سریال «خانم میزل شگفت‌انگیز»؛ بهترین و بدترین قسمت‌ها بر اساس امتیاز IMDb

۱۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰ ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۳ دقیقه
سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

سریال «خانم میزل شگفت‌انگیز» قطعا یکی از بهترین و محبوب‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی آمازون پرایم است که تاکنون توسط این سرویس ساخته و پخش شده‌اند. این سریال که برنده‌ی جایزه‌ی گلدن گلوب برای نقش اول زن سریال کمدی هم شده است، به‌قدری خوش‌ساخت و خوش‌رنگ و ‌لعاب است که به‌راحتی می‌تواند هر بیننده‌ای را مجذوب جهان داستانی زیبا و شخصیت‌های جذابش کند.

در لحظه‌ی انتشار این مطلب چهار فصل از سریال در دسترس مخاطبان قرار گرفته و خبر خوش برای طرفدارانش این است که تولید سریال برای فصل پنجم هم تمدید شده. منتقدان بارها درباره­‌ی این مجموعه تلویزیونی نوشته‌اند و آن را از جنبه‌های مختلف – چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ بازی بازیگران – ستوده‌اند. در این مطلب قصد داریم ۸ مورد از بهترین و بدترین قسمت‌­های این سریال را از نظر کاربران سایت IMDb معرفی کنیم.

بدترین‌ قسمت‌ها

ابتدا با بررسی بدترین قسمت­‌های سریال «خانم میزل شگفت‌انگیز» شروع می‌کنیم.

۱. فصل چهارم، قسمت چهارم (Intresting People on Christopher street)

ریچل بروزناهان

 • امتیاز IMDb به سریال: ۷.۷ از ۱۰

با امتیاز ۷.۷ قسمت چهارم فصل چهار سریال مقام اول را در لیست بدترین‌ها دارد. در این قسمت شاهد این هستیم که میج به بویز مدیر والفورد فشار می‌آورد تا درآمد ناچیز باشگاه را بهبود بخشیده و آن را افزایش دهد. می همچنان در برابر ملاقات با والدین جوئل مقاومت می کند و وکیل مایکل کسلر به آبه و آشر اطمینان می‌دهد که هیچ پرونده‌ی فدرالی بر علیه آن‌ها وجود ندارد، اما FBI قبل از بستن کامل پرونده می‌خواهد که مصاحبه‌ای با آن‌دو داشته باشد. در ادامه آشر و آبه که برای شام در خانه‌ی میج مهمان هستند از خاطرات دوران جوانی و رادیکالیسمی که در آن زمان داشتند حرف می‌زنند. در میانه‌ی صحبت ناگهان آبه به یاد می‌آورد که آشر و رز برای مدت کوتاهی باهم در ارتباط بودند که باعث به‌وجود آمدن حس ناخوشایندی در او می‌شود.

میج از شرایطی که دوستش سوزی دارد نگران است و فکر می‌کند که حضور یک همراه در زندگیش میتواند به او کمک کند. به‌خاطر همین او را برای یافتن شریکی مناسب به یک باشگاه دوست‌یابی می‌برد اما این ایده به مذاق سوزی خوش نمی‌آید و باعث عصبانیت او می‌شود. از سوی دیگر آبه هنوز هم بخاطر رابطه‌ی قبلی رز حساش است و در ملاقات‌هایش با او درباره‌ی آشر بحث و جدل می‌کند. سپس از روی کینه آشر را در یک حادثه‌ی آشوب‌طلبانه‌ی دیگر دخیل می‌کند تا پرونده‌ی جدیدی علیه او باز شود. بحث ها و درگیری‌های آبه و آشر، آشر را ترغیب به نوشتن نمایشنامه‌ای جدید می‌کند. در انتهای این قسمت درحالی که میج عملکرد کلی والفورد را بهبود بخشیده، سوفی لنون از سوزی می‌خواهد تا دوباره حرفه‌ی ویران شده‌ی خود را احیا کند.

۲. فصل اول، قسمت پنجم (Donik)

فصل اول، قسمت پنجم سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸ از ۱۰

قسمت پنجم از فصل اول امتیاز ۸ را از کاربران وبسایت IMDb دریافت کرده که اصلا امتیاز بدی محسوب نمی‌شود اما برای سریالی با این سطح کیفیت، کمی پایین است. همچنین قسمت ذکر شده کم‌ترین امتیاز را در بین تمام قسمت‌های پخش شده‌ی سریال دارد. اتفاقات  این قسمت بیشتر حول محور میج و لحظات کاری او در پیشخوان آرایشگاه می‌چرخد. او در حین کار دوستان جدیدی پیدا می‌کند و بیننده باید معاشرت میج با آن‌ها را تماشا کند. همچنین صحنه‌هایی که روی کار او تمرکز دارند به هیچ عنوان جالب و هیجان‌انگیز از کار درنیامده‌اند. او که حالا در استندآپ کمدی به موفقیت رسیده است، برای ادامه‌ی مسیر و کارش نیاز به پول دارد؛ پولی که بتواند آن را به شکل مستقل و بدون کمک مالی دیگران به دست آورد. او که دستی در آرایشگری دارد با کار در یک آرایشگاه برای خودش پول جمع می‌کند تا ادامه‌ی راهی که شروع کرده است را هموارتر کند.

۳. فصل سوم، قسمت دوم (!It’s the Sixties, Man)

ریچل بروزناهان

 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۲ از ۱۰

این‌طور که بنظر می‌رسد ساخت قسمت دوم در هر فصلی از سخت‌ترین کارها است. در قسمت دوم فصل سوم سریال، سوزی به عنوان یک مشتری جدید با سوفی لنون روبرو شد، جوئل با دختری از محله‌ی چینی‌ها آشنا شد و آبه نیز به سمت جنبش بیت‌نیکس‌ها (جنبش بیت به معنای سرخورده از جامعه، به آن دسته از هنرمندان آمریکایی اطلاق می‌شود که اواسط دهه پنجاه به سیاست رادیکالی و موسیقی هیپ هاپ توجه داشتند و مرکز آن‌ها در نیویورک و سانفرانسیکو بود) کشیده شد. شاید معرفی این تعداد از شخصیت‌های جدید، طرفدارانی را که یک‌سال برای‌ پخش فصل سوم روزشماری کرده بودند تا دوباره با شخصیت‌های محبوب‌شان روبرو شوند و با آن‌ها خاطره‌بازی کنند، کمی سرخورده کرد. احتمالا به‌خاطر همین دلایل باشد که این قسمت از محبوبیت چندانی نزد طرفداران سریال برخوردار نیست و امتیاز پایین سریال نیز گواه همین مسئله است.

۴. فصل اول، قسمت چهارم (The Dissapointment of the Dionne quintuplets)

فصل اول، قسمت چهارم سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۳ از ۱۰

با امتیاز ۸.۳ قسمت «ناامیدی پنج قلوهای دیون» قطعا دارای بهترین امتیاز در میان تمام قسمت‌های سریال نیست و طبیعتا در لیست بدترین‌ها جای می‌گیرد. این قسمت میج را در حالی نشان می‌دهد که جوئل او را ترک کرده و او باید با تنهایی و شرایط جدیدش کنار بیاید. همچنین از سوزی یاد می‌گیرد که شرایط کار کمدی در نیویورک چگونه است و چطور باید خود را برای صحنه آماده کند. با اینکه هیچ کدام از قسمت‌های «خانم میزل شگفت انگیز» لایق برچسب بدترین نیستند اما قسمت‌هایی مثل این به دلیل نداشتن صحنه‌های جذاب و ضعف درام قصه در لیست بدترین‌های ما قرار می‌گیرند.

۵. فصل دوم، قسمت سوم (The Punishment Room)

فصل دوم، قسمت سوم سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۳ از ۱۰

این قسمت از سریال نیز مانند قسمت قبلی لیست، دارای امتیاز ۸.۳ از کاربران است و اولین قسمت از فصل دوم است که به معرفی آن خواهیم پرداخت. این قسمت که با عنوان «اتاق مجازات» شناخته می‌شود درباره‌ی کمک میج به دوستش مری است که در تکاپوی آماده شدن برای جشن ازدواجش هیجان بسیاری دارد.در این قسمت سریال بیننده شاهد یک داستان فرعی است که علی‌رغم اتفاقات زیادی که در آن میافتد، احتمالا چندان برایش سرگرم کننده نبوده و به همین خاطر این قسمت امتیاز بالایی دریافت نکرده است. البته نمره‌ی بالای ۸.۳ سریال نشان دهنده‌ی این است که این قسمت اصلا بد نیست، فقط در رقابت با دیگر قسمت‌های زیبای این فصل اندکی کم می‌آورد.

۶. فصل سوم، قسمت هفتم (Marvelous Radio)

فصل سوم، قسمت هفتم سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۳ از ۱۰

«رادیوی شگفت‌انگیز!»، «خانم میزل شگفت‌انگیز!» چه تشابه دلنشینی. واقعا که رادیو هم برای طرفدارانش به اندازه‌ی خانم میزل، شگفت‌انگیز و جادویی است. در قسمت یکی‌مانده‌به‌آخر فصل سه بینندگان میج و سوزی را می‌بینند که در تلاش برای دریافت برنامه‌های رادیویی، منتظر تور شای بالدوین هستند تا به جاده برگردند. ظاهرا طرفداران سریال از اتفاقات تور کمی بیشتر از ماجراهای مبارزات میج در نیویورک در فصل سوم لذت برده اند. در این قسمت بینندگان با برایس که برادرزاده‌ی میج هست آشنا می‌شوند. شخصیتی که حسابی طناز و لایق توجه بیشتر سازندگان و همچنین مخاطبان است.

۷. فصل اول، قسمت ششم (Mrs. X at the Gaslight)

فصل اول، قسمت ششم سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۴ از ۱۰

یکی دیگر از قسمت‌های فصل اول که در لیست بدترین‌ها قرار می‌گیرد. با امتیاز ۸.۴ «خانم ایکس در چراغ گاز» در مجموع امتیاز نسبتا خوبی دارد اما حضور سه قسمت ۴ و ۵ و ۶ در این لیست نشان دهنده‌ی این است که این امتداد سه قسمتی چیز دندان‌گیری از آب درنیامده است و در جلب نظر مخاطبان ناموفق بوده. در این قسمت شاهد طنازی‌های میج هستیم و می‌بینیم که نقش‌های کمدی خود را در مهمانی‌های شامی که با دوستانش می‌رود برایشان اجرا می‌کند. سوزی اما از این پیشرفت میج چندان راضی بنظر نمی‌رسد و اندکی به او احساس حسادت دارد. روند داستان در این قسمت کمی از ریل اصلی خودش خارج می‌شود اما هنوز هم لحظات خنده‌دار و سرگرم‌کننده‌ای دارد.

۸. فصل دوم، قسمت اول (Simone)

فصل دوم، قسمت اول سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۴ از ۱۰

شروع فصل جدید در هر سریال تا حدودی می‌تواند سخت و چالش برانگیز باشد بخصوص اگر آن سریال طرفداران برپاقرصی هم داشته باشد، زیرا باید مسیر جدیدی را آغاز کند و مشخص کند که بعد از پایان فصل گذشته چه در حال اتفاق افتادن است و چه ماجراهایی قراراست پیش روی مخاطب قرار گیرد. شاید به همین دلیل است که «سیمونه» کمی دچار افت و یا بهتر بگوییم رکود شده و مانند چند قسمت گذشته امتیاز پایین ۸.۴ گرفته است. در این قسمت میج موفق شده است تا برای اولین بار در خارج از کشور به‌روی صحنه برود و به موفقیت بزرگی دست پیدا کند.  طی این اتفاق سوزی با این واقعیت روبرو می‌شود که شهرت چندانی در دنیای کمدی ندارد و پیشرفت میج خیلی از او بیشتر بوده است. در مقایسه با سایر قسمت‌های بد، این قسمت نمره‌ی بالاتری گرفته اما از آنجایی که پایه و اساس سریال را برای ادامه‌ی فصل تنظیم می‌کند نسبت به بقیه‌ی سریال روند کندتر و کم هیجان‌تری دارد که باعث خستگی مخاطب می‌شود.

بهترین‌ قسمت‌ها

با بررسی هشت مورد از بدترین قسمت‌های سریال دیدیم که حتی این قسمت‌ها هم نمرات چندان پایینی نگرفته‌اند و شاید انتظارات مخاطبان از این مجموعه موفق بالا باشد. در ادامه متن بهترین قسمت‌های این سریال را بررسی می‌کنیم.

۱. فصل دوم، قسمت هفتم (look, She Made a Hat)

فصل دوم، قسمت هفتم سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۷ از ۱۰

بسیاری از قسمت‌های سریال که امتیاز بالایی را در میان کاربران وبسایت IMDb دریافت کرده‌اند از فصل ۲ هستند که با توجه به رشد سریال در این فصل، هم از نظر تعداد مخاطب و هم نظرات مثبت منتقدین چندان دور از ذهن نیست. در این قسمت میج همچنان با بنیامین در ارتباط است. آن‌ها با یکدیگر به گشت‌و‌گذار در شهر می‌روند و بنیامین صحنه‌های هنری شهر را نشان میج می‌دهد. همچنین در این قسمت میزل و وایزمن به مناسبت «یوم کیپور» (مقدس‌ترین جشن مذهبی و مقدس‌ترین روز در تقویم عبریان، به معنای روز بخشایش گناهان و روز آمرزش کامل) دور هم جمع می‌شوند که این‌روز بطور اتفاقی با سالگرد جدایی میج از جوئل مصادف می‌شود. هم‌زمانی این دو مناسبت باعث شکل‌گیری لحظات مفرحی در سریال می‌شود و درام قصه را پیش می‌برد.

۲. فصل سوم، قسمت پنجم (It’s Comedy or Cabbage)

فصل سوم، قسمت پنجم سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۹ از ۱۰

قسمتی درباره‌ی تمایلات زنانه و زن بودن در فرهنگی که زنان را فقط به عنوان کالایی برای ارضای تمایلات مردانه می‌بیند و هیچ ارزشی برای رویاها و خواسته‌های او قائل نمی‌شود.

این قسمت به دلیل جلوه‌های بصری چشم‌نواز و فیلمنامه‌ای بی‌نقص که بدون اضافه‌کاری خنده‌ی زیادی از مخاطب می‌گیرد امتیاز ۸.۹ را از کاربران سایت دریافت کرده است. بده بستان‌های بین میج و شای به اصطلاح درآمده و نه تنها باعث دور شدن سریال از موضوع اصلی نمی‌شود، بلکه به پیشبرد قصه نیز کمک شایانی می‌کند. این قسمت به طرز جالبی به دوستی تازه شکل گرفته‌ی بین میج و مادری مجرد به نام کارول می‌پردازد. کارول به میج بینش عمیق‌تری از زندگی در جاده و اینکه چقدر می‌تواند منزوی کننده باشد می‌دهد و همچنین به او گوشزد می‌کند که ارزش او به‌عنوان یک زن بسیار بیشتر از چیزی است که خودش فکر می‌کند و باید مراقب لحظه‌ای باشد که در جاده با عشق روبرو می‌شود

۳. فصل سوم، قسمت هشتم (A Jewish Girl Walks Into the Apollo)

فصل سوم، قسمت هشتم سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

 • امتیاز IMDb به فیلم: ۹ از ۱۰

یک قسمت با فضایی بسیار متفاوت‌تر از آنچه که در اتمسفر کلی سریال جاری است. شاید رتبه‌ی نسبتا بالای این قسمت به‌دلیل نمایش درست واقعیت‌ها و نشان دادن هنرمندانه‌ی این نکته است که وقتی به هر شخصیت گفته می‌شود که بعضی از بدترین رویاهایشان حقیقت دارند، چقدر پریشان می‌شوند.

میج پس از دریافت توصیه‌هایی از اجرای کنسرت با شای انصراف می‌دهد و ساده‌لوحانه و از روی سادگی او را به‌عنوان فردی با تمایلات همجنس‌گرایانه به تماشاگران معرفی می‌کند. او که از اجرای خودش راضی به نظر می‌رسد و ازینکه همه‌چیز به خوبی پیش رفته در پوست خودش نمی‌گنجد ناگهان با این خبر روبرو می‌شود که دیگر نمی‌تواند اجرا کند. او همچنین متوجه می‌شود، خانه‌ای را که برای خانواده‌ی میزل پس گرفته بود و بخاطر آن به خودش افتخار می‌کرد، به دلیل مشکل اعتیاد به قمار سوزی که روز‌به‌روز در حال بدتر شدن بود دوباره از دست داده است. تماشا کردن این قسمت به‌دلیل اتفاقات نسبتا تلخی که در آن میافتد کمی سخت است. در این برهه از زندگی خانم میزل هر اتفاقی در حال افتادن است، به‌جز اتفاقات خوب.

۴. فصل چهارم، قسمت هشتم (?How Do You Get to Carnegie Hall)

فصل چهارم، قسمت هشتم سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

 • امتیاز IMDb به سریال: ۹.۱ از ۱۰

آخرین قسمت از این سریال که در ۱۱ مارس ۲۰۲۲ یعنی تقریبا دو ماه پیش پخش شد امتیاز بسیار خوبی از کاربران دریافت کرده و به نوعی عاقبت‌به‌خیر شده است. این قسمت درحالی آغاز می‌شود که موشه پس از یک حمله‌ی قلبی، بیهوش در بیمارستان بستری است. آبه که ازاین موضوع زیاد هم بدش نیامده به امید ارثیه‌ای که از موشه قرار است به او برسد یک آگهی ترحیم پیش از موعد می‌نویسد که لحظات خنده‌داری را به‌وجود می‌آورد.

لنی بروس به پشت‌صحنه‌ی اجرای میج در والفورد رفته و بخاطر رفتاری که قبلا با او داشته عذرخواهی می کند. همچنین به جبران رفتارش می‌گوید که میج را به‌جای خودش برای نقش اجرای افتتاحیه‌ی تونی بنت در کوپاکابانا توصیه کرده است. در همین حین موشه به هوش می‌آید و با بهبودی نسبی که به‌دست آورده از بیمارستان مرخص می‌شود و با دیدن آگهی ترحیمی که آبه برایش درست کرده بود عمیقا تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد. موشه تصمیم می‌گیرد تا قبل از اینکه جوئل به مادرش درباره‌ی او بگوید یهودی شود.

در ادامه می‌بینیم که تمام بلیت‌های اجرای لنی در سالن کارنگی فروخته شده اما میج درخواست لنی برای اجرا به‌جای او را نمی پذیرد. لنی میج را به خاطر رد کنسرت‌های تونی بنت و سایر کنسرت‌ها سرزنش می کند و به او می‌گوید که از شکست نترسد، اعتماد‎به‌نفس داشته باشد و شروع به اجرا کند. فصل چهارم در لحظه‌ای به پایان می‌رسد که «خانم میزل شگفت‌انگیز» در حال تماشای نمایش گوردون فورد است.

۵. فصل دوم، قسمت دهم (All Alone)

فصل دوم، قسمت دهم سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

 • امتیاز IMDb به فیلم: ۹.۱ از ۱۰

این قسمت که با عنوان «همه تنهاییم» شناخته می‌شود، اولین قسمت در لیست بهترین‌هاست که به امتیاز خیره کننده‌ی ۹.۱ رسیده است. از آنجایی که این قسمت پایان‌بندی فصل دوم است پس تعجبی ندارد که پر از هیجان زیاد و اتفاقات فراوان باشد. نویسندگان سریال در این قسمت سعی کرده‌اند با طرح چالش‌ها و سوالات متعدد عطش مخاطبان را برای انتظار و یافتن پاسخ در فصل سوم صد چندان کنند که باید بگوییم کاملا هم موفق بوده‌اند.

در این قسمت ما هنوز نمی‌دانیم که آیا بنجامین و میج آینده‌ای باهم خواهند داشت یا نه اگرچه بنظر می‌رسد که رابطه‌ی آن‌ها به پایان رسیده است. همچنین سوالاتی در مورد سوزی و اینکه آیا او سوفی لنون را مدیریت خواهد کرد یا خیر به‌وجود می‌آید. این‌ها تنها بخش کوچکی از اتفاقی است که بیننده با یافتن پاسخ آن‌ها در فصل سوم درباره‌شان شگفت‌زده خواهد شد.

۶. فصل اول، قسمت هشتم (Thank You and Good Night)

فصل اول، قسمت هشتم سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

 • امتیاز IMDb به فیلم: ۹.۱ از ۱۰

«متشکرم و شب‌بخیر»، تنها قسمتی از فصل اول است که یکی از بالاترین امتیازها را دریافت کرده است. با امتیاز ۹.۱ این تنها قسمت فصل اول است که به محدوده‌ی امتیاز ۹ و حتی بالاتر می‌رسد. این همان قسمتی است که میج و سوزی باید درباره‌ی حرف بدی که میج راجع به سوفی لنون در یکی از اجراهایش گفت و حقیقتی را که راجع به او فاش ساخت کنار بیایند و قضیه را به نوعی ماست‌مالی کنند. این قسمت همچنین شرایط زندگی را برای میج و پدرش به چالش می‌کشد زیرا رز – مادر میج – که به زعم خودش از دست آن‌ها به اندازه‌ی کافی کشیده است تصمیم می‌گیرد تا آن‌ها را برای یک زندگی آرام‌تر ترک و به پاریس نقل مکان کند.

۷. فصل دوم، قسمت نهم (Vote for Kennedy, Vote for Kennedy)

فصل دوم، قسمت نهم سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

 • امتیاز IMDb به فیلم: ۹.۲ از ۱۰

این قسمت که «رای به کندی، رای به کندی» نام دارد دارای امتیاز بسیار عالی ۹.۲ است. به‌عنوان قسمت یکی مانده به آخر فصل دو، سریال اکشن گرمی دارد و حرفه‌ی میج همچنان در حال رشد است. متاسفانه با اینکه همه‌چیز خوب پیش می‌رود اما، گذشته‌ی “میج” دست از سرش برنمیدارد و همواره در حال تعقیب او در طول مسیر است. این قسمت همچنین به حضور آبه در آزمایشگاه‌های بل می‌پردازد.

۸. فصل دوم، قسمت پنجم (Midnight at the Concord)

فصل دوم، قسمت پنجم سریال خانم میزل شگفت‌انگیز

 • امتیاز IMDb به فیلم: ۹.۳ از ۱۰

قسمتی که تاکنون بالاترین امتیاز را در این مجموعه کسب کرده کمی غیرمنتظره است. به جای اینکه پایان بندی یک فصل این امتیاز را کسب کند یک قسمت بی‌سر‌و‌صدا از اواسط فصل دو آن را بدست آورده.

«نیمه شب در کنکورد» امتیاز بسیار بالای ۹.۳ را دارد و در این قسمت اوج هنرنمایی اعضای گروه را می‌بینیم. هنوز هیچ قسمتی از فصل چهارم موفق به دریافت این امتیاز نشده اما اگر هم این اتفاق بیافتد، باز هم این قسمت جایگاه شگفت‌انگیز خود را از دست نخواهد داد.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما