ماریو کارت ۸ پرفروش‌ترین بازی این سری شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
mario kart 8

با انتشار آخرین نتایج مالی سه‌ماهه‌ی کمپانی نینتندو، این شرکت همچنین داده‌های فروش تعدادی از بازی‌های خود را به‌روزرسانی کرده و فهرستی از ده بازی پرفروش نینتندو سوییچ و میزان فروش آن‌ها را تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۱ (۸ مهر ۱۴۰۰) ارائه کرده است.

طبق گزارش منتشر شده، در حالی که جایگاه ده بازی نسبت به داده های ارائه شده توسط نینتندو در سه ماهه قبل تغییری نکرده است؛ هر یک از این ده بازی جهش قابل توجهی در فروش داشته‌اند و برخی شاهد افزایش قابل توجهی بوده‌اند. به عنوان مثال ماریو کارت هشت دلوکس همچنان پرفروش‌ترین بازی سوییچ است و فروش آن سرعت زیادی دارد. با فروش بیش از ۳.۳۴ میلیون نسخه در ۶ ماه منتهی به ۳۰ سپتامبر، از زمان عرضه در آوریل ۲۰۱۷ روی کنسول نینتندو سوییچ تاکنون ۳۸.۷۴ میلیون واحد فروخته که از رکورد ۳۷.۳۸ میلیون نسخه‌ی قبلی سری یعنی ماریو کارت Wii فراتر رفته است. با این آمار این بازی رسما به پرفروش‌ترین بازی سری تبدیل می‌شود. نسخه‌ی ۲۰۱۴ این بازی همچنین ۸.۴۶ میلیون نسخه‌ی دیگر در کنسول Wii U فروخته است.

ماریوکارت هشت دلوکس

طبق داده‌های منتشر شده از شرکت جی‌اف‌کی، ماریو کارت هشت دلوکس، یکی از پرفروش‌ترین بازی‌ها در هفت منطقه‌ی اروپایی در سال ۲۰۲۰ و سومین بازی فیزیکی پرفروش در کل اروپا در سال گذشته بوده است. تنها یک بازی از نینتندو نسخه‌های بیشتری از این بازی در دوران مدرن فروخته است و آن هم Wii Sports است که آن هم در گذشته همراه کنسول عرضه شده بود.

در همین حال، فروش Animal Crossing: New Horizons در مقایسه با سرعت شگفت‌انگیز فروش بازی در سال گذشته، مطمئنا کاهش یافته است، اما با این وجود، توانسته نزدیک به یک میلیون واحد نسبت به سه‌ماهه‌ی قبل بفروشد و مجموع فروش آن در حال حاضر ۳۴.۸۵ است. از دیگر بازی‌هایی که افزایش مشابهی داشته‌اند می‌توان به Super Smash Bros. Ultimate، The Legend of Zelda: Breath of the Wild و Pokemon Sword and Shield اشاره کرد. جالب اینجاست که Ring Fit Adventure نیز با فروش نزدیک به یک میلیون نسخه، به همراه فروش کلی ۱۲.۲۱ میلیون جهش زیادی را شاهد بوده است. این به این معنا است که بازی تنها ۴۰۰ هزار واحد کمتر از Splatoon 2 فروش کرده که برای این اثر بسیار تاثیرگذار به نظر می‌رسد.

Animal Crossing: New Horizons

نینتندو همچنین آمار فروش سخت افزار سوییچ را به عنوان بخشی از نتایج مالی سه‌ماهه‌ی دوم خود منتشر کرد. این شرکت اعلام کرد که سوییچ تا ۳۰ سپتامبر سال جاری، ۹۲.۸۷ میلیون دستگاه فروخته که این آمار ۳.۸۳ میلیون واحد نسبت به آمار قبلی منتشر شده در ۳۰ ژوئن (۹ تیر)، افزایش یافته است.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

 برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما