مدل اروپایی لندروور دیفندر ۲۰۲۱ هیبریدی شد؛ عملکرد سبز برای سلطان آفرود

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
لندروور دیفندر

لندروور دیفندر بالاخره به‌عنوان نسخه دیفندر ۹۰ با فاصله بین دو محور کمتر در آمریکا و با بهبود قابلیت مانورپذیری و زاویه شکست بهتر در دسترس قرار گرفته است. این یکی از مشخصات اصلی مدل سال ۲۰۲۱ برای بازار آمریکا خواهد بود.

با این وجود عمده تمرکز لندروور دیفندر ۲۰۲۱ بر بازار اروپا قرار گرفته است. مشتریان در اروپا امکانات بهتری به دست خواهند آورد. حالا این مدل در اروپا با پیشرانه پلاگین هیبریدی جدید عرضه خواهد شد.

مشخصات فنی لندروور دیفندر پلاگین هیبریدی

لندروور دیفندر پلاگین هیبریدی با نام P400e از موتور ۲ لیتری چهارسیلندر با توان ۳۰۰ اسب‌بخار و یک موتور الکتریکی با توان ۱۴۰ اسب‌بخار بهره می‌برد که خروجی کلی آن به ۴۰۴ اسب‌بخار بالغ خواهد شد.

این آفرودر انگلیسی مدرن قابلیت طی مسافت ۴۳ کیلومتری را فقط با پیشرانه الکتریکی دارد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت آن ۵٫۶ ثانیه است. میانگین مصرف سوخت آن ۳٫۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و مقدار انتشار آلودگی آن ۷۴ گرم بر هر کیلومتر است.

لندروور دیفندر

ایان گری، مدیر ارشد بخش مهندسی پیشرانه این شرکت به شرح زیر توضیح داده است: «لندروور دیفندر P400e پلاگین هیبریدی جدید تعادلی بین قدرت و کاهش مصرف سوخت و قابلیت‌های آفرود تمام الکتریکی برقرار کرده است.»

این شرکت انگلیسی همچنین اظهار داشته که اگر از یک شارژر سریع ۵۰ کیلوواتی استفاده کنید، دیفندر P400e می‌تواند تا ۸۰ درصد از ظرفیت باتری را در حدود ۳۰ دقیقه پر کند.

بسته به بازار، همچنین یک موتور ۳ لیتری دیزلی شش سیلندر خطی جدید با توان ۳۰۰ اسب‌بخار و گشتاور ۶۵۰ نیوتن متر عرضه می‌شود. شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دیفندر ۹۰ معادل ۶٫۷ ثانیه است.

تجهیزات بیشتر برای مشتریان اروپایی

به‌عنوان تجهیزات استاندارد، این موتور مجهز به فناوری نیمه‌ هیبریدی و سامانه خاموش-روشن است. همچنین یک سیستم تمام چرخ محرک بهبود یافته با توزیع گشتاور هوشمند بین چرخ‌ها وجود دارد.

درست مانند دیفندر ۲۰۲۱ مخصوص بازار آمریکا، نسخه اروپایی این مدل هم دارای رنگ‌های اضافی،  قابلیت سفارشی ‌سازی و چند فرمان آپشنال است که مشتری با پرداخت وجه بیشتر در اختیار خواهد گرفت.

منبع: motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه