بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening در صدر جدول فروش انگلستان قرار گرفت

آرش باقری ۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۰ ۳ مهر ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی Link's Awakening

در هفته جاری، بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening با عرضه روی کنسول نینتندو سوییچ، و با کنار زدن Borderlands 3، در صدر جدول فروش انگلستان قرار گرفت.

Link’s Awakening آخرین نسخه بازسازی شده مجموعه «زلدا» است که توسط استودیوی مستقل «گرتزو» (Grezzo) – همان استودیویی که سابق بر این بازسازی سه بعدی عناوین Ocarina of Time و Majora’s Mask را برای کنسول دستی ۳DS بر عهده داشت – توسعه یافته است. این بازی با افزایش فروش تقریبا ۲۷ درصدی نسبت به Ocarina of Time 3D، تا به امروز بزرگترین عرضه استودیوی گرتزو در انگلستان بوده است.

جالب است بدانیم که این تنها سومین باری است که عنوانی از مجموعه «زلدا» در صدر جدول فروش انگلستان قرار می‌گیرد. آخرین بار سالها پیش بود – سال ۲۰۰۳ – که عنوان The Legend of Zelda: Wind Waker با عرضه روی کنسول GameCube، جایگاه اول جدول را بدست آورد. پیش از آن هم در سال ۱۹۹۸ بود که نسخه اصلی Ocarina of Time – که درست پیش از کریسمس برای کنسول N64 به بازار آمد – این جایگاه را تصاحب کرده بود.

علاوه بر این موارد، عنوان اخیر مجموعه زلدا با گذر از بازی Super Mario Maker 2، رکورد سریعترین فروش امسال بین تمام عناوین نینتندو سوییچ را به خود اختصاص داد.

تا اینجای کار، بزرگترین عرضه یک عنوان از مجموعه زلدا برای نینتندو سوییچ در بازار انگلستان Breath of the Wild بوده است، که عنوانی بود که همزمان با عرضه کنسول سوییچ منتشر شد. در واقع Breath of the Wild با رشد فروش ۲۲ درصدی طی هفته گذشته، هنوز هم در جدول فروش انگلستان قرار دارد – البته در جایگاه شانزدهم.

بازی Link's Awakening

واقعیت اینست که رشد قابل توجه بازی‌های نیتندو سویچ در این هفته، احتمالا به دلیل عرضه کنسول جدید نینتندو، «سوییچ لایت» (Switch Lite)، باشد. طبق آمارهای ارائه شده، بازی Mario Kart 8 Deluxe پس از تجربه رشدی ۲۳ درصدی، به جایگاه سوم جدول بازگشته است؛ بازی Super Smash Bros Ultimate، با ۱۵ درصد رشد فروش، در جایگاه هیجدهم جدول قرار دارد؛ و بازی Super Mario Odyssey هم با یک جهش ۱۸ درصدی، جایگاه بیست و چهارم را تصاحب کرده است.

جدیدترین بازی نینتندو سوییچ Ni No Kuni: Wrath of the White Witch است، که اصلا در سال ۲۰۱۳ برای کنسول پلی‌استیشن ۳ منتشر شده بود. نسخه سوییچ این بازی در جایگاه بیست و سوم جدول قرار دارد، درحالیکه نسخه پلی‌استیشن ۴ آن کمی پایینتر در مقام بیست و ششم است.

بازی بوردرلندز ۳ هم که هفته پیش در بالای جدول قرار داشت، به جایگاه دوم نزول کرد. این بازی تا امروز سریعترین فروش را بین همه بازی‌های امسال داشته است، گرچه نرخ فروش این بازی در هفته دوم یک سقوط ۶۹ درصدی را تجربه کرد. البته که سایر بازی‌های مهم هفته گذشته هم شرایط مشابهی را تجربه کردند. بازی Gears 5 پس از یک نزول ۷۴ درصدی از جایگاه دوم به جایگاه چهارم سقوط کرد. بازی Efootball PES 2020 هم با یک سقوط ۷۳ درصدی در جایگاه پنجم جدول قرار گرفت، در حالیکه بازی Greedfall با یک سقوط ۷۸ درصدی از جایگاه پنجم به رده بیست و هشتم پرت شد.

بازی Ni no Kuni Remastered

البته به یاد داشته باشید که اینها تنها میزان فروش نسخه فیزیکی بازی‌هاست، و فروش دیجیتالی آنها در این جدول محاسبه نمی‌گردد.

بد نیست به جدیدترین بازی منتشره این هفته – Truck Driver – هم اشاره کنیم که در جایگاه یازدهم جدول قرار گرفت.

در نهایت، بازی Division 2 از شرکت یوبی‌سافت، پس از دریافت مجموعه‌ای از تخفیفات در بازار انگلستان، و با یک رشد فروش ۱۱۴ درصدی، با پریدن از جایگاه بیستم به مقام ششم، بیشترین صعود جدول فروش انگلستان را از آن خود کرد.

در زیر می‌توانید ده بازی پرفروش جدول انگلستان را مشاهده کنید:

نام بازی هفته‌ی جاری هفته‌ی گذشته
The Legend of Zelda: Link’s Awakening ۱ ورودی جدید
Borderlands 3 ۲ ۱
Marion Kart 8 Deluxe ۳ ۶
Gears 5 ۴ ۲
eFootball PES 2020 ۵ ۳
Tom Clancy’s Division 2 ۶ ۲۰
Grand Theft Auto V ۷ ۸
Spyro Reignited Trilogy ۸ ۷
Crash Team Racing: Nitro-Fueled ۹ ۱۰
NBA 2K20 ۱۰ ۴

منبع: GamesIndustry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما