آینده‌ای نامشخص در انتظار بازی‌های لگویی؛ پروژه‌های مارول و دیزنی لغو شدند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
LEGO Games

در سال ۲۰۲۲ شرکت TT و برادران وارنر بازی لگو جنگ ستارگان: حماسه اسکای واکر (Lego Star Wars: The Skywalker Saga) عرضه شد. این بازی توانست موفقیت بسیار خوبی کسب کند ولی تأثیر زیادی روی شرکت سازنده گذاشت. با این حال عملکرد بازی لگو جنگ ستارگان بسیار خوب بود و در کمتر از دو هفته نزدیک به ۳ میلیون نسخه فروش داشت. این برای شرکت TT بسیار خوب بود. مخصوصاً اینکه روند ساخت این بازی برای این شرکت بسیار دشوار بود. حال طبق چیزی که اعلام شده شرکت TT چندین پروژه خود را منحل کرده است.

یکی از پروژه‌های منحل شده بازی لگو دیزنی (Lego Disney) نام دارد. این بازی شامل چندین دنیای مختلف از دیزنی بوده و به عنوان پروژه مارلی (Project Marley) شناخته می‌شود. از دنیاهای موجود در این بازی می‌توان به کتاب جنگل (Jungle Book)، دزدان دریایی کاراییب (Pirates of the Caribbean)، ماپت‌ها (Muppets) و یخ زده (Frozen) اشاره کرد. همه این دنیاها زمینه لگو گرفته و وارد این بازی شدند.

بازیکنان باید در دنیای این بازی گشته و چالش‌های مختلف را کامل می‌کردند. هدف اصلی بازیکنان نیز این است که دشمنان موجود در هر دنیا را نابود کرده تا محیط را پاک کنند. این بازی شباهت زیادی به Dreamlight Valley که توسط شرکت Gameloft ساخته شده بود دارد. بازی لگو دیزنی حدود ۴ سال در حال ساخت بود و سرانجام شرکت سازنده تصمیم گرفت تا به طور کامل ساخت آن را منحل کند.

منحل شدن بازی شرکت TT

بازی لگو جنگ ستارگان یکی از عناوین بسیار موفق شرکت TT است.

نکته اینجاست که در کنار این بازی، عناوین دیگری نیز منحل شده‌اند. به همین دلیل اینطور که به نظر می‌رسد این شرکت با مشکلات زیادی روبرو است. از عناوین منحل شده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پروژه کاسمیک (Project Cosmic): این بازی یک عنوان لگویی بر اساس محافضان کهکشان (Guardians of the Galaxy) بود. در این عنوان ما شاهد کرکترهای اصلی این مجموعه بودیم. روند ساخت این بازی حدود ۱۸ ماه طول کشیده و سر انجام منحل شد.
  • پروژه‌ی جاده رنگین کمان (Project Rainbow Road): یک عنوان با زمینه‌ای متفاوت است. به دلیل اینکه شرکت TT در این بازی از چارچوب لگو استفاده نکرده است. این بازی در سبک شوتر بوده و دارای کرکترهای مختلف دنیای برادران وارنر است.
  • پروژه‌ی لگو ایکس (Project Lego X): این بازی در اصل نسخه موبایل عنوان لگو ورلدز است. این بازی نیز نتوانست به روند ساخت خود ادامه دهد و منحل شد.

همینطور اینکه شرکت TT در حال کار روی یک بسته الحاقی برا ساس دنیای مندلورین (Mandalorian) برای حماسه اسکای واکر است. با این حال حتی روند ساخت این بسته الحاقی نیز با مشکل مواجه شده است. همینطور اینکه یک بازی دیگر بر اساس شخصیت بتمن نیز متوقف شده است. این موضوع باعث شده تا افراد زیادی نگران روند شرکت TT باشند.

مشکلات شرکت TT از جایی شروع شد که کارمندان این شرکت از آن به دلیل مشکلات مدیریتی شکایت کردند. این افراد اعلام کردند که حتی پس از شکایت، روند شرکت تغییر نکرده و باعث شده که کارمندان از آن ناامید شده باشند. مشکل دیگر اینجاست که شرکت TT همچنان به موتور سازنده آنریل انجین (Unreal Engine) متکی است. حتی با وجود اینکه این شرکت خودش موتور NTT را دارد. حال هنوز مشخص نیست که این شرکت در ادامه چگونه عمل خواهد کرد و باید دید که مدیران TT چه نقشه‌ای را در ذهن خود دارند.

منبع: Nintendolife.comبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما