آیفون‌ ۱۳ پرو به گفته‌ی کو دوربین فوق‌عریض بهتر با فوکوس خودکار خواهد داشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

به نظر می‌رسد مدل‌‌های رده‌ بالای آیفون ۱۳ مانند آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس دارای دوربین فوق‌عریض بهبودیافته‌ای در ماژول دوربین خود هستند. به‌تازگی یکی از باسابقه‌ترین تحلیلگران اپل به نام مینگ چی کو، گفته است که اپل از یک دوربین فوق‌عریض جدید و مجهز به قابلیت فوکوس خودکار در مدل‌های پرو آیفون‌ ۱۳ استفاده خواهد کرد.

برای اطلاع باید بگوییم که دوربین فوق‌عریض استفاده شده در آیفون‌های ۱۲ دارای فوکوس خودکار نیست و لنز ثابت به کار رفته در آن تنها می‌تواند بر روی فاصله‌ی ثابتی فوکوس کند. بدون شک مجهز شدن دوربین فوق‌عریض آیفون‌های ۱۳ پرو به قابلیت فوکوس خودکار باعث می‌شود که عکس‌های گرفته شده با این دوربین، صرف نظر از اینکه سوژه‌ها در چه فاصله‌ای از دوربین قرار دارند، شارپ‌تر باشند.

نگاهی به پیش‌بینی‌های کو در گذشته نشان می‌دهد که این شخص پیش‌تر گفته بود که اپل در آیفون‌های ۱۳ بهبود‌های مختلفی را در ماژول دوربین این آیفون‌ها ایجاد خواهد کرد و توانایی‌هایی عکاسی این آیفون‌ها برای عکاسی در شب هم بهبود پیدا خواهد کرد.

در کنار آیفون‌های ۱۳، کو همچنین اطلاعاتی را هم درباره‌ی آیفون‌های سال آینده یعنی آیفون ۱۴، منتشر کرده است. کو می‌گوید که با وجود اینکه اپل امسال تنها از دوربین فوق‌عریض مجهز به سیستم فوکوس خودکار در مدل‌های پرو آیفون ۱۳ استفاده می‌کند، اما این شرکت می‌خواهد تا در تمامی مدل‌های آیفون‌های ۱۴ از دوربین فوق‌عریض بهبود یافته و مجهز به سیستم فوکوس خودکار استفاده کند.

ماکت آیفون ۱۳ پرو مکس شکل جدید ناچ و ماژول دوربین را نشان می‌دهد 

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما