مک‌بوک ایر بعدی شاید کیبورد سفید و تراشه‌ی M2 داشته باشد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
مک‌بوک ایر

گویا نسل بعدی مک‌بوک ایر ویژگی‌های جدیدی دارد که بعضی از آن‌ها هم‌اکنون در مک‌بوک تازه رونمایی‌شده‌ی پرو‌ وجود دارند. یکی از افشاگران به نام Dylandkt به‌تازگی این موضوع را مطرح کرده است. برای اطلاع باید بگوییم که نگاهی به گذشته و بررسی سابقه‌ی این فرد در زمینه‌ی افشای اطلاعات نشان می‌دهد که این شخص پیش‌تر به‌خوبی توانسته است که اطلاعات مختلفی را درباره‌ی برنامه‌های آینده اپل افشا کند.

با توجه به صحبت‌های این فرد می‌توانیم بگوییم که نسل بعدی مک‌بوک ایر از نظر طراحی ظاهری شبیه به مدل‌های جدید مک‌بوک‌ پرو خواهد بود، اما در مقایسه با مک‌بوک پرو باریک‌تر است. همچنین گویا اپل می‌خواهد که نسل جدید مک‌بوک ایر را در رنگ‌های متنوع همانند آی‌مک ۲۴ اینچی عرضه کند. نکته‌ی جالب توجه در صحبت‌های این فرد این است که شاید اپل کاری کند که طراحی ظاهری نسل جدید مک‌بوک ایر به جای کاهش ضخامت در جلوی دستگاه، ضخامت یکسانی را در سرتاسر بدنه‌ی خود داشته باشد.

این شخص همچنین می‌گوید که حاشیه‌ی نمایشگر مک‌بوک ایر جدید به رنگ سفید خواهد بود و اپل از کیبورد با رنگ سفید و مجهز به دکمه‌های فانکشن هم در نسل جدید مک‌بوک ایر استفاده خواهد کرد. در نهایت این شخص می‌گوید که شاید این لپ‌تاپ مجهز به وب‌کم با رزولوشن ۱۰۸۰p باشد.

با وجود مطرح شدن این اطلاعات، باید بگوییم که گویا در مک‌بوک ایر بعدی از کارت‌خوان SD یا پورت HDMI خبری نخواهد بود. در نتیجه نبود این دو باعث می‌شود که ظاهر این دستگاه تفاوت بیشتری را با نسل فعلی مک‌بوک پرو داشته باشد.

نسل جدید مک‌بوک ایر

از ویژگی‌های ظاهری که بگذریم، انتظار می‌رود که مک‌بوک ایر جدید مجهز به تراشه‌ی اپل M2 باشد. البته فکر نمی‌کنیم که این تراشه از لحاظ قدرت پردازشی مشابه دو تراشه‌ی تازه معرفی شده‌ی M1 مکس و M1 پرو باشد. زیرا همان‌گونه که می‌دانید جامعه‌ی هدف مک‌بوک ایر را کاربرانی تشکیل می‌دهند که به قدرت پردازشی بسیار زیادی احتیاج ندارند.

این افشاگر در صحبت‌هایش می‌گوید:

از نسل جدید مک‌بوک ایر در اواسط سال ۲۰۲۲ رونمایی خواهد شد. این دستگاه‌های جدید پورت شارژ مگ‌سیف، وب‌کم با رزولوشن ۱۰۸۰p، پورت‌های USB-C، آداپتور شارژر ۳۰ واتی دارد و همانند گذشته بدون فن خواهد بود. اپل می‌خواهد که نسل جدید مک‌بوک ایر را در رنگ‌های متنوع و مشابه با آی‌مک ۲۴ اینچی عرضه کند. حاشیه‌های اطراف نمایشگر و کیبورد و دکمه‌های فانکشن این لپ‌تاپ هم به‌ رنگ سفید هستند.

شایعه‌ها و اطلاعات منتشر شده در گذشته عنوان می‌کنند که تراشه‌ی M2 از لحاظ تعداد هسته‌های واحد CPU مشابه تراشه‌ی M1 خواهد بود و CPU این تراشه ۸ هسته‌ی پردازشی دارد. با این وجود به نظر می‌رسد که اپل با به‌روزرسانی واحد گرافیکی این تراشه به جای استفاده از واحد گرافیکی ۷ یا ۸ هسته‌ای، از یک واحد گرافیکی مجهز به ۹ یا ۱۰ هسته‌ی پردازشی در آن استفاده خواهد کرد.

همچنین برخی افشاگران گفته‌اند که اپل در حال طراحی آداپتور ۳۰ واتی برای نسل جدید مک‌بوک ایر است و انتظار می‌رود که همانند مک‌بوک ایر M1، در این نسل هم از فن خبری نباشد.

دیگر شایعه‌های منتشر شده عنوان می‌کنند که مک‌بوک ایر بعدی همانند نسل جدید مک‌بوک پرو، شاید نمایشگر مجهز به ناچ داشته باشد. اگر اپل از وب‌کم با رزولوشن ۱۰۸۰p در نسل جدید مک‌بوک ایر استفاده کند، استفاده از ناچ در این دستگاه منطقی به نظر می‌رسد.

البته باید عنوان کرد که استفاده از ناچ همراه با حاشیه‌هایی به رنگ سفید باعث می‌شود که این لپ‌تاپ ظاهری عجیب داشته باشد. همچنین ممکن است که نسل جدید مک‌بوک ایر مجهز به نمایشگر Mini-LED باشد. البته Dylandkt معتقد است که اپل از فناوری ProMotion در مک‌بوک ایر استفاده نخواهد کرد.

همچنین ممکن است اپل نام این لپ‌تاپ را هم به‌کل عوض کند و این لپ‌تاپ را تنها با نام مک‌بوک معرفی کند. در نهایت باید گفت که شایعه‌های منتشر شده عنوان می‌کنند که نسل جدید مک‌بوک ایر در اواسط ۲۰۲۲ یا اواخر این سال رونمایی و عرضه خواهد شد.

منبع: MacRumors  

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما