Lumberyard ؛ موتور بازی‌سازی رایگان آمازون

۲۱ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۰ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Lumberyard

سایت آمازون که یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های آنلاین دنیا به شمار می‌رود، اعلام کرد که در حال ساخت یک موتور بازی‌سازی رایگان است.

موتور بازی‌سازی Lumberyard به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

سایت آمازون به تازگی فعالیت خودش را در حوزه‌های مختلف افزایش داده است. آمازون چند وقت پیش با خرید سایت Twitch وارد صنعت بازی‌های کامپیوتری شد. سایت Twitch که به وسیله‌ی آن می‌توان محتوای بازی‌های مختلف را به شکل زنده برای افراد دیگر پخش کرد، به پایگاه مهم برای بازی‌کننده‌ها تبدیل شده است. همین موضوع باعث شده که آمازون بخواهد ابزار بیشتری را برای بازی‌سازان درست کند که یکی از آن‌ها، موتور بازی‌سازی رایگان است.

براساس گفته‌های آمازون این موتور بازی‌سازی رایگان برای ساخت بازی‌های سطح بالا و همچنین بازی‌های آنلاینی که در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شوند، مورد استفاده قرار خواهد گرفت. موتور بازی‌سازی سایت آمازون Lumberyard نام دارد و زمانی که علاقه‌مندان در سایت آن ثبت‌نام کردند، می‌توانند از امکاناتش استفاده کنند. زمانی که برای اولین بار وارد این موتور بازی‌سازی می‌شوید، می‌توانید شخصیتی را کنترل کنید، زاویه‌ی دوربین را تغییر دهید و در ویرایشگرهای مخصوص آن، انیمیشن‌های مختلف را تغییر دهید. این موتور بازی‌سازی ابزار مختلفی را در زمینه‌ی ویرایش صدا، هوش مصنوعی و جلوه‌های ویژه‌ی مختلف پیش روی کاربران قرار می‌دهد.

Lumberyard

تصویری از ویرایشگرهای موتور بازی‌سازی Lumberyard

موتور بازی‌سازی Lumberyard براساس موتور CryEngine شرکت Crytek سازنده‌ی مجموعه بازی‌های Crysis ساخته شده است. البته این موتور ویژگی‌های دیگری را هم از تکنولوژی‌های استودیوی Double Helix در خوش قرار داده است. استودیوی Double Helix سازنده‌ی بازی‌های Silent Hill: Homecoming، G.I. Joe: The Rise of Cobra، Green Lantern: Rise of the Manhunters و Killer Instinct به شمار می‌رود که سال ۲۰۱۴ توسط آمازون خریداری شد.

موتور Lumberyard از ویژگی‌های ابری برخوردار است و به همین دلیل امکانات متعددی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با مراجعه به سایت Lumberyard می‌توانید این موتور بازی‌سازی را دانلود کنید.

‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ comment
  1. Avatar علیرضا پورجبار

    زبان برنامه نویسی این چیه ؟
    10 گیگابایت حجمشه.

    1. Avatar soorena

      c++ و lua