مک‌بوک پرو ۱۴ اینچ احتمالا با این قیمت و مشخصات فنی عرضه می‌شود

۱۰ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۲ ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند که اپل در پاییز امسال از مدل‌های جدید مک‌ رونمایی خواهد کرد. در این گزارش‌ها آمده است که این مدل‌های جدید مک شامل مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچ و به احتمال زیاد یک مک‌ مینی قدرتمند است.

به‌تازگی گزارشی توسط یکی از افشاگران اطلاعات منتشر شده است که نشان می‌دهد اپل به احتمال زیاد در این مک‌های جدید از ۴ نسخه‌ی متفاوت تراشه‌ی M1X استفاده خواهد کرد. درضمن این اطلاعات که توسط Luke Miani منتشر شده نشان می‌دهد که مک‌بوک پرو ۱۴ اینچ با حداقل قیمت ۱۷۹۹ دلار عرضه خواهد شد.

نگاهی به سابقه‌ی این افشاگر نشان می‌دهد که این شخص در برخی مواقع توانسته است که به‌درستی اطلاعات محصولات اپل را پیش‌بینی کند. در این گزارش همچنین آمده است که مک‌بوک پرو ۱۴ اینچ دارای ۴ مدل خواهد بود و مشخصات فنی این ۴ مدل به شرح زیر هستند؛

  • رم ۱۶ گیگابایتی و واحد گرافیکی ۱۶ هسته‌ای
  • رم ۱۶ گیگابایتی و واحد گرافیکی ۳۲ هسته‌ای
  • رم ۳۲ گیگابایتی و واحد گرافیکی ۱۶ هسته‌ای
  • رم ۳۲ گیگابایتی و واحد گرافیکی ۳۲ هسته‌ای

در ابتدا این شخص مدعی شده بود که اپل در نسل جدید مک‌بوک‌ پرو‌های مجهز به تراشه‌ی M1X، از رم ۶۴ گیگابایتی استفاده نخواهد کرد که ممکن است این اقدام اپل به دلیل افزایش قیمت تراشه توسط شرکت تایوانی TSMC باشد.

در واقع Miani معتقد است که بعد از رونمایی از نسل جدید مک‌بوک پرو و مک‌ مینی، کاربران می‌توانند مک مورد نظر خود را با حافظه‌ی رم ۱۶ یا ۳۲ گیگابایتی سفارش دهند. همچنین اپل این مک‌ها را تنها با واحد گرافیکی ۱۶ یا ۳۲ هسته‌ای عرضه خواهد کرد. البته این ادعا تنها تئوری است که این شخص مطرح می‌کند.

همچنین اپل ممکن است که از واحد گرافیکی دارای ۳۲ هسته‌ی پردازشی تنها در مدل ۱۶ اینچ مک‌بوک پرو ۲۰۲۱ استفاده کند. گویا انجام این کار توسط اپل باعث خواهد شد که این شرکت به شکل بهتری بتواند تفاوت قیمت مدل ۱۶ اینچ با ۱۴ اینچ را توجیه کند.

Miani عقیده دارد که اپل نسخه‌ی ۱۴ اینچ مک‌بوک پرو را با حداقل قیمت ۱۷۹۹ دلار عرضه می‌کند. این قیمت برای مدل مجهز به حافظه‌ی رم ۱۶ گیگابایت، حافظه‌ی داخلی ۵۱۲ گیگابایت، واحد پردازشی ۱۰ هسته‌ای و واحد گرافیکی ۱۶ هسته‌ای است. این مدل جایگزین مک‌بوک پرو ۱۳ اینچ خواهد شد که اپل هم اکنون با تراشه‌ی اینتل نسل ۱۰ و با قیمت ۱۷۹۹ دلار عرضه می‌کند.

مک‌بوک پرو 14 اینچ

همچنین ممکن است که اپل قیمت نهایی ارزان‌ترین نسخه‌ی مک‌بوک پرو ۱۴ اینچ را ۱۹۹۹ دلار در نظر بگیرد. البته در صورت رخ دادن این اتفاق فاصله‌ی زیادی از لحاظ قیمت میان این مک‌بوک پرو و مک‌بوک پرو M1 به وجود خواهد آمد.

گزارش‌ها و شایعه‌های منتشر شده نشان می‌دهند که تفاوت ایجاد شده در نسل جدید مک‌بوک پرو فراتر از جایگزینی پردازنده‌ی اینتل با تراشه‌ی M1X است. اگر شایعه‌های منتشر شده درست باشند به احتمال زیاد نسل جدید مک‌بوک پرو دارای نمایشگر Mini-LED، طراحی ظاهری جدید با نمایشگری با حاشیه‌های اندک، پورت‌های بیشتر مانند HDMI و کارت‌خوان SD و پورت شارژر مگ‌سیف خواهد بود.

نگاهی به سایت اپل نشان می‌دهد که این شرکت هم اکنون مک‌بوک پرو ۱۶ اینچ را با حداقل قیمت ۲۳۹۹ دلار به فروش می‌رساند. با توجه به این موضوع، انتظار می‌رود که قیمت در نظر گرفته شده برای نسخه‌ی جدید این مک‌بوک مجهز به تراشه‌ی M1X هم در همین حدود باشد.

اپل همچنین مدل پایه‌ی مک‌بوک پرو ۱۶ اینچ کنونی را با حافظه‌ی داخلی ۵۱۲ گیگابایت، رم ۱۶ گیگابایت عرضه می‌کند، بدون شک افزایش حافظه‌ی رم این دستگاه و ارائه‌ی آن با حداقل رم ۳۲ گیگابایت می‌تواند اتفاق خوشایندی برای کاربران باشد.

در نهایت می‌توانیم بگوییم که تمامی این اطلاعات حدس و گمان‌هایی است که درباره‌ی نسل بعدی مک‌بوک پرو زده شده است و تا زمانی که اپل در پاییز امسال به صورت رسمی از این دستگاه‌ها رونمایی نکند، نمی‌دانیم که کدام یک از این شایعه‌ها و اطلاعات منتشر شده درست هستند.

برخی از کاربران مک‌بوک M1 از ترک خوردن راحت نمایشگر شکایت می‌کنند 

منبع: Tom’s Guide

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه