مزدا CX-80 سه ردیفه سال ۲۰۲۳ در اروپا عرضه می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
مزدا CX-80

در حال حاضر خودروی اسپرت مزدا MX-5 تنها محصول دیفرانسیل عقب این خودروساز ژاپنی در اروپا به شمار نمی‌رود؛ به این دلیل که مدل CX-60 هم در قاره سبز روانه‌ی بازار شده است. البته اگر به فضای بیشتری نیاز دارید، این گروه خودروسازی تایید کرده که مدل سه ردیفه مزدا CX-80 در اروپا و در سال ۲۰۲۳ به عنوان نسخه‌ای بزرگ‌تر و مجهز به هفت صندلی در اختیار مشتریان علاقه مند قرار می‌گیرد. با این وجود مشخصات فنی این خودرو هنوز فاش نشده اما احتمالاً با مدل CX-60 یکسان بوده و تنها تفاوت آن‌ها در ابعادشان خواهد بود.

خودروی مزدا CX-60 نه تنها روی یک پلتفرم دیفرانسیل عقب قرار دارد؛ بلکه اولین مزدا از خانواده جدیدی است که از موتورهای بنزینی و دیزلی شش سیلندر خطی استفاده می‌کند. این مجموعه را مدل پلاگین هیبریدی تکمیل خواهد کرد. مدل CX-80 احتمالاً وارث همین پیشرانه‌ و نسخه‌های دیفرانسیل عقب و چهار چرخ متحرک، به همراه جعبه‌دنده‌ای هشت سرعته و اتوماتیک خواهد بود.

مزدا CX-80

این خودرو که شباهت‌های بسیار زیادی به میاتا دارد، از سامانه‌ی کنترل وضعیت حرکتی بهره می‌برد که با فعال کردن ترمز محور عقب در هنگام پیچیدن، از چرخش بیشتر بدنه جلوگیری می‌کند. اینکه چقدر مزدا CX-80 بزرگ خواهد بود، متاسفانه مزدا در این رابطه اطلاعات خاصی را منتشر نکرده است. اما باید یادآوری کنیم که مدل CX-60 استاندارد ۴,۷۴۰ میلی‌متر (۱۸۶.۶ اینچ) طول دارد و فاصله محوری آن هم به ۲,۸۷۰ میلی‌متر (۱۱۳ اینچ) می‌رسد. این خودرو در سنگین‌ترین پیکربندی خود که مدل پلاگین هیبریدی است، نزدیک به ۲۱۰۰ کیلوگرم (۴۶۳۰ پوند) وزن دارد. نیازی به گفتن نیست که CX-80 به دلیل بدنه کشیده‌تر نسبت به CX-60 کمی سنگین‌تر خواهد شد.

مزدا CX-80

آن طور که از رندرهای منتشر شده‌ی این خودرو بر می‌آید، به نظر می‌رسد این خودرو در ظاهر بسیار شبیه دیگر کراس‌اوورهای مزدا است؛ با این تفاوت که تمرکز واضحی روی افزایش تجمل و لوکس‌گرایی خواهد داشت. طبق گفته‌ها، خودروهای CX-60 و CX-80 در آمریکای شمالی عرضه نمی‌شوند اما برنامه‌هایی برای عرضه مدل‌های CX-70 و CX-90 در این منطقه وجود دارد. در حال حاضر بهره‌گیری از موتور بنزینی ۳,۳ لیتری شش سیلندر خطی با قدرت ۲۸۰ اسب بخار و گشتاور ۴۵۰ نیوتن‌متر همانند مدل استرالیایی CX-60 در مدل CX-70 تایید شده است. همچنین این گروه خودروسازی، برای بازار ایالات متحده آمریکا کراس‌اوور بزرگ دیگری به نام CX-90 را در نظر گرفته که جایگزین مدل کنونی CX-9 خواهد شد. هنوز اطلاعات مشخصی از زمان عرضه‌ی این خودرو در دسترس نیست.

منبع: Motor 1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. ابی

    ما هیچ
    ما نگاه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما