برخی از مک‌های قدیمی بعد از نصب macOS Monterey از کار افتاده‌اند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
macOS Monterey

اپل هفته‌ی گذشته سیستم‌عامل macOS Monterey را برای سیستم‌های مک منتشر کرد ولی حالا تعدادی از کاربران می‌گویند که برخی از مک‌های قدیمی بعد از نصب این نسخه‌ی جدید غیرقابل استفاده شده‌اند.

باید خاطرنشان کنیم سال گذشته بعد از انتشار macOS Big Sur گزارش‌هایی درباره‌ی از کار افتادن تعدادی از مدل‌های قدیمی مک‌بوک پرو منتشر شد و حالا بعد از گذشت حدود یک سال، به نظر می‌رسد این مشکل بار دیگر در حال تکرار شدن است. در بخش پشتیبانی سایت اپل بیش از ۱۰ پست در مورد این موضوع دیده می‌شود که تمام این افراد از کار افتادن مک خود بعد از نصب جدیدترین نسخه‌ی macOS خبر می‌دهند. در توییتر هم توییت‌های زیادی در رابطه با این مشکل منتشر شده است.

یکی از کاربران در ردیت نوشته که آی‌مک ۲۰۱۷ او بعد از نصب این نسخه به طور کامل از کار افتاده ولی بر روی مک‌بوک ایر ۲۰۱۵ بدون هیچ مشکلی نصب شده است. در بخش پشتیبانی سایت اپل برخی کاربران می‌گویند که احتمالا با ریستور کردن فریم‌ور این مشکل برطرف می‌شود. خود اپل در اسناد مربوط به پشتیبانی سیستم‌های مک نوشته: «در شرایط بسیار نادر، مانند قطع برق در حین آپدیت، ممکن است سیستم از کار بیفتد و برای برطرف کردن این مشکل باید فریم‌ور بازیابی شود.»

macOS Monterey

در گزارش‌های منتشر شده به مدل‌های قدیمی مک‌بوک پرو، مک مینی و آی‌مک اشاره شده است. اگرچه این مشکل به وجود آمده به وسعت سال گذشته نیست، اما روی هم رفته تعداد قابل‌توجهی از کاربران بروز چنین مشکلی را گزارش داده‌اند. همچنین با افزایش پوشش رسانه‌ای، شاید تعداد کاربران بیشتری این موضوع را اطلاع‌رسانی کنند.

اپل در حال حاضر مشغول تست macOS 12.1 است که حداقل چند هفته‌ی دیگر برای عموم کاربران ارائه می‌شود. روی هم رفته درباره‌ی آپدیت‌های مهم سیستم‌عامل همواره توصیه می‌شود که برای دانلود و نصب آن‌ها عجله نکنید و مشکل macOS Monterey بار دیگر اهمیت عجله نکردن برای نصب نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل را نشان می‌دهد.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما