آتاری ۲۶۰۰ لگویی زیبا و پایبند به کنسول اصلی است

۳۱ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

کنسول آتاری ۲۶۰۰ (Atari 2600) را می‌توان نقطه آغازی برای کنسول‌های خانگی دانست. این دستگاه محبوبیت بسیاری داشته و برای زمان خود بسیار پیشرفته بود. حال شرکت لگو (Lego) سعی کرده تا با بازی ساختنی این دستگاه، یاد آن را زنده نگه دارد.

لگوی ساخته شده از این کنسول در اصل نسخه سال ۱۹۸۰ است. همینطور اینکه دارای ۲۵۳۲ قطعه بوده و ۲۴۰ دلار قیمت خواهد داشت. این بازی ساختنی در تابستان در دسترس خواهد بود. دقیقاً همزمان با جشن ۵۰ سالگی آتاری. شرکت لگو در گذشته نیز چنین کاری را انجام داده است.

حدود دو سال پیش بود که لگو بازی ساختنی کنسول نینتندو ان‌ای‌اس (Nintendo NES) را طراحی کرد. تنها تفاوت اینجا بود که کنسول ان‌ای‌اس نسبت به آتاری کوچک‌تر بود. به همین دلیل تلویزیون هم همراه آن در بازی وجود داشت. با این حال لگوی آتاری انحصاری‌تر است و صرفاً به کنسول می‌پردازد.

آتاری لگو

یکی از نکات جالب این لگو بازشدن آن است. زمانی که شما لگو را بسازید و داخلش را بازکنید با یک خانه به سبک سال ۱۹۸۰ میلادی روبرو خواهید شد. همینطور اینکه این لگو دارای ۳ بازی مختلف به شکل کارتریج خواهد بود که بسیار جالب طراحی شده‌اند.

لگو در این مدت تلاش کرده تا موارد قدیمی مثل ماشین و کنسول‌های بازی را به این شکل زنده نگه دارد. این اسباب بازی‌های ساختنی طرفداران بسیار در سرتاسر جهان داشته و به همین دلیل از ساخت هر مورد جدید از آن‌ها استقبال زیادی می‌شود. کنسول آتاری ۲۶۰۰ نیز یکی از مهم‌ترین دستگاه‌ها در تاریخ گیمینگ است.

هرچند این دستگاه بسیار ابتدایی بود اما شروعی برای عرضه کنسول‌های بازی در خانه بود. کنسول آتاری ۲۶۰۰ در سال ۱۹۷۷ عرضه شد. پس از ۳ سال در سال ۱۹۸۰ یک بازسازی در زمینه طراحی داشت. این دستگاه دارای یک کنترلر به شکل خلبانی بوده که باعث شد تجربه بسیاری از عناوین لذت بخش‌تر از قبل بشوند. همینطور اینکه با وجود ساده بوده عناوین خوبی روی آتاری وجود داشت. البته با تصمیمات اشتباه شرکت آتاری رفته رفته محبوبیت این کمپانی نیز کمتر شد تا اینکه به طور کامل از بین رفت.

منبع: TheVerge.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه