تنسنت از یک بازی اکشن بزرگ به نام Code: To Jin Yong رونمایی کرد

۱۰ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Code to Jin Yong

شرکت لایت اسپید (Lightspeed) اعلام کرد که یک بازی جدید در سبک جهان باز خواهد ساخت. این استودیو یکی از انشعابات شرکت تنسنت (Tencent) است. نام این بازی کد: به جین یانگ (Code: to Jin Yong) بوده و بر اساس داستان‌های رزمی به همین نام جین یانگ ساخته شده است.

بازی کد: به جین یانگ با استفاده از موتور آنریل انجین ۵ (Unreal Engine 5) ساخته شده است. در حال حاضر این اولین بازی جهان بازی است که با استفاده از این موتور انیمیشن سازی ساخته شده است. در حال حاضر اطلاعات چندانی از این بازی منتشر نشده ولی انتظار می‌رود که دنیای بسیار گسترده‌ای داشته باشد.

یکی از نکات قابل بحث این است که عناوین بازی‌های ویدئویی به یکدیگر بسیار نزدیک شده‌اند. بازی‌های بسیاری در سبک اکشن و جهان باز وجود داشته و تمامی شرکت‌ها نیز تلاش می‌کنند تا وارد این سبک بشوند. برای مثال یک بازی مثل سونیک واقعاً نیازی نبود که جهان باز بشود.

Code to Jin Yong

حال این بازی جدید نیز در عین جذابیت قطعاً میان عناوین این سبک گم خواهد شد. مگر اینکه شرکت سازنده تصمیم بگیرد یک مورد بسیار جذاب در آن قرار دهد تا بدرخشد. برای مثال یکی از عناوین که به خوبی درخشید الدن رینگ (Elden Ring) بود. دنیای الدن رینگ آنقدر گسترده است که قطعاً میان عناوین دیگر بسیار خاص است.

مشکل اینجاست که از میان ۱۰۰ بازی جهان باز، تنها یک عدد مثل الدن رینگ می‌شود. عناوین دیگر تنها یک بازی تکراری دیگر بوده که نمی‌توانند توجه افراد را به خود جلب کنند. درست است که سبک جهان باز به سازنده اجازه خواهد داد تا محتوای زیادی را در بازی خود قرار دارد. نکته اینجاست که آیا شرکت سازنده تا این حد محتوا دارد؟ به دلیل اینکه عناوین ضعیف جهان باز به خاطر محتوای تکراری یا کم سرزنش شده‌اند.

بازی کد: به جین یانگ یک نکته مثبت دارد. آن هم دنیای آماده آن است. به دلیل اینکه این بازی بر اساس کتاب ساخته شده و سازندگان در جریان هستند که دنیا را چگونه بسازند. همینطور اینکه محتوای مورد نیاز برای جذاب کردن این بازی را در اختیار دارند.

منبع: Gematsu.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه