لگو ایکس‌باکس ۳۶۰ دو برابر یک کنسول واقعی قیمت دارد و لگو هم نیست!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
ایکس‌باکس 360 لگویی

اگر شما از گیمرهای قدیمی باشید قطعاً با کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ آشنایی دارید. کنسول بسیار موفق شرکت مایکروسافت که توانست یک رقیب سرسخت برای پلی‌استیشن ۳ باشد. این کنسول توانست در ایران هم محبوبیت زیادی پیدا کند و به یکی از پرطرفدارترین کنسول‌ها در ایران تبدیل شود.

موفقیت ایکس‌باکس ۳۶۰ به چند دلیل مختلف بود. اول اینکه این کنسول دارای بازی‌های بسیار با کیفیت و خوب بود. دوم اینکه سیستم آنلاین آن نسبت به سونی برتری زیادی داشت و به همین دلیل افراد زیادی که تجربه آنلاین بازی‌ها را دوست داشتند، به استفاده از این کنسول تمایل بیشتری داشتند.

کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ در سال ۲۰۰۵ معرفی شد. از آن زمان ما شاهد چندین مدل مختلف از این کنسول بودیم و مهم‌تر از همه ایکس‌باکس ۳۶۰ دارای دوربین حرکتی مایکروسافت یعنی کینکت (Kinect) بود. حال با گذشت نزدیک به ۱۹ سال از عرضه این کنسول، شرکت لگو تصمیم گرفته تا یک ست جدید به شکل آن عرضه کند.

این ست لگو ۱۳۴۲ قطعه داشته و به شما اجازه می‌دهد تا یک کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ لگویی داشته باشید. از لحاظ ظاهری این ست لگو بسیار دقیق و مشابه با کنسول اصلی است ولی از لحاظ قیمتی اینگونه نیست این ست لگو حدود ۱۸۰ یورو قیمت داته که نزدیک به ۲ برابر بیشتر از چیزی است که شما برای یک کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ دست دوم هزینه می‌کنید.

ایکس‌باکس 360 لگویی

این ست لگویی توانایی اجرای بازی ندارد و فقط برای افرادی است که دوست دارند به شکل نمادین آن را داشته باشند. این در صورتی است که یک کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ قیمت بسیار کمتری داشته و شما به راحتی می‌توانید یک نسخه سالم آن را از فروشگاه‌های مختلف با قیمت بسیار کم خریداری کنید.

کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ در زمان عرضه توانست عملکرد بسیار خوبی در دنیای گیمینگ داشته باشد. این عملکرد باعث شد تا مایکروسافت نیز به آن احترام زیادی بگذارد و نشانه‌های طراحی آن هنوز در دستگاه‌های جدید مایکروسافت هم وجود دارد. ایکس‌باکس ۳۶۰ برای بسیاری از گیمرها دوران طلایی گیمینگ بود و برای آن عناوین بسیار با کیفیتی عرضه شد.

کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ در زمان عرضه بدون ایراد نبود. این کنسول در چند سال اولیه با حلقه قرمز مرگ روبرو می‌شد. به این شکل که حلقه دور دکمه روشن خاموش دستگاه به رنگ قرمز در آمده و کنسول به طور کامل خاموش می‌شد. در نتیجه شما نمی‌توانستید از آن استفاده کنید و دستگاه به طور کامل از بین می‌رفت.

مایکروسافت با عرضه چندین مدل جدید مشکلات این دستگاه را تا حد زیادی برطرف کرد و در سال ۲۰۱۰ یک نسخه کاملاً جدید و بدون ایراد به نام ایکس‌باکس ۳۶۰ اسلیم را برای آن عرضه کرد. در کنار اسلیم یک سنسور حرکتی به نام کینکت هم کنار دستگاه عرضه می‌شد که باعث شد ایکس‌باکس ۳۶۰ به یک دستگاه کامل تبدیل شود. دستگاهی که ساعت‌ها گیمرها و خانواده‌ها را سرگرم کرده و یک تجربه بسیار خاص را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

منبع: Eurogamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما