گوشی‌های سری شیائومی ۱۳ با اسنپدراگون ۸ نسل ۳ راهی بازار می‌شوند

۶ اسفند ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اسنپدراگون 8 نسل 3

بر اساس گزارش‌های جدید، به نظر می‌رسد کوالکام قصد دارد چیپست اسنپدراگون ۸ نسل ۳ را زودتر از حد انتظار راهی بازار کند. بنابراین به احتمال زیاد گوشی‌های مبتنی بر این تراشه هم زودتر از موعد همیشگی به دست کاربران می‌رسند.

در همین زمینه، یکی از افشاگران اعلام کرده که شیائومی قصد دارد برای گوشی‌های سری شیائومی ۱۴ از چیپست اسنپدراگون ۸ نسل ۳ استفاده کند و این گوشی‌ها زودتر از نسل قبلی راهی بازار خواهند شد. سری شیائومی ۱۳ قرار بود ۱ دسامبر برای بازار چین معرفی شود ولی به دلیل مرگ یکی از مقام‌های ارشد سابق حزب کمونیست، در تاریخ ۱۱ دسامبر معرفی شد. بنابراین با توجه به این اخبار جدید، احتمالا گوشی‌های سری شیائومی ۱۴ در ماه نوامبر از راه می‌رسند.

هنوز در مورد تغییرات اسنپدراگون‌ ۸ نسل ۳ گزارش موثقی منتشر نشده ولی با توجه به اینکه از لیتوگرافی ۳ نانومتری بهره می‌برد، پس طبیعتا به غیر از بهبود عملکرد، انرژی کمتری نسبت به نسل قبلی مصرف خواهد کرد. برخی شایعات از بهبود عملکرد ۲۵ درصدی و کاهش ۲۰ درصدی مصرف انرژی این چیپست خبر می‌دهند. با توجه به اینکه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ ارتقای قابل توجهی برای نسل قبلی محسوب می‌شود، پس باید ببینیم نسل ۳ چه امکاناتی در برابر نسل قبلی ارائه می‌کند.

منبع: notebookcheck

راهنمای خرید گوشی موبایل
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه