LG یک نمایشگر ۱۲ اینچی با امکان افزایش اندازه را به نمایش گذاشت

۱۷ آبان ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
LG نمایشگر 12 اینچی

LG Display به‌تازگی از یک نمایشگر ۱۲ اینچی رونمایی کرده که قابلیت تبدیل شدن به یک نمایشگر ۱۴ اینچی را هم دارد.

نمایشگرهای تاشو روز به روز در حال محبوب‌تر شدن در بین کاربران هستند. یک فناوری دیگر نزدیک به آن هم نمایشگرهای رول‌شونده هستند که هنوز محصولی مجهز به این فناوری به صورت رسمی راهی بازار نشده است. اما اینطور که به نظر می‌رسد، احتمالا یک فناوری دیگر هم از خانواده‌ی نمایشگرهای منعطف قرار است در آینده در قالب یک محصول راهی بازار شود و آن هم نمایشگری با امکان افزایش اندازه است.

LG Display به‌تازگی یک نمونه از این نمایشگرها را با اندازه‌ی ۱۲ اینچ به نمایش گذاشت؛ نمایشگری که می‌توان آن را با کشیدن به یک نمایشگر ۱۴ اینچی تبدیل کرد. این فناوری جذاب به کاربران اجازه می‌دهد در هر شرایطی و در هر مکانی بتوانند از آن استفاده کنند. به این صورت که می‌شود حتی آن را درون جیب قرار داد، روی آن نشست و… . اینطور که گفته می‌شود، مقاومت این نمایشگر هم به نظر می‌رسد بسیار بالاست. هرچند برای قضاوت در رابطه با این موضوع کمی زود است.

LG نمایشگر 12 اینچی

LG Display که بخش تولید نمایشگر LG فعالیت می‌کند پیش‌بینی کرده از این نوع نمایشگرها می‌توان در صنایع مختلف از جمله مد و فشن، گجت‌های پوشیدنی، گیمینگ و… استفاده کرد. حتی می‌توان آن را در صنعت خودروسازی یا هوا و فضا هم مورد استفاده قرار داد.

این نمایشگر از کیفیت بسیار بالایی هم بهره می‌برد. حداقل نمونه‌ی اولیه‌ی آن که چنین چیزی را نشان می‌دهد. تراکم پیکسلی در این پنل به ۱۰۰ پیکسل در هر اینچ می‌رسد؛ مشاهده‌ی محتوی درون این نمایشگر اینطور است که انگار درون یک تلویزیون ۴۰ اینچی با کیفیت ۴K مشغول مشاهده‌ی چیزی هستید. از لحاظ پوشش رنگ‌های RGB هم این پنل هیچ محدوپدیتی ندارد.

این پنل روی یک سیلیکون خاص طراحی شده که از آن برای ساخت لنز چشم هم استفاده می‌شود. این پنل همچنین از فناوری Micro-LED با LEDهایی کوچک‌تر از ۴۰ میکرومتر بهره می‌برد که از طریق فنرهای S شکل به هم متصل شده‌اند و نه کابل تا بدین ترتیب وقتی کشیده می‌شوند، نمایشگر آسیب نبیند. این نمایشگر که LG Display از آن رونمایی کرده می‌تواند ۲۰٪ اندازه‌ی اولیه‌ی خود افزایش پیدا کند.

LG نمایشگر 12 اینچی

قبل از اینکه LG از چنین نمایشگری رونمایی کند، نسخه‌ی اولیه‌ی نمونه‌های دیگر را هم قبلا دیده بودیم. برای مثال نمونه‌ی ساخته شده توسط شرکت Royole که سال گذشته از آن رونمایی شد. آن نمایشگر قادر بود تا ۳۰٪ اندازه‌ی اولیه‌ی خود افزایش پیدا کند و طبق توضیحات شرکت سازنده، پتانسیل این را داشت که ۱۲۰ پیکسل در هر اینچ را به نمایش بگذارد. هرچند آن نمونه‌ی اولیه فقط ۲٫۷ اینچ اندازه داشت و وضوح آن هم به ۹۶ × ۶۰ پیکسل می‌رسید.

چند سال پیش سامسونگ هم یک نمایشگر با قابلیت مشابه را به نمایش گذاشت (۲۰۱۷). اگرچه آن نمایشگر به نظر می‌رسید که بتواند از شرایط بسیار سخت نظیر فشار سنگین جان سالم به در ببرد اما خیلی امکان افزایش اندازه نداشت. آن پنل ۹٫۱ اینچی بود و به سختی می‌شد نیم اینچ آن را افزایش داد.

فعلا در رابطه با پنل جالب LG اطلاعات زیادی در اختیار نداریم و نمی‌دانیم در قالب چه محصولی قرار است از آن رونمایی شود و چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد. اما در سال آینده به احتمال زیاد باید خبرهای بیشتری در رابطه با این فناوری‌ها بشنویم.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه