بخش آنلاین The Last of Us Part II احتمالا حالت بتل رویال دارد

۲۷ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۷ ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

از مدت‌ها پیش اطلاع داریم که استودیو ناتی داگ روی یک پروژه‌ی چندنفره‌ی آنلاین کار می‌کند که طبق شواهد در واقع همان بخش چندنفره‌ی بازی لست آو آس پارت ۲ است. با این حال، پس از داده‌کاوی‌هایی که اخیراً انجام شده است، به نظر می‌رسد که اطلاعات بیشتری را از این پروژه‌ی احتمالی به‌ دست آورده‌ایم؛ اطلاعاتی که می‌تواند برای طرفداران بسیار هیجان‌انگیز باشد.

فردی با داده‌کاوی فایل‌های بازی لست آو آس پارت ۲ توانسته داده‌ها و فایل‌هایی را پیدا کند که ظاهراً lمربوط به باقی‌مانده‌های بخش چندنفره‌ای است که به بازی اصلی راه پیدا نکرده است. با این وجود، نکته‌ی جالب اینجاست که با توجه به نقشه و بعضی از نکاتی که از این داده‌ها به دست آمده است، به نظر می‌رسد که در آینده شاهد یک حالت بتل رویال برای این بازی خواهیم بود.

در ویدیوی جدیدی که یوتوبری معروفی به ‌نام Speclizer منتشر کرده است، او جزئیاتی را که از داده‌های مربوط به بخش چندنفره‌ی بازی لست آو آس پارت ۲ به دست آورده، با مخاطبان به اشتراک گذاشته است. بر اساس گفته‌های Speclizer، در این فایل‌ها نقشه‌ای وجود دارد که برای استفاده در بخش چندنفره در نظر گرفته شده است. یکی از ویژگی‌های بخش تک‌نفره‌ی بازی لست آو آس این است که می‌توانید با فشار دادن دکمه‌ای و از طریق شنیدن موقعیت مکانی دشمنان را تشخیص دهید. برای بخش چند نفره، ظاهراً دستگاهی وجود دارد که این کار را انجام می‌دهد. این یعنی باید آن دستگاه را در اختیار داشته باشید تا بتوانید از این قابلیت استفاده کنید. همچنین در این فایل‌ها قلاده‌ای پیدا شده که به احتمال زیاد نشان‌دهنده‌ی حضور سگ‌ها در بخش چندنفره است. در ویدیو وسیله‌ی دیگری هم به نام «تلویزیون دستی» دیده می‌شود که البته Speclizer نمی‌داند که این وسیله قرار است چه استفاده‌ای داشته باشد.

نقشه‌ی بخش چندنفره‌ی لست آو آس پارت 2

نکته‌ی بارز این جزئیات واکاوی شده، نقشه‌ای است که می‌توانید بخشی از آن را در بالا مشاهده کنید. در واقع، همین نقشه است که به ما سرنخ محکمی می‌دهد که یک بخش بتل رویال برای بازی در حال توسعه است. به نظر می‌رسد که این نقشه چند منطقه‌ی بخش تک‌نفره‌ی بازی لست آو آس پارت ۲ را  از جمله منطقه‌های Adler Plaza  و  Camallito ترکیب کرده تا یک نقشه‌ی بزرگ‌تر پدید آید. با توجه به ساختار این مناطق و ساختمان‌هایی که در آن وجود دارد، این نقشه می‌تواند گزینه‌ای مطلوب برای یک بازی بتل رویال باشد.

در اواخر ویدیو Speclizer اشاره می‌کند که فایل‌هایی برای مدل‌های زره‌ها و کوله‌پشتی‌ها وجود داشته است که او نتوانسته آن‌ها را به‌صورت کامل بازیابی کند. پس از انتشار ویدیو، او در بخش نظرات نوشت که موفق شده در فایل‌های به‌ دست آمده یک قطب‌نما و یک شمارنده برای تعداد بازیکنان پیدا کند که همین موضوع احتمال وجود حالت بتل رویال را بیشتر می‌کند زیرا معمولاً در آثار این ژانر است که ما شاهد چنین چیزهایی هستیم.

با وجود همه‌ی این موارد، باید تأکید کرد که هیچ‌کدام از این اطلاعات به‌صورت رسمی اعلام نشده است و نمی‌توانیم در حال حاضر از صحت آن‌ها مطمئن باشیم. حتی این امکان وجود دارد که برنامه‌های ناتی داگ در گذر زمان تغییر کرده باشد.

در ابتدا همه گمان می‌کردند که این قسمت هم مثل قسمت اول در زمان عرضه‌اش دارای بخش چندنفره‌ی آنلاین باشد. با این حال، ناتی داگ حدود یک سال قبل از عرضه‌ی بازی به‌طور شفاف اعلام کرد که به خاطر زمانبر بودن فرآیند توسعه‌ی بازی، لست آو آس پارت ۲ در زمان عرضه‌اش دارای بخش چندنفره‌ی آنلاین نخواهد بود. با این حال، آن‌ها اعلام کردند که بعدها روی بخش چندنفره‌ای در رابطه با این اثر کار خواهند کرد. پس از آن جیسون شرایر هم در گزارشی اعلام کرد که آن‌ها روی یک اثر چندنفره‌ی آنلاین با محوریت لست آو آس پارت ۲ کار می‌کنند. هرچند، همچنان نمی‌دانیم که قرار است این پروژه‌ چگونه باشد یا حتی به چه طریقی عرضه شود اما از آنجایی که یک سال از عرضه‌ی بازی اصلی سپری شده است، تقریباً همه‌ی ما حدس زده بودیم که مقیاس این پروژه چیزی فراتر از یک بخش چندنفره‌ی آنلاین ساده خواهد بود. تصور یک بازی بتل رویال با مکانیک‌های گیم‌پلی لست آو آس پارت ۲ بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود.

مدتی است که ناتی داگ سکوت پیشه کرده است و اطلاعاتی دقیقی از پروژه‌های فعلی خود به اشتراک نگذاشته است. شاید فرصت آن رسیده باشد که هم سونی و هم ناتی داگ این سکوت را بشکنند و جزئیاتی را از این پروژه یا پروژه‌های احتمالی دیگر اعلام کنند.

منبع: Gamespot

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما