ویژگی Live Photos در آیفون ۶s تصاویر را تیره می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

روشن بودن «تصاویر زنده» (Live Photos) در دوربین آیفون ۶s به خصوص در فضای تاریک، باعث تیره شدن تصاویر می‌شود.

خاموش کردن Live photos این مشکل را حل می‌کند.

یکی از ویژگی‌های جدیدی که به آیفون‌های جدید اضافه شده و اپل آن را خیلی تبلیغ می‌کند، تصاویر زنده است. در واقع کاری که ویژگی تصاویر زنده انجام می‌دهد این است که در صورت فعال بودن، چند ثانیه قبل و بعد از ثبت تصویر، از موضوع عکس فیلم‌برداری می‌کند. این باعث می‌شود که وقتی روی تصویر تپ می‌کنید به حرکت درآید و زنده شود، مثل همان تصاویر جادویی در کتاب‌های هری پاتر.

اما به نظر می‌رسد که این ویژگی تاثیری بر تصاویر گرفته شده می‌گذارد. اعضای وب‌سایت ۹to5Mac این موضوع را مورد بررسی قرار داده‌اند. آنها مشاهده کرده‌اند که در صورت فعال شدن Live Photos، تصویر ثبت شده با آیفون ۶s و ۶s پلاس کمی تیره‌تر از حالت عادی خواهد بود. البته این تیرگی در نور کافی به حدی نیست که در کیفیت کلی تصویر تاثیر بگذارد، اما در فضای تاریک تصاویر واقعا بد و تیره می‌شوند. همان‌طور که در تصویر می‌بینید، خاموش کردن Live Photos این مشکل را حل می‌کند.

تصویر تیره آیفون 6s

این قضیه یک دلیل فنی دارد. برای ثبت یک تصویر زنده، آیفون باید با سرعت ۱۲ فریم بر ثانیه ویدیو ضبط کند، این به نوبه‌ی خود مانع می‌شود که دوربین تصاویر را به اندازه‌ی کافی در معرض نور قرار دهد. در نتیجه تصاویر حاصل شده تیره و تاریک می‌شوند. غیر فعال کردن Live Photo، عملکرد دوربین را به حالت عادی برمی‌گرداند.

منبع: ۹to5Macبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۲۱ دیدگاه
 1. vlc media player offline installer

  thanks for sharing

 2. حمید

  ایفون عالیه من گرفتم live photoخیلی عالیه وایییییی

 3. فروش اکانت کلش

  به نظر من که پیشرفت آنچنانی نداشته اپل در ۳ -۴ سال اخیر

 • 1
 • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما