سریال کمدی جذاب «مرد در مقابل زنبور»؛ آتکینسون در مجموعه‌ای متفاوت با مستر بین

۸ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
سریال «مرد در مقابل زنبور»

سریال «مرد در مقابل زنبور» (Man vs. Bee) یکی دیگر از محصولات سال ۲۰۲۲ نتفلیکس به شمار می‌رود که بسیاری از علاقه‌مندان به ژانر کمدی منتظرش بوده‌اند؛ سریالی که مولفه‌های مهمی را برای جذب هر نوع مخاطب در خود دارد.

داستان سریال «مرد در مقابل زنبور» روایتگر ماجرای یک مرد میان‌سال به اسم ترور (Trevor) است که وظیفه دارد برای مدتی کوتاه از یک عمارت مدرن و بزرگ نگهداری کند. در واقع حفاظت از عمارت، وظیفه و مسئولیت شغلی این مرد به حساب می‌آید. با این حال جالب است که ترور در این کار با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کند که پیش‌بینی کردن حوادث پیشِ پای این شخصیت برای مخاطب کار به شدت سخت ولی در عین حال بامزه‌ای خواهد بود.

سریال «مرد در مقابل زنبور» یک محصول تلویزیونی انگلیسی در ژانر طنز تلقی می‌شود که ویلیام دیویس (William Davies) وظیفه نگارش سناریو و دیوید کر (David Kerr) وظیفه کارگردانی این اثر را برعهده گرفته است. بازیگر نقش اصلی داستان یعنی ترور، روان آتکینسون است و از سایر بازیگرها می‌توان به جینگ لوسی (Jing Lusi)، کلودی بلیکلی (Claudie Blakley) و گرگ مک‌هیو (Greg McHugh) اشاره کرد. این سریال ۲۴ ژوئن سال ۲۰۲۲ میلادی (سه تیر ماه سال ۱۴۰۱ شمسی) از شبکه نتفلیکس منتشر شد.

سریال «مرد در مقابل زنبور»

سریال «مرد در مقابل زنبور» در ابتدا قرار بود یک فیلم سینمایی در سبک طنز باشد اما پس از کش و قوس‌های متعدد در پروسه تولید، این محصول در نهایت به یک سریال ۹ قسمتی تبدیل شد که هر قسمت از آن، به جز قسمت اول که حدودا بیست دقیقه است، تقریبا ۱۰ دقیقه به طول می‌انجامد. همچنین جالب است بدانید سریال «مرد در مقابل زنبور» به یک شبکه دیگر برای پخش و انتشار پیشنهاد شده بود که پس از مردود شدن توسط کارشناسان شبکه، در نهایت شبکه نتفلیکس این سریال را در برنامه پخش خود قرار داد.

سریال «مرد در مقابل زنبور» به شدت یاد و خاطره سری فیلم‌های مستر بین (Mr. Bean) را در ذهن بیننده‌ها زنده می‌کند؛ فیلم‌‌ها و سریال‌های مستر بین، محصولاتی هستند که در ذهن بسیاری از علاقه‌مندان به سینما و هنر حک شده‌اند و نمی‌توان به این راحتی خیلی از صحنه‌های بامزه مستر بین را از یاد برد. با این اوصاف، سریال «مرد در مقابل زنبور» یک نسخه تقریبا متفاوت از مستر بین را به بیننده نشان می‌دهد که ویژگی‌های رفتاری جدیدی نظیر وسواس ذهنی دارد. با این‌که فرایند تولید این سریال تقریبا چهار سال طول کشیده، دیوید کِر اذعان داشته که احتمال ساخت فصل دوم سریال «مرد در مقابل زنبور» وجود دارد.

سریال «مرد در مقابل زنبور»

سریال «مرد در مقابل زنبور» به شدت یاد و خاطره سری فیلم‌های مستر بین (Mr. Bean) را در ذهن بیننده‌ها زنده می‌کند

از نکات جالب پروسه ساخت این سریال می‌توان به این مورد اشاره کرد که به دلیل همه‌گیری و شیوع بیماری کووید، تیم تولید سریال اجازه نداشته‌اند تا از یک منزل یا عمارت واقعی به منظور فیلم‌برداری استفاده کنند. با این اوصاف، سکانس‌های مربوط به داخل عمارت، در استودیوی بوینگ‌دان (Bovingdon) واقع در هرت‌فوردشایر و سکانس‌های مربوط به فضای آزاد، علاوه بر منطقه هرت‌فوردشایر، در باکینگ‌هام‌شایر نیز فیلم‌برداری شد. از دیگر نکات جذاب این سریال می‌توان به زنبورِ داستان اشاره کرد که صرفا یک مدل دیجیتالی نبوده و تماشاگر در برخی از صحنه‌ها با یک مدل فیزیکی روبه‌رو می‌شود.

علی رغم تبلیغات به نسبت گسترده‌ای که برای سریال «مرد در مقابل زنبور» چه به صورت دیجیتالی و چه به صورت فیزیکی نظیر نصب بیلبورد در مناطقی همچون منچستر انجام شد، این سریال نمرات نه چندان قابل توجهی را از سوی منتقدین و عموم کاربران دریافت می‌کند. با این حال، بازی آتکینسون توسط بسیاری از منتقدین مورد تحسین قرار گرفته است. استوارت جفریز (Stuart Jeffries)، نویسنده و منتقد رسانه گاردین در وصف ایفای نقش آتکینسون می‌نویسد: «او به طرز عامدانه‌ای در تمامی ۹ قسمت بامزه است». اگر از مسائل فنی، اصول فیلم‌نامه‌نویسی و همچنین کارگردانی فاکتور بگیریم، تماشای سریال کمدی و خنده‌دار «مرد در مقابل زنبور» خالی از لطف نیست.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. علی

    مستربین چقدر پیر شده 🥺

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه