با این گجت هر دوچرخه‌ای را به دوچرخه برقی تبدیل کنید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تبدیل به دوچرخه برقی

قطعا می‌توان دوچرخه‌های برقی را بزرگ‌ترین تکامل در دنیای دوچرخه‌ها از زمان اختراع این وسایل نقلیه‌ی دو چرخ دانست. فناوری دوچرخه‌سواری به‌طور کلی در طول چند قرنی که وجود داشته، دارای پیشرفت‌های قابل توجهی بوده است. با این حال، بیشتر با آغاز استفاده از دوچرخه‌های برقی امروزی است که آن‌ها را در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف می‌بینیم.

نیاز به گفتن نیست که گرفتن یک دوچرخه‌ی برقی هزینه‌ی زیادی دارد و حتی مدل‌های دارای امکانات زیاد و پیشرفته‌ترین آن‌ها می‌تواند هزینه‌ای به اندازه‌ی یک خودرو داشته باشد. بنابراین شاید وسیله‌ی ارزانی محسوب نشود.

با این حال، حتی با بودجه‌ی کم هنوز راه‌هایی برای ورود به دنیای دوچرخه‌های برقی وجود دارد. کیت تبدیل دوچرخه‌ی برقی «پیکابوست» (PikaBoost) از برند «لیوال» (Livall) نمونه‌ی کاملی از این نوع فناوری است. فقط با ۵۹۹ دلار، و اگر جزو نخستین خریداران باشید تنها با ۲۹۹ دلار، می‌توانید هر دوچرخه‌ی قدیمی را با بستن این گجت ساده روی پایه‌ی صندلی به دوچرخه‌ی الکتریکی تبدیل کنید.

PikaBoost مانند اغلب دوچرخه‌های الکتریکی کامل، در سربالایی به دوچرخه‌سوار کمک می‌کند. مطمئنا با توجه به اینکه یک کیت دوچرخه‌ی برقی عمومی است، برخی از ویژگی‌های فنی دوچرخه‌های تمام برقی را ندارد اما به‌خوبی می‌توان آن را به‌عنوان راهی برای ورود به دنیای دوچرخه‌های الکترونیکی دانست.

تبدیل به دوچرخه برقی

این گجت به جز مقرون‌به‌صرفه بودن، مزایای دیگری هم دارد. مثلا تصور کنید که باید چند روز مشغول رکاب زدن باشید و انتظار یک صعود طولانی و خسته‌کننده را دارید تا جایی که ترجیح می‌دهید از آن صرف نظر کنید. اما برای اینکه دوباره مشتاق به رکاب زدن شوید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که این گجت را به پایه‌ی زین خود ببندید و طوری رکاب بزنید که گویی روی یک سطح صاف راه می‌روید.

شارژ کردن این دستگاه حدود سه ساعت طول می‌کشد و با یک بار شارژ می‌تواند تا مسافت حدود ۳۰ کیلومتر به راکب کمک کند که با در نظر گرفتن محدودیت‌های مختلف، خیلی بد نیست. علاوه بر این با وزن ۳ کیلوگرمی و در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آن را به آسانی در کوله پشتی یا کیف خود نگهداری کنید.

پیکابوست دارای چراغ عقب داخلی و یک شارژر USB بسیار خوب است که به شما امکان می‌دهد هنگام دوچرخه‌سواری، گوشی خود را شارژ کنید. هرچند چنین کاری مطمئنا تا حدودی روی برد تأثیر منفی خواهد گذاشت. این کیت تبدیل به دوچرخه‌ی برقی با پیچ و مهره روی دوچرخه نصب می‌شود و دارای سه حالت سواری Hold و Roll و Sport است.

روی کاغذ، این گجت راهی عالی برای سواری با یک دوچرخه‌ی برقی با بودجه‌ی کم به‌نظر می‌رسد. با این حال، احتمالا مانند اکثر کیت‌های تبدیل به دوچرخه‌ی الکتریکی، این مدل هم هرگز به نرمی یک دوچرخه‌ی برقی مجهز به موتور میانی عمل نمی‌کند. همچنین باید به تراز بودن افقی و عمودی دستگاه هم توجه داشت. به‌ویژه اینکه این کیت فقط با چرخ عقب ثابت به‌درستی کار می‌کند.

با این وجود همچنان یک وسیله‌ی کاربردی محسوب می‌شود. مخصوصا با توجه به قیمت‌گذاری مناسب آن قطعا برای کسانی که می‌خواهند وارد دنیای دوچرخه‌های برقی شوند اما هنوز از نظر مالی کاملا آماده نیستند، یک گزینه‌ی مطلوب خواهد بود.

عکس‌ها: کیت تبدیل به دوچرخه برقی پیکابوست
Credit: Livall

منبع: Inside Evsبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. آشتیانی

    با سلام
    آیا این محصول در دیجی‌کالا موجود است؟
    با تشکر

    1. درود، در حال حاضر عرضه‌ی جهانی آغاز نشده اما تا یک/دو ماه آینده که عرضه‌ی سراسری محصول به‌صورت پایدار انجام شود، تأمین‌کنندگان دیجی‌کالا هم به احتمال زیاد برای موجود کردن آن تلاش می‌کنند.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما