گزارش دادن بازیکنان در لیگ آو لجندز راحت‌تر خواهد شد

۱۲ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
league of legends

بازی لیگ آو لجندز (League of Legends) را می‌توان یکی از محبوب‌ترین عناوین آنلاین دانست. نکته اصلی این بازی رایگان بودن و سبک بودن آن است که باعث می‌شود تعداد بازیکنان بسیار زیادی در سرتاسر دنیا داشته باشد. بحث اصلی اینجاست که زمانی که بازیکنان زیاد بشوند، تعداد افراد متقلب و سمی نیز بیشتر می‌شوند. این باعث شده تا لیگ آو لجندز یکی از سمی‌ترین محیط‌های بازی را داشته باشد.

بازی لیگ آو لجندز در سبک موبا (MOBA) بوده و به همین دلیل در آن کار تیمی اهمیت به شدت زیادی دارد. رفتار سمی باعث خواهد شد تا تیم به سمت باخت پیش رفته و از طرفی تجربه بازی نیز بسیار ناخوشایند شود. شرکت رایوت گیمز (Riot Games) در این مدت تلاش زیادی کرده تا رفتارهای توهین آمیز را کنترل کند. با این حال همچنان مشکلات زیادی در سیستم آنلاین این بازی وجود دارد.

در به روزرسانی جدید بازی لیگ آو لجندز یک قابلیت مهم جدید به بازی اضافه خواهد شد. حال شما می‌توانید رفتار سمی و توهین آمیز را در میان بازی گزارش دهید. در گذشته شما برای گزارش دادن یک رفتار نامناسب باید از بازی خارج می‌شدید. حال دیگر نیاز به این کار نیست و شما در میان بازی نیز می‌توانید رفتار آزار دهنده بازیکنان را گزارش کنید.

لیگ آو لجندز چت

در سبک موبا کار تیمی و مکالمه با هم تیمی‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

اضافه شدن این سیستم گزارش باعث خواهد شد تا رفتار نامناسب بازیکنان تحت کنترل رایوت قرار بگیرد. البته مشکل اصلی اینجاست که امکان دارد این ابزار باعث ایجاد درگیری در بازی هم بشود. برای مثال اگر یک نفر مهارت زیادی نداشته باشد، هم تیمی برای اینکه او را از تیم خارج کند، گزارش رفتار مناسب می‌دهد. این باعث خواهد شد تا فرد خاطی آسیب زیادی ببیند.

یکی دیگر از موارد اضافه شده، قابلیت کنترل چت‌ها در میان بازی توسط رایوت است. این موضوع نیز باعث خواهد شد تا پیام‌های نامناسب از گفت و گوهای بازیکنان در میان بازی حذف شود. همینطور اینکه فردی که مرتکب خطا شده تا انتهای بازی نمی‌تواند دیگر پیامی بفرستد.

در آینده قرار است به بازی لیگ آو لجندز چت گروهی هم اضافه شود. با این قابلیت شما می‌توانید داخل بازی با دوستان خود چت کرده و حملات دقیق‌تری داشته باشید. یکی از نکات جالب اینجاست که رایوت قصد دارد تا چیدن تیم‌ها را نیز دقیق‌تر انجام دهد. به این شکل که اگر شما از بازی‌کردن با یک فردی لذت بردید، بیشتر در کنار او قرار خواهید گرفت.

به طور کلی سبک موبا پتانسیل زیادی برای رفتارهای سمی دارد. رایوت نیز تمام تلاش خود را کرده تا این موارد را به حداقل برساند اما نیاز به کار بیشتری دارد.

منبع: PCgamesn.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه