ال‌جی با معرفی تلویزیون MicroLED غول‌پیکر، سامسونگ را به چالش می‌کشد

۱۴ دی ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ال‌جی MicroLED

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، بعد از تلویزیون‌های اولد نوبت به فناوری MicroLED است که البته در حال حاضر نمایشگرهای مبتنی بر این تکنولوژی قیمت بسیار بالایی دارند. سامسونگ از معدود شرکت‌هایی است که روی این حوزه تمرکز کرده و حالا ال‌جی با معرفی یک تلویزیون MicroLED غول‌پیکر که قرار است در آینده‌ی نزدیک عرضه شود، در برابر سامسونگ عرض اندام کرده است.

درست مانند سامسونگ، ال‌جی هم می‌گوید که ماهیت ماژولار نمایشگرهای MicroLED به مشتریان بسیار ثروتمند اجازه می‌دهد که تلویزیون‌ها را در شکل و اندازه‌های مختلف آماده کنند. بسیاری از کاربران فناوری MicroLED را با Mini LED اشتباه می‌گیرند. اما به زبان ساده، نمایشگرهای Mini LED اساسا همان نمایشگرهای LCD هستند که فقط برای نور پس‌زمینه از LED های بسیار کوچک‌تری استفاده می‌کنند. اما MicroLED یک فناوری کاملا جدید محسوب می‌شود که از مزایای فناوری اولد بدون معایب آن بهره می‌برد.

ال‌جی MicroLED

طبق اعلام سامسونگ، در سال جاری میلادی این شرکت یک تلویزیون ۸۹ اینچی MicroLED را به این سری از تلویزیون‌ها اضافه می‌کند و این شرکت خاطرنشان کرده که حالا این پنل‌ها کاملا بدون حاشیه هستند. اما بار دیگر باید خاطرنشان کنیم که این نوع تلویزیون‌ها بسیار گران‌قیمت هستند و مثلا می‌توانیم به تلویزیون ۱۱۰ اینچی سامسونگ اشاره کنیم که برای خرید آن باید حدود ۱۵۰ هزار دلار بپردازید. بنابراین به نظر می‌رسد باید سال‌ها منتظر بمانیم تا قیمت این فناوری به طور قابل توجهی پایین بیاید. البته در این میان، افزایش رقابت بین شرکت‌ها مطمئنا تاثیر زیادی بر کاهش قیمت‌ها خواهد داشت.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه