۱۷ روش برای ست کردن کت پشمی بلند در استایل زنانه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
استایل‌های کت پشمی بلند

کت‌های پشمی یک بخش ضروری در کمد لباس همه‌ی خانم‌ها هستند که می‌توانند با انواع مختلفی از لباس‌ها از جمله تیشرت‌های تابستانی و پیراهن‌های گل‌دار تا سویشرت‌های پاییزی ست شوند. در زمستان‌های خیلی سرد باید کت‌های بلند گرم‌تری بپوشید همین جا است که کت‌های پشمی وارد می‌شوند. این کت‌ها برای پوشیدن روی لباس و گرم ماندن بسیار عالی هستند.

از آنجایی که کت‌‌های بلند پشمی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی در دسترس هستند می‌توانید هر لباس ساده‌ای را از کمد لباس خود برداشته و زیر این کت‌ها بپوشید. در این مطلب به بررسی استایل‌های مختلفی که با کت بلند پشمی می‌توانید ایجاد کنید می‌پردازیم.

زیر یک کت پشمی بلند چه لباسی بپوشیم؟

کت‌های بلند این قابلیت عجیب را دارند که ظاهرتان را جذاب‌تر کنند. آیا قسمت جذاب ماجرا را می‌دانید؟ این که آن‌ها روی تن یک دختر معمولی مانند تن مدلی که در حال راه رفتن است زیبا به نظر می‌رسند. بنابراین می‌توان به جرأت گفت که این کت برای همه‌ی خانم‌ها لازم است.

در صورتی که این کت را با یک پیراهن لخت بلند می‌پوشید مطمئن شوید که بلندی کت هم اندازه با پیراهن است. کت نباید کوتاه‌تر از پیراهن باشد. البته در صورتی که کت را با پیراهن کوتاه یا میدی می‌پوشید کت می‌تواند از پیراهن کمی بلندتر باشد. در ادامه نکاتی را درباره‌ی استایل کردن کت پشمی بیان می‌کنیم.

نکاتی که قبل از خرید کت پشمی باید بدانید

خرید کت پشمی بلند

  • کت با اندازه‌ی متناسب بخرید؛ افرادی که برای بار اول می‌خواهند کت پشمی بخرند باید توجه خاصی به شانه‌ها و آستین‌ها داشته باشند. زیرا عدم تناسب اندازه در این قسمت‌ها باعث خراب شدن کل استایل می‌شود.
  • کت با کیفیت بخرید؛ کت‌ها اغلب گران‌قیمت هستند اما لباس‌هایی هستند که هیچ‌گاه دمده نمی‌شوند. بنابراین به جای فکر کردن به صرفه‌جویی در هزینه مطمئن شوید که کت با کیفیت و خوبی می‌خرید که سال‌ها برایتان کار می‌کند. کشمیر، پشم گوسفند و مرینوس به طور کلی گران قیمت هستند اما ظاهر شیک‌تری را نسبت به کت‌های پلی‌استر که به دلیل سفت بودن راحت هم نیستند ایجاد می‌کنند.
  • میزان گرم بودن کت را در نظر بگیرید؛ هر چقدر بیشتر بخواهید گرم بمانید باید کت پشمی سنگین‌تری بخرید. برای بدترین شرایط آب و هوایی بهتر است به دنبال کت‌هایی باشید که جنسشان مشابه پتوهای پشمی باشد.
  • مدلی که دوست دارید را در نظر بگیرید؛ در صورتی که برای اولین بار می‌خواهید کت پشمی بخرید ممکن است به سادگی در انتخاب‌های بسیاری که وجود دارند سردرگم شوید. بنابراین اولویت‌های خود را در نظر بگیرید. آیا کت پشمی کلاه‌دار دوست دارید یا بدون کلاه؟ آیا دوست دارید کتتان دو دکمه باشد یا چهار دکمه؟ کت یقه‌دار را ترجیح می‌دهید یا بدون یقه؟ همه‌ی این سوال‌ها به شما در کوتاه کردن لیست انتخاب بهترین کت برای خودتان کمک می‌کند.
  • کتی را انتخاب کنید که مکمل فرم بدنتان باشد؛ با وجود اینکه هیچ محدودیتی در اینکه چه چیزی می‌توانید یا نمی‌توانید بپوشید وجود ندارد اما انواع خاصی از برش‌ها وجود دارند که مکمل خوبی برای مدل‌های مختلف فرم‌های بدن هستند.
  • در صورتی که اندام ریزی دارید؛ اگر خانمی هستید که اندام ریز نقشی دارید کت بلند خود را با شلوار فاق بلند ست کنید. همچنین یک تاپ با اندازه‌ی متناسب انتخاب کرده و آن را داخل شلوار جین خود قرار دهید. با این روش پاهایتان بلندتر به نظر می‌رسد.
  • اندام صاف‌تر و بلندتری ایجاد کنید؛ پوشیدن تیشرت یا شلواری که دارای خطوط عمودی است هم یکی دیگر از راه‌های هماهنگ کردن بدن با استایل و ایجاد ظاهر بلندتر و خطی‌تر به شمار می‌رود.
  • غلظت رنگ‌ها را با هم متعادل کنید؛ رنگ کت باید با پیراهن همخوانی داشته و ترکیب آن‌ها با هم شیک و همخوان به نظر برسد. به عنوان مثال پوشیدن یک کت بژ روی یک پیراهن مشکی بسیار زیباتر از پوشیدن یک کت نارنجی یا سبز روی پیراهن مشکی است.

در ادامه برخی از انتخاب‌های سلبریتی‌ها در رابطه با کت‌های پشمی برای زیباتر شدن استایلشان را بررسی می‌کنیم.

۱.‌ استایل مام آنجلینا جولی

استایل مام آنجلینا جولی

آنجلینا جولی از یک کت پشمی بلند روی شلوار طوسی و بوت مشکی استفاده می‌کند. این استایل کژوالی است که او استفاده می‌کند.

۲. استایل کت پشمی بلند لیلی کالینز

لیلی کولینز در سریال امیلی در پاریس محبوبیت بسیاری پیدا کرد. او علاوه بر چیزهای دیگر به ما آموخت که هر چه دوست دارید را بپوشید. در هر سه فصل این سریال اورکت‌های رنگ روشن و جذاب او توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرد.

استایل کت پشمی بلند لیلی کالینز

فرقی نمی‌کند که طرفدار رنگ‌های خنثی یا رنگ‌های مختلف باشید در هر حال یک کت بلند همیشه برازنده‌ی شما است. ست کردن یک کت صورتی با بافت طرح‌دار و دامن مدادی بسیار جذاب است. این رنگ به اندازه‌ای زیبا است که نمی‌توانیم از افزودن آن به لیست ایده‌هایمان صرف نظر کنیم.

استایل‌های کژوال با کت پشمی بلند

فرقی نمی‌کند که با دوستانتان می‌خواهید دور هم جمع شوید یا می‌خواهید برای خوردن یک قهوه به کافی شاپ بروید در هر حال استایل‌های کژوال راحتی وجود دارند که می‌توانید با کت‌های پشمی ایجاد کنید.

۱. پوشیدن کت بلند به عنوان یک پیراهن

برای برنامه‌هایی مانند نوشیدن قهوه یا صرف نهار یک کت ساده‌ی طوسی را بپوشید. همچنین کلاه خود را هم به همراه داشته باشید و کفش‌های کتانی خود را بپوشید تا همه چیز ست و تکمیل شود. طوسی یک رنگ شیک و زیبا است که به همراه آن دیگر نیازی به استفاده از چیز دیگری وجود ندارد. البته در صورتی که از یک کیف کراس بادی سفید هم استفاده کنید استایلتان بی‌نظیر می‌شود.

۲. پوشیدن کت‌های بلند شتری رنگ

استایل‌های کت پشمی بلند شتری رنگ

خرید‌های بدون برنامه و یکهویی برای شلوار بسیار عالی است. در صورتی که برای چنین برنامه‌ای آماده هستید هیچ چیزی بهتر از ست کردن کت شتری رنگ ساده با بافت همرنگ نیست. این استایل را با شلوار مشکی و بوت چلسی سفید ست کنید. علاوه‌براین هنگامی که هوای بیرون خیلی سرد است می‌توانید از کلاه بافتنی یا شال گردن هم استفاده کنید.

۳. پوشیدن کت‌های سفید بلند

سویشرت بژ و شلوار جین آبی خود را برداشته و آن‌ها را با کت سفید ست کنید. سپس بوت‌های خود را بپوشید و شال گردنتان را دور گردن بیاندازید.

۴. کت پشمی بلند قرمز

کت پشمی بلند قرمز

فرقی نمی‌کند که در چه فصلی قرار داشته باشید در هر حال خانم‌ها هیچ‌گاه از رنگ قرمز خسته نمی‌شوند زیرا انرژی از دست رفته را به روحتان باز می‌گرداند. شما می‌توانید کل استایلتان را قرمز انتخاب کنید به این صورت که کت و بوتتان قرمز رنگ باشد. در کنار آن‌ها استفاده از یک شال گردن بژ یا طرح‌دار هم بسیار عالی است زیرا غلظت رنگ قرمز در استایل را متعادل ساخته و ظاهر ظریفی به استایلتان می‌دهد.

۵. استایل مونوکروم مشکی

در حالی که در فصل تابستان بیشتر رنگ‌های روشن را ترجیح می‌دهیم، اما در زمستان بیشتر کمد لباسمان را رنگ‌های مشکی، طوسی و قرمز تشکیل می‌دهند. مطالعات توصیه می‌کنند که رنگ‌هایی مانند مشکی و طوسی که تیره‌تر هستند و گرما را جذب می‌کنند برای زمستان مناسب‌تر هستند.

برای بیرون رفتن هیچ استایلی مناسب‌تر از کت مشکی مونوکروم نیست. سعی کنید این کت را با کیف کراس بادی و بوت مشکی ست کنید. علاوه بر این همچنین می‌توانید کفش‌های کتانی مشکی را هم به این استایل اضافه کنید زیرا رسمیت کمتری دارند.

۶. استایل دختران دبیرستانی

استایل دبیرستانی با کت سفید بلند

این استایل مناسب همه‌ی دختران دبیرستانی است. شلوار جین ساده به همراه بافت سفید و کت بژ بلند برای کل روز مناسب است.

۷. کت شتری و تیشرت طرح‌دار

چه چیزی بهتر از پوشیدن تیشرت طرح‌دار با کت گرم بلند است؟ کت‌های شتری راهی مناسب برای افزودن ظرافت به استایل راحت و ساده هستند. کت شتری یکی از شیک‌ترین و کاربردی‌ترین رنگ‌هایی است که می‌تواند با همه‌ی استایل‌ها ترکیب شود. به همراه این کت از یک کیف کراس بادی زیبا هم استفاده کرده و در نهایت کفش‌های پاشنه بلندی که روی مچ بند دارند را به استایلتان اضافه کنید.

۸. رنگ‌های خنثی و رنگ مشکی

ترکیب کت رنگ خنثای بلند با شلوار مشکی

در صورتی که در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که برف زیادی می‌بارد و بین داشتن استایل شیک و گرم ماندن شک دارید این تیپ مناسب شما است. کت رنگ خنثی بالاتنه‌ی شما را گرم نگه می‌دارد و لگ چرم مشکی به داشتن استایل شیک در پایین تنه کمک می‌کند.

۹. استایل کت پشمی صورتی بلند

بله درست خواندید؛ رنگ‌های پاستلی در فصل زمستان بسیار زیبا هستند، اما اغلب دست کم گرفته می‌شوند. این رنگ‌ها در طول روز باعث آرامش‌تان می‌شوند. شما حتی می‌توانید لباس‌های پاییزی خود را با رنگ‌های پاستلی ترکیب کرده و استایل‌های زیبایی ایجاد کنید.

۱۰. کت‌های اورسایز بلند مدل دهه‌ی ۸۰ میلادی

اندازه‌های اورسایز هیچ‌گاه دمده نمی‌شوند. فرقی نمی‌کند که لباس اورسایزتان یقه اسکی یا کت باشد در هر حال می‌تواند به زیبایی آن را در استایل خود ست کنید.

در صورتی که طرفدار لباس پوشیدن لایه لایه در زمستان هستید این استایل برای شما مناسب است. زیرا می‌توانید دو یا سه بافت را زیر آن بپوشید و با وجود آن‌ها استایلتان حجیم به نظر نرسد. در صورتی که کت خردلی انتخاب کرده‌اید بافت و شلوارتان را به رنگ مشکی انتخاب کنید. همچنین یک کلاه پشمی مشکی رنگ را هم به استایلتان اضافه کنید. در نهایت به عنوان اکسسوری از یک کیف کراس بادی دوشی یا یک کیف بافتنی استفاده کنید.

۱۱. کت بلند بنفش

کت بلند بنفش یک انتخاب دیگر است. رنگ بنفش به اندازه‌ی کافی می‌تواند توجه‌ها را جلب کند. این رنگ کت می‌تواند با پیراهن جذب رنگ متضاد، یک تیشرت جین ساده و یک دامن مینی مشکی ست شود. در این استایل انتخاب کفش نقش بسیار مهمی را بازی می‌کند. در صورتی که پیراهنتان کاملا بلند است باید کفش پاشنه بلند نوک باریک را انتخاب کنید.

در صورتی که می‌خواهید به همراه این کت تاپ مشکی بپوشید باید بوت‌هایی به همان رنگ را انتخاب کنید. ست کردن کفش‌ها با بالاتنه کلید مرتب به نظر رسیدن است.

استایل‌های نیمه‌رسمی

کت‌های بلند پشمی برای استایل‌های کاری یا مهمانی عالی هستند. در ادامه برخی از این استایل‌ها را بررسی کرده‌ایم.

۱۲. استایل چهارخانه

نخستین توصیه کت چهارخانه‌ی سفید و مشکی است. در واقع هنگامی که از لباسی مانند کت چهارخانه استفاده می‌کنید دیگر به هیچ چیز نیاز ندارید. این لباس جادویی برای ارتقای استایل به تنهایی کافی است.

۱۳. رفتن به محل کار با کت بلند و شلوار

استایل کاری با کت پشمی بلند

استایل‌ متناسب فقط شامل کت تک رنگ، پیراهن دکمه‌دار و شلوار پلیسه‌دار نیست. در این فصل این استایل خنثی را تغییر دهید و استایل جذاب‌تری را برای محل کار انتخاب کنید. بژ و رنگ‌های خنثی ایمن‌ترین انتخاب‌ها برای رفتن به محل کار هستند و یک استایل جذاب و در عین حال حرفه‌ای را ایجاد می‌کنند.

۱۴. پوشیدن کت پشمی روی پیراهن بلند

نمی‌توان از این استایل زیبا چشم برداشت. در واقع می‌توان چندین ساعت از ترکیب زیبای مشکی و قرمز صحبت کرد. این دو رنگ‌های برجسته‌ای هستند که به خوبی با هم ترکیب و ست می‌شوند. بنابراین این دفعه این ترکیب رنگ‌های زیبا را امتحان کنید. پیراهن میدی لخت مشکی را با کمربند برجسته‌ی قرمز ست کنید. سپس یک کت پشمی بلند قرمز را به استایل خود اضافه کنید. همچنین توصیه می‌شود برای تکمیل استایل از کفش‌های پاشنه بلند مخمل مشکی استفاده کنید.

۱۵. ترکیب کت پشمی بلند با پیراهن ساتن

یکی از پیشنهادها برای فصل زمستان ست کردن پیراهن بلند ساتن عاجی با کت بلند عاجی رنگ است. کفش‌های پاشنه بلند نوک باریک سفید را به آن اضافه کنید و به همین راحتی استایل زیبایتان آماده است.

۱۶. کت پشمی بلند نارنجی

آیا می‌دانید چه چیزی به سرعت استایلتان را ارتقا می‌دهد؟ داشتن استایلی به رنگ روشن و آرایش ملایم و براق. بنابراین منتظر چه چیزی هستید؟ پیراهن طرح‌دار خود را از کمد بیرون آورده و با شلوار قهوه‌ای خود ست کنید. همچنین در نهایت برای تکمیل استایل کت پشمی بلند نارنجی خود را بپوشید.

۱۷. پیراهن بلند گل‌دار و کت بلند

همانطور که پیشتر گفتیم پیراهن‌های بلند و کت‌ها ترکیب بسیار زیبایی را می‌سازند. اما به خاطر داشته باشید هنگامی که یک پیراهن متناسب راحت می‌پوشید کتتان هم باید اندازه‌ی متناسبی داشته باشد. همین مساله باعث ایجاد توازن در استایل می‌شود. در صورتی که هر دو لباس اورسایز باشند ظاهر نامرتب و بسیار گشادی خواهید داشت.

منبع: Outfit Trends

سوال‌های پر تکرار
آیا کت‌های پشمی سنگین هستند؟
لباس‌های پشمی به منظور گرم نگه داشتن بدن طراحی شده‌اند و به صورت طبیعی کمی سنگین هستند. اما جای نگرانی نیست زیرا آنقدر سنگین نیستند که باعث ایجاد ناراحتی شوند. این لباس‌ها برای روزهای بادی و سرد مناسب هستند و در عین حال می‌توانید آن‌ها را با تیشرت، سویشرت و جین هم بپوشید. اگرچه در صورتی که در مناطقی زندگی می‌کنید که بارش برف بسیار زیاد است می‌توانید زیر آن بافت، لباس‌های گرم و جوراب شلواری بپوشید. 


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما