لاشانا لینچ به عنوان اولین مأمور ۰۰۷ زن و سیاه‌پوست انتخاب شد

۱۷ آبان ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
لاشانا لینچ اولین مامور 007 زن

بالاخره اولین مأمور ۰۰۷ زن معرفی شد و لاشانا لینچ قرار است در فیلم «زمانی برای مردن نیست» جایگزین جیمزباند فعلی با بازی دنیل کریگ شود.

از مدت‌ها قبل شایعه‌ها و گمانه‌زنی‌هایی پیرامون انتخاب یک بازیگر رنگین‌پوست یا زن برای ایفای نقش مأمور ۰۰۷ به گوش می‌رسید. پس از گزارش‌های ضد و نقیض بسیار، لاشانا لینچ انگلیسی به تمام این شایعه‌ها خاتمه داد و رسما اعلام کرد او از این پس بازیگر اصلی مجموعه‌ی «جیمزباند» خواهد بود.

لینچ در گفت‌وگوی اخیر خود با ماهنامه‌ی «هارپرز بازار» درباره‌ی انتقادات مطرح شده پیرامون چرایی تغییر جنسیت و رنگ پوست مأمور ۰۰۷ بیان کرده است: «من یکی از زنان بازیگر سیاه‌پوست فیلم‌های جیمزباند هستم. اگر بازیگر زن سیاه‌پوست دیگری هم برای ایفای نقش مأمور ۰۰۷ انتخاب می‌شد، مورد چنین حملات و واکنش‌های تندی قرار می‌گرفت. من تنها می‌بایست به خودم یادآوری کنم که همواره چنین اهانت‌هایی صورت می‌گیرد، اما من بخشی از یک تغییر بسیار انقلابی هستم.»

لاشانا لینچ اولین مامور 007 زن

بسیاری از دوست‌داران سری فیلم‌های جیمزباند طی ساعت‌های اخیر مخالفت خود با انتخاب لاشانا لینچ به عنوان بازیگر بعدی مأمور ۰۰۷ را اعلام کرده‌اند؛ زیرا این بازیگر سی‌ودو ساله تا به امروز هیچ نقش‌آفرینی چشم‌گیری نداشته و شاید حضور در فیلم «کاپیتان مارول» مهم‌ترین دست‌آورد سینمایی او باشد! همچنین عده‌ای معتقدند چه نیازی به تغییر جنسیت یا رنگ پوست مأمور ۰۰۷ است؟ آیا کمپانی‌های فیلم‌سازی و جنبش‌های فعال در زمینه رفع تبعیض‌های نژادی بهتر نیست به‌جای تغییر ماهیت و ظاهر شخصیت‌های قدیمی و محبوب، شخصیت‌های زن یا رنگین‌پوست قدرتمند و جذاب جدیدی خلق کنند؟

زمانی برای مردن نیست آخرین فیلم جیمزباند با نقش‌آفرینی دنیل کریگ در نقش مامور ۰۰۷ است و طی این فیلم و پس از آن باید شاهد حضور لاشانا لینچ در این نقش باشیم. زمانی برای مردن نیست یکی از پرحاشیه‌ترین فیلم‌های چند سال اخیر هالییود بوده است. از آسیب‌دیدگی بازیگر و یک انفجار در استودیو که منجر به زخمی‌شدن برخی از عوامل تولید شد گرفته تا انتخاب بازیگران، تعویض کارگردان و تاخیر چندین‌باره در زمان اعلام شده برای اکران.

زمانی برای مردن نیست، به‌عنوان بیست‌وپنجمین فیلم جیمزباند قرار است در تاریخ ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ (۲ آوریل) در سراسر دنیا اکران شود.

منبع: NME

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه