لپ‌تاپ جدید لنوو از لوازم جانبی ماژولار پشتیبانی می‌کند

۱۶ دی ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
لپ‌تاپ لنوو

نسل چهارم لپ‌تاپ ThinkBook 16p لنوو از یک ویژگی منحصر به فرد بهره می‌برد؛ این لپ‌تاپ می‌تواند از لوازم جانبی ماژولار استفاده کند. به لطف وجود یک پین مغناطیسی در بخش فوقانی نمایشگر، می‌توانید محصولاتی مانند وب‌کم ۴K، نور وب‌کم و حتی یک وسیله برای بهره‌گیری از اینترنت LTE را به لپ‌تاپ وصل کنید.

قیمت این لپ‌تاپ بدون استفاده از لوازم جانبی از ۱۳۴۹ دلار آغاز می‌شود و از نمایشگر ۱۶ اینچی IPS با رفرش ریت ۶۰ یا ۱۲۰ هرتز بهره می‌برد. لنوو برای این لپ‌تاپ از پردازنده‌های مختلفی استفاده کرده که کاربران می‌توانند از بین پردازنده‌های نسل ۱۳ اینتل هم دست به انتخاب بزنند. همچنین امکان انتخاب از بین پردازند‌ه‌های گرافیکی جدید انویدیا هم وجود دارد. در ضمن باید به بهره‌گیری از حداکثر ۳۲ گیگابایت رم و ۲ ترابایت حافظه SSD اشاره کنیم.

لوازم جانبی ماژولار مشخصا برای این لپ‌تاپ ساخته شده‌اند و با استفاده از آن‌ها دیگر نیازی به بهره‌گیری از کابل‌های مختلف ندارید. در کنار وب‌کم و ماژول نور وب‌کم، محصول مربوط به ارتباط LTE از یک کابل USB-C بهره می‌برد که می‌توانید آن را از طریق کابل به یک لپ‌تاپ دیگر هم وصل کنید. البته امکان استفاده همزمان از دو ماژول برای این لپ‌تاپ لنوو وجود ندارد و باید از بین آن‌ها دست به انتخاب بزنید.

در حال حاضر امکان خرید جداگانه این محصولات ماژولار وجود ندارد و باید همراه با خود لپ‌تاپ، آن‌ها را خریداری کنید. به عنوان مثال وب‌کم ۴K قیمت لپ‌تاپ را ۱۵۰ دلار افزایش می‌دهد و ماژول مربوط به اینترنت LTE با قیمت ۱۰۰ دلار به فروش می‌رسد. اگرچه بر روی کاغذ ایده‌ی استفاده از سیستم‌های ماژولار بسیار جذاب به نظر می‌رسند، اما در این زمینه باید به جزئیات زیادی توجه شود. در همین زمینه می‌توانیم به گوشی‌های ماژولار موتورولا اشاره کنیم که این شرکت هم متعلق به لنوو است.

اما این ایده برای گوشی‌های موتورولا هیچوقت به طور گسترده با استقبال روبرو نشد زیرا کاربران در کنار پرداخت مبلغ بالا برای خرید گوشی، باید مبلغ قابل توجهی را برای خرید لوازم جانبی آن هزینه می‌کردند. در ضمن همین قابلیت، طراحی نسل‌های بعدی گوشی‌های ماژولار موتورولا را محدود می‌کرد زیرا این لوازم جانبی باید برای تمام نسل‌های گوشی‌ها کار می‌کردند. همین مشکل برای همین لپ‌تاپ هم وجود دارد. به طور مشخص باید ۱۵۰ دلار برای وب‌کمی بپردازید که صرفا می‌توانید از آن برای یک لپ‌تاپ استفاده کنید.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه