کو: مک‌بوک ایر ۲۰۲۲ با طراحی جدید و چیپست M1 معرفی خواهد شد

۱۹ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
مک بوک ایر 2022

اگرچه اپل شب گذشته از یک کامپیوتر مک جدید رونمایی کرد، اما شایعه‌ها درباره‌ی دیگر مک‌های جدید هیچ‌وقت متوقف نمی‌شوند. در همین زمینه مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، توییتی منتشر کرده که در آن آمده در سال جاری میلادی شاهد عرضه‌ی نسل جدید مک‌بوک ایر با طراحی جدید خواهیم بود ولی برخلاف انتظار، این لپ‌تاپ همراه با چیپست M2 به دست کاربران نمی‌رسد.

طی ماه‌های گذشته گزارش‌های زیادی درباره‌ی طراحی جدید و بهره‌گیری از رنگ‌های بیشتر برای بدنه‌ی این لپ‌تاپ منتش شده است. در همین زمینه یکی دیگر از افشاگران هم مدعی شده که این لپ‌تاپ مانند آیپد پرو و آیپد ایر از لبه‌های تخت بهره می‌برد. گفته می‌شود بدنه‌ی مک‌بوک ایر باریک‌تر و سبک‌تر شده و از نظر تنوع رنگ هم مشابه آی‌مک ۲۴ اینچی خواهد بود؛ این یعنی کاربران برای خرید مک‌بوک ایر به رنگ‌هایی مانند آبی، سبز، زرد و نارنجی دسترسی خواهند داشت. در ضمن باید به احتمال بهره‌گیری از حاشیه‌های سفید اطراف نمایشگر و استفاده از کیبورد سفید رنگ به جای رنگ مشکی هم اشاره کنیم.

مک‌بوک ایر

همچنین این افشاگر اعلام کرده که برخلاف برخی شایعه‌های مطرح شده، کاربران نباید انتظار روبه‌رو شدن با پنل mini-LED را داشته باشند. اپل به‌تازگی برای برخی از گجت‌های خود مانند مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی به بهره‌گیری از این فناوری روی آورده که در کل کنتراست بسیار بهتری را به ارمغان می‌آورد ولی به نظر می‌رسد به دلیل هزینه‌های زیاد این نوع پنل‌ها، برای مک‌بوک ایر جدید از این قابلیت استفاده نخواهد کرد.

طی ماه‌های گذشته بسیاری از افشاگران و منابع خبری اعلام کرده بودند که این لپ‌تاپ همراه با چیپست M2 راهی بازار خواهد شد. اگرچه مینگ-چی کو در این توییت نوشته که این لپ‌تاپ با تراشه‌ی M1 به دست کاربران می‌رسد، ولی در گفت‌وگو با سایت ۹To5Mac توضیح داده که احتمالا اپل از مدل بهبود یافته‌ی این تراشه استفاده خواهد کرد. در نهایت هم این افشاگر مدعی شده که تولید انبوه نسل جدید مک‌بوک ایر از سه‌ماهه‌ی دوم یا سوم ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه