمایشگر این محصول از یک پنل پشتی اکسید شده جدید بهره می‌برد. جدا از به‌روزرسانی اندازه و تکنولوژی استفاده در نمایشگر، انتظار می‌رود که اپل از چیست‌های جدیدی در این محصولات برای ارائه عملکردی بهتر استفاده کند.

در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۴، اپل احتمالاً به سراغ به‌روزرسانی آیپد پرو خواهد رفت. گفته می‌شود که در آیپد پروی جدید فناوری OLED جایگزین فناوری mini-LED خواهد شد. همچنین احتمال دارد آیپد پرو OLED در دو اندازه ۱۱ و ۱۲.۹ اینچی در اختیار کاربران قرار بگیرد. فناوری OLED باید نسبت به فناوری mini-LED ارتقاء قابل توجهی هم در کیفیت نمایشگر و هم در مصرف انرژی داشته باشد. علاوه‌بر این، شایعات حاکی از آن است که آیپد ۲۰۲۴ به چیپست ۳ نانومتری M3 اپل به عنوان قلب تپنده اکتفا تجهیز خواهد شد و از فناوری LTPO مشابه آیفون پرو مکس بهره می‌برد.

در نیمه‌ی دوم سال آینده (احتمالاً پاییز)، اپل تبلت‌های رده‌پایین خود را با نسخه‌های جدید آیپد مینی و آیپد نسل یازدهم به‌روزرسانی می‌کند. ارزان‌ترین آیپد اپل که در بازار به فروش می‌رسد یعنی آیپد نسل نهم، قبل از پایان سال ۲۰۲۴ از بازار خارج خواهد شد. این اقدام به اتمام دوران استفاده از درگاه لایتنینگ در آیپدها خواهد انجامید.

منبع: ۹to5mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما