مارک زاکربرگ به انتقادات مربوط به کیفیت پایین متاورس پاسخ داد

۲۹ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

چند روز قبل مارک زاکربرگ یک اسکرین‌شات از آواتار دیجیتالی خود منتشر کرد. کاربران هم خیلی سریع سخره گرفتن این تصویر را آغاز کردند زیرا کیفیت آن در حد بازی‌های پلی‌استیشن ۱ است.

زاکربرگ ساعاتی قبل به این انتقادات واکنش نشان داد و اعلام کرد که متا در حال تلاش برای بهبود کیفیت گرافیکی محیط Horizon Worlds است که بخشی از جهان متاورس این شرکت محسوب می‌شود. در همین راستا او یک آواتار دیجیتالی جذاب‌تر از خود و تصویری گرافیکی از یک میدان باستانی را منتشر کرده که در کل کیفیت بسیار بهتری دارند. مارک زاکربرگ در ادامه اعلام کرده که در کنفرانس Connect امسال، در این زمینه جزئیات بیشتری مطرح خواهد شد. به نظر می‌رسد این رویداد حدود دو ماه دیگر برگزار می‌شود.

مارک زاکربرگ مارک زاکربرگ
  • مارک زاکربرگ
  • مارک زاکربرگ

او همچنین اعتراف کرده که کیفیت پایین اسکرین‌شات منتشر شده را قبول دارد ولی در ادامه نوشته که فقط قصد داشته انتشار Horizon Worlds را جشن بگیرد. واقعیت این است که متا در حال حاضر بودجه‌ی چندین میلیارد دلاری برای توسعه‌ی جهان متاورس کنار گذاشته و به همین خاطر این شرکت باید در مورد انتشار تصاویر مربوط به این جهان سخت‌گیری بیشتری داشته باشد.

در نهایت حتی اگر گرافیک Horizon Worlds به طور قابل توجهی بهبود پیدا کند، اما به نظر می‌رسد در بهترین حالت در حد و اندازه‌ی بازی فورت‌نایت خواهد بود. فارغ از بحث گرافیک، دنیای متاورس زمانی جذابیت پیدا می‌کند که برای کاربران ویژگی‌های قابل توجهی به ارمغان بیاورد که ظاهرا به نظر می‌رسد تا آن زمان هنوز فاصله‌ی زیادی داریم.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه