آمازون در آستانه‌ی ساخت مجموعه‌ی تلویزیونی Mass Effect است

۶ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

به‌زودی باید منتظر یک اقتباس تلویزیونی از فرنچایز محبوب شرکت BioWare ،Mass Effect در شبکه تلویزیونی آمازون باشیم.

طبق اخبار منتشر شده استودیو آمازون در آستانه توافق با ناشر این فرنچایز محبوب، Electronic Arts (EA) برای تولید مجموعه‌ای تلوزیونی بر پایه‌ی داستان بازی Mass Effect است. این خبر درست بعد از موفقیت مجموعه‌ی اقتباسی «چرخ زمان» که در تاریخ ۱۹ نوامبر از این شبکه پخش شد، منتشر شد.

اگر این توافق اتفاق بیفتد، Mass Effect هم به فهرست پروژه‌های درحال انجام پرایم ویدیو که درحال حاضر شامل پسران (The Boys)، شکارچیان (Hunters)، من می‌دانم که تابستان گذشته چه کردید (I Know What You Did Last Summer)، شکست‌ناپذیر (Invincible) والبته چرخ زمان است، اضافه خواهد شد. این استودیو همچنین درحال کار بروی پروژه‌ی عظیم و پرهزینه‌ی سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها است که سپتامبر ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد. با این اوصاف Mass Effect هم مانند اقتباس Paramount+ از هالو (Halo) و اقتباس HBO از آخرین بازمانده از ما (The Last of Us) به جمع اقتباس‌های تلوزیونی پرهزینه از بازیهای ویدیویی خواهد پیوست.

نسخه‌ی اولیه‌ی Mass Effect در سال ۲۰۰۷ به طور اختصاصی برای ایکس-باکس۳۶۰ توسط Microsoft Game Studios منتشر شد و بعد از آنکه کمپانی EA حق انتشار آن را خریداری کرد به پلی استیشن۳ و حتی رایانه‌های خانگی هم راه یافت. داستان بازی در سال ۲۱۸۳ اتفاق می‌افتد و بازیکن در نقش سربازی ماهر به نام فرمانده شپرد ظاهر می‌شود که وظیفه‌ دارد با سفینه‌ی «اس‌اس‌وی نورماندی» به اکتشاف در کهکشان راه شیری بپردازد.

BioWare و EA این بازی را با Mass Effect 2 در ۲۰۱۰، Mass Effect 3 در ۲۰۱۲ و Mass Effect: Andromeda در سال ۲۰۱۷ ادامه دادند. در دسامبر ۲۰۲۰، BioWare رسما خبر از پنجمین بازی از خط اصلی داستانی Mass Effect، احتمالا دنباله‌ای بر سه‌گانه اصلی، داد. از ابتدا داستان‌پردازی، گیم-پلی و جهان‌سازی این بازی که همواره تأکید بر انتخاب بازیکن داشته، تحسین شده است.

فرنچایز Mass Effect همین حالا هم فراتر از دنیای بازی‌های ویدیویی رفته. کتابی بر اساس سه‌گانه اصلی توسط انتشارات Del Rey Books و سه‌گانه‌ای بر اساس ورژن آندرومدا توسط انتشارات Titan Books منتشر شده است. تعدادی کمیک و فیلم کوتاه هم توسط Dark Horse Comics برای این مجموعه منتشر شده. Mass Effect: Paragon Lost، فیلمی انیمیشنی بر اساس این مجموعه است که توسط Production IG تولید و توسط Funimation، در سال ۲۰۱۲ توزیع شده. قبل از آن، Legendary Pictures و Warner Bros در سال ۲۰۱۰ حقوق فیلم را برای ساخت اقتباسی سینمایی از آن خریداری کردند اما این فیلم هرگز ساخته نشد.

منبع: CBR

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه