۵ ابرقهرمان مارول که در «یک مکان ساکت ۲» زنده می‌مانند (و ۵ تا که می‌میرند)

۲۲ تیر ۱۴۰۰ | ۱۸:۲۰ ۲۳ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه

بسیاری از مخاطبان پروپاقرص فیلم‌های سینمایی دوست دارند شخصیت‌های موردعلاقه‌شان را در دنیاهای موازی و اتمسفر سایر فیلم‌ها ببینند و شاهد ماجراجویی تازه‌ی آن‌ها باشند. این داستان‌های هیجان‌انگیز معمولا هیچ وقت رنگ واقعیت را نمی‌بینند اما خوبی قوه‌ی تخیل این است که هیچ اتفاقی در آن ناممکن نیست و می‌توانید قیمه‌ها را در ماست‌ها بریزید و از نتیجه لذت ببرید! در این مقاله دو جهان سینمایی پرطرفدار یعنی دنیای سینمایی مارول (MCU) و یک مکان ساکت (A Quiet Place) را با هم ترکیب می‌کنیم تا ببینیم نتیجه چه از آب درمی‌آید.

شخصیت‌های مارول توانایی‌های فرا انسانی زیادی دارند و می‌توانند با انواع و اقسام بلایای طبیعی و غیرطبیعی کنار بیایند و علاوه بر زنده ماندن، جماعتی را هم از شر هیولاها و ابر شرورها خلاص کنند اما دنیا یک مکان ساکت تفاوت‌هایی دارد که حتی برای آن‌ها هم چالش‌برانگیز است؛ تنها کسانی می‌توانند زنده بمانند که مثل خانواده‌ی ابوت توانایی سازگاری و زندگی در شرایط سخت، کار گروهی، راه رفتن روی انگشتان پا و صد البته ساکت ماندن را داشته باشند.

اما کدام شخصیت‌های مارول از پس این چالش برمی‌آیند؟ در ادامه ۵ شخصیت که از این چالش سربلند بیرون می‌آیند و ۵ تای دیگر که احتمالا دار فانی را وداع خواهند گفت، با هم بررسی می‌کنیم.

۱۰. بیوه‌ی سیاه: زنده می‌ماند

بیوه‌ی سیاه

بیوه‌ی سیاه یکی از ابرقهرمان‌های صبور، آرام و چالاک مارول است و صد البته به خوبی می‌داند که در شرایط پیچیده باید چه کاری انجام دهد. او بسیار سریع و زبده است و ثابت کرده از پس هیولاهای بزرگ‌تر از خودش به خوبی برمی‌آید.

بیوه‌ی سیاه به‌اندازه‌ای باهوش است که خطر را تشخیص دهد و راه جایگزینی برای فرار پیدا کند. همچنین احتمالا مثل لی آبوت توانایی پیدا کردن یک پناهگاه امن را دارد و البته برای تار و مار کردن هیولاها و نجات دنیا یک نقشه‌ی بی‌نقص طراحی خواهد کرد. با این اوصاف یکی از بهترین گزینه‌های مارول برای ورود به دنیای یک مکان ساکت است.

۹. هالک: از بین می‌رود

هالک

بروس بنر احتمالا می‌تواند در دنیای یک مکان ساکت زنده بماند؛ چون آن‌قدر باهوش هست که با ایده‌های درجه یکش اوضاع را برای خودش و دیگران بهتر کند اما متاسفانه هالک بخش جدانشدنی از او است و بروس هم معمولا روی ظهورش کنترلی ندارد.

از آنجایی که هالک در هنگام عصبانیت با سر و صدای زیادی ظاهر می‌شود، توجه بیگانگان یک مکان ساکت را در کسری از ثانیه به خود جلب خواهد کرد. البته جثه‌ی بزرگ، او را به گزینه‌ی مناسبی برای تار و مار کردن چند هیولای چندش‌آور تبدیل می‌کند اما اگر با یک لشکر رو به رو شود، در معرض نابودی کامل قرار دارد.

۸. کوئیک سیلور: زنده می‌ماند

کوئیک سیلور

حضور کوئیک سیلور در دنیای سینمایی مارول زیاد نیست اما ابرقهرمانی است که توانایی سکونت در دنیای یک مکان ساکت را دارد. او به صورت طبیعی فردی خجالتی و کم حرف است؛ بنابراین با سکوت کردن مشکلی ندارد و دچار افسردگی و انزوا نمی‌شود.

از طرف دیگر توانایی‌های فرا انسانی کوئیک سیلور او را به موجودی سازگار با این دنیای عجیب و غریب تبدیل می‌کند؛ کوئیک سیلور با سرعت صوت در فضا حرکت می‌کند و از طرف دیگر قدرت بینایی خارق‌العاده‌ای دارد. پس می‌تواند هیولاهای یک مکان ساکت را به سرعت تشخیص دهد و با یک فرار برق‌آسا خودش را به منطقه‌ی امن برساند.

۷. گروت: از بین می‌رود

گروت

مهم نیست کدام نسخه‌ی گروت در دنیای یک مکان ساکت سکونت داشته باشد، در هر صورت این شخصیت برای بقا تلاش می‌کند اما به این معنی نیست که زنده می‌ماند. نسخه‌ی کوچک گروت به تنهایی نمی‌تواند از پس خودش بر آید و برای مراقبت به شخص دیگری نیاز دارد. نسخه‌ی نوجوان او تنبل و بدخلق است و نمی‌تواند در شرایط حساس با دیگران همکاری و همفکری کند.

اما برسیم به نسخه‌ی بزرگ گروت؛ به‌اندازه‌ای قدرتمند است که از پس هیولاها برآید اما آن‌قدر بزرگ و حجیم است که بعید است در هیچ پناهگاهی جا شود و سریعا شناسایی می‌شود.

۶. هاکای: زنده می‌ماند

هاکای

هاکای به عنوان یکی از قهرمان‌های مارول استاد پنهان‌کاری و سکوت است. او توانایی فرا انسانی ندارد اما در استفاده از سلاح‌های مختلف کاملا ماهر است و این دقیقا همان چیزی است که او را به گزینه‌ی مناسبی برای سکونت در دنیای یک مکان ساکت تبدیل می‌کند. هاکای در جاهایی که حتی فکرش را هم نمی‌کنید پنهان می‌شود و در زمان مناسب با تیر و کمانش هر هیولایی را از پا درمی‌آورد. از طرف دیگر مهارت‌های رزمی کارآمدی را از کاپیتان آمریکا یاد گرفته که در شرایط بحرانی و نبردهای تن به تن به کارش می‌آید.

هاکای یک مرد خانواده‌ی تمام‌عیار است و برای محافظت از خانواده و فرزندانش هر کاری می‌کند؛ پس حامی خوبی برای بقیه‌ی سکنه‌ی این دنیای عجیب و غریب است.

۵. لوکی: از بین می‌رود

لوکی

لوکی یکی از ابرشرورهای جذاب مارول است اما تکبر بیش از حد، کار دستش خواهد داد. او مشکلی برای مقابله با دشمنان ندارد و درباره‌ی راه‌حل‌هایش برای برون‌رفت از بحران به راحتی صحبت می‌کند و دوست دارد به همه بگوید که از همه قدرتمندتر است اما به نظر می‌رسد هیولاهای یک مکان ساکت هم مثل هالک حال و حوصله‌ی شنیدن حرف‌های او را ندارند و در کسری از ثانیه دخلش را می‌آورند!

لوکی معمولا برای خودش دردسر درست می‌کند و دنیای یک مکان ساکت هم از این قاعده مستثنا نیست. از طرف دیگر آرام نشستن و ساکت ماندن واقعا در قاموس شخصیت خودنمای او نیست و دوست دارد در مقابل جمعیت زیادی بایستد و سخنرانی کند که البته در این دنیا اصلا جواب نمی‌دهد.

۴. دکتر استرنج: زنده می‌ماند

دکتر استرنج

دکتر استرنج هم مثل هاکای مشکلی با در سایه ماندن، سکوت و مشاهده‌ی دقیق موقعیت ندارد. این چیزی است که بعد از تصادف رانندگی به خوبی یاد گرفت و به کمک آن توانایی‌هایش را پرورش داد؛ با این اوصاف گزینه‌ی مناسبی برای زندگی در این محیط است.

علاوه بر این توانایی‌های پزشکی دکتر استرنج در شرایطی که پیدا کردن پزشک و بیمارستان مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه است، به کار خودش و سایر سکنه‌ی دنیای یک مکان ساکت می‌آید. همچنین با هوش بالا تک‌تک سناریوهای احتمالی را پیش‌بینی می‌کند و شاید برای سازمان‌دهی اندک انسان‌های باقی‌مانده مثل یک رهبر تمام‌عیار عمل کرد.

۳. مرد عنکبوتی: از بین می‌رود

مرد عنکبوتی

پیتر پارکر و مرد عنکبوتی در واقع دو شخصیت جداگانه هستند و وقتی این پسر پرانرژی لباس مخصوصش را می‌پوشد به یک ابرقهرمان عاقل تبدیل می‌شود که علاوه بر اینکه توانایی بالا رفتن از هر مانعی را دارد می‌تواند در مواقع ضروری ساکت بماند اما مشکل اصلی این است اگر به تنظیمات کارخانه برگردد حتی اگر بخواهد هم نمی‌تواند ساکت باشد!

پیتر پارکر یک پسر جوانِ پر شروشور، پرحرف و البته دست‌وپا چلفتی است و چند ثانیه حضورش در دنیای یک مکان ساکت برای به بار آوردن یک فاجعه‌ی بزرگ کافی است.

۲. مرد آهنی: زنده می‌ماند

مرد آهنی

تونی استارک برای رویارویی با شرایط بحرانی یکی از مناسب‌ترین ابرقهرمان‌های مارول است. هرچند او هم می‌تواند به اندازه‌ی پیتر پارکر پرحرف باشد اما آن‌قدر بالغ هست که بتواند خودش را کنترل و سکوت را کاملا رعایت کند. او از هوش و تجربه‌ی بالایی برخوردار است و این دقیقا همان چیزی است که در شرایط پسا رستاخیزی یک مکان ساکت به کارش می‌آید.

تونی استارک در دنیای مارول ثابت کرده که فقط به ایده‌های بزرگ فکر نمی‌کند بلکه آن‌ها را اجرا هم می‌کند؛ بنابراین می‌تواند وسایل جدیدی طراحی کند که به خودش و سایر سکنه‌ی این دنیای ساکت و عجیب کمک کند. به طور کلی  اگر از پوشیدن لباس حجیم و پر سر و صدای مرد آهنی صرف نظر کند، برای بقا گزینه بسیار مناسبی است.

۱. ثور: از بین می‌رود

ثور

خدای آذرخش توانایی‌هایی دارد که برای بقا در دنیای یک مکان ساکت به کارش می‌آید؛ از جمله تشخیص صدای اشیا از فاصله‌ی دور و تشخیص مسیر حرکت اجسام با سرعتی بالاتر از نور. پس می‌تواند هیولاها را سریع‌تر از بقیه‌ی دوستانش تشخیص دهد و به سرعت فرار کند. از طرف دیگر به اندازه‌ی کافی قوی است و دخل هر بیگانه‌ای را به سرعت می‌آورد. همچنین یک خود درمانگر فوق‌العاده است و معمولا آسیب چندانی به بدنش وارد نمی‌شود.

اما بدترین ویژگی ثور پر سر و صدا بودن است. او به صورت طبیعی صدای بلندی دارد و نمی‌تواند جنگ را در سکوت به پایان برساند و حتما باید داد و بیداد راه بیندازد. با این همه احتمالا خودش از دست هیولاها جان سالم به در ببرد اما از آنجایی که همه‌ی اطرافیانش را به کشتن خواهد داد احتمالا ساکنان دنیای یک مکان ساکت بالاخره صبرشان را از دست می‌دهند و سر به نیستش می‌کنند!

متاسفانه در این فهرست نتوانستیم همه‌ی ابرقهرمان‌ها و ابرشرورهای دنیای مارول را بررسی کنیم. اگر گزینه‌ی دیگری به ذهنتان می‌رسد، خوشحال می‌شویم نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳۸ دیدگاه
 1. Avatar گمنام

  مرد آهنی که زنده می‌ماند مرد عنکبوتی هم باید زنده بماند چون قابلیت های فوق العاده ای داره

 2. Avatar 09331177272

  ۱.مارول نه…بگو انتقام جویان
  ۲.لوکی قابلیت غیب شدن داره.پس زنده میمون….
  ۳.ثور هم با قدرت پرواز و ….. صد در صد زنده میمون….

 3. Avatar ایلیا

  هالک زنده میمونه تور هم به راحتی میتونه لوکی هم میتونه

 4. Avatar اصلانی

  Loki always survive
  به نظرم دیالوگ خود سریال از سایت شما معتبر تره!

 5. Avatar امیر

  چرت ترین مقاله ای ک خوندم همش اشتبا هیچی درمورد انتقام جویان نمیدونی/:

 6. Avatar Arya.G

  یه سوال فنی ایا لوکی نمیتونه خودشو مثل اون هیولاها کنه؟
  یا نمیتونه یه جوری اونارو سحر کنه؟

 7. Avatar Aina

  به نظرم هالک زنده می مونه چون وقتی هالک که همیشه وحشی هست اون ها رو ببینه وحشی تر هم می سه و می‌تونه یه لشگر رو نابود کنه

 8. Avatar Nothing to say:/

  لوکی ۲۰۱۸ میمیره ولی لوکی ۲۰۱۲ زنده میمونه اگرم اینطوری نباشه ی تئوری هس ک میگه لوکی ب احتمال ۵۰ ، ۵۰ زندست:/

 9. Avatar سامان

  خیلی کیرینج و بچه‌گانه بود

 10. Avatar وقار

  ببخشید فیلم یک مکان ساکت چ ربطی ب انتقام جویان داره لطفا توضیح ببید چون من قسمت یک این فیلمو دیدم کلا ربطی ب مارول نداره یکی توضیح بده

 11. Avatar Frimm

  به نظرم ثور زنده میمونه هم از همه قویتره هم سالها جنگیده پس اگه کسی بتونه کاری انجام بده اون فقط ثوره

 12. Avatar Norooz

  ۱_به نظرم لوکی زنده میمونه

  ۲_ثور هم زنده میمونده چون قدرتی که بدست اورد در رگناگ

  ۳_ گروت شاید بمیره ولی بنر تا وقتی عصبانی نشه تبدیل به هالک نمیشه پس بنر زنده میمونه

  1. Avatar محمد عرفان صادقی

   ثور همون قدرت رو داش ولی بلد نبود ازش استفاده کنه

 13. Avatar محمدصالح

  باسلام عالی بود ولی موجودات یک مکان ساکت کور هستند و معمولن نمی بینند بنا بر این گوروت زنده می ماند

 14. Avatar jamshid

  سلام تخیلات واقعی میشوند نمونه اش همینجاست وقتی من دیدگاهم رو نوشتم و ارسال کردم قبول نکرد و نوشت شما قبلا چنین نظری رو نوشته اید . خب قطعا این جواب رو ی انسان بلافاصله به من نداده این همون هوش مصنوعی یا نوع اولیه اونه و روزی کنترل همه چیز را از ما میگیره .

 15. Avatar jamshid

  خب تنها نکته مهم اینه که درسته اینها همش از تخیلات سرچشمه گرفته اما دیدیم که همین تخیلات به واقعیت تبدیل شدند . در چند فیلم و سریال مانند سریال دوران کهن و همین دنیای ساکت و یک فیلم دیگه که الان نامش تو ذهنم نیست این موجود که با شنیدن صدا میتونه جای هر موجودی رو تشخیص بده ، وجود داره و نکته مهم شباهت نود درصدی اونهاست و دیگه اینکه تنها موجودی هست که نسل انسان رو به انقراض نزدیک میکنه . درسته تخیلیه اما انسان با دستکاری ژنتیکی موجودات و برای ساختن سلاحی برتر امکان داره چهین موجودی رو بوجود بیاره و بعد کنترل اونو از دست بده و میدونید بقیه اش رو این زیاد دور از واقعیت نیست .. انتقام جویان مهارت هایی دارند که گاها میتونه واقعیت داشته باشه مثل مرد اهنی ساخت لباسی با اون خواص میتونه واقعیت پیدا کنه در دنیای ساکت سکوت و نترسیدن عامل بقاست که برای انسان سکوت مشگل بزرگی نیست اما نترسیدن کار هر ادمی هم نیست . فقط خواستم عرض کنم از انچه میبینید تخیلی تا واقعی شدن شاید فقط چند گام باقی مونده باشه . هوش مصنوعی ساخته شده اما شما هم میدونید زمانی که بجای انسان فکر کنه ،، انسان را موجودی میشناسه که داره حیات رو کره زمین رو از بین میبره این واقعیته و همه میدونیم و فقط کافیه به اون مرحله برسه اونوقت خواهید دید چطور تخیلات واقعی میشن . مکان ساکت شاید اینده ای است که انسان خودش باعث ان بوده . کمی فکر کنید . سفر به ماه و مریخ قطعا یک تخیل ناممکن بوده اما اکنون چطور . ؟؟؟؟؟؟؟؟

 16. Avatar Matin

  ب نظر منم ثور زنده میمونه با اون قدرتی که در ثور:رگنراک به دست آورد بعید میدونم از بین بره

 17. Avatar Chocolate

  به نظرم لوکی زنده میمونه چون استعدادش همینه!!! ، هرچقدر هم شکست بخوره اما بازم زنده میمونه
  لوکی حقه و کلک میزنه،پرحرف هست و معمولا شکست میخوره، اما فرار میکنه و در نهایت زنده میمونه
  خلاصه که لوکی با زنده مونده رابطه مستقیم داره

 18. Avatar امیر

  اگه هالک رو توی دنیای کامیک در نظر بگیریم کل هیولاها باهمدیگه هم هیچ شانسی جلوش ندارن

 19. Avatar صدرا

  اصلا این چه تحلیل چرتیه واقعا به چه درد می خوره حتی فکر کردن به اینکه کدوم تو یه شرایط خیلی خاص مثل این زنده می مونن بعد به نظر بیشتر به نظر کاملا شخصی و بچه گانه می خوره تا تحلیل

 20. Avatar Armin

  اگه امکانش هست لطفا مال قهرمانان دی سی هم بذارید

 21. Avatar Amir

  داش شما چی زدی اولا ک ثور زنده میمونه میتونه تا چند سال همین طور بجنگه و اینک الکی ۱۵۰۰ سال ب بالاش نیست و اینم بگم ک بروس هم زنده میمونه مگه فراموش کردی الان بدنش جوریه ک در هر دو نسخه هست و اختیار کامل هالک دست بروس، جان تو یکم اصلاح کن، کاملا بی فایده ست مقالت، اینو از دیدگاه ی طرفدار نمیگم از دیدگاه کسی میگم ک اطلاعات زیادی داره و همواره کمیک ها و فیلم های کمپانی مارول رو دنبال میکنه

  1. Avatar محمد عرفان صادقی

   ثور برای کل افراد مکان ساکت بسه بهتر بود می نوشتید هیولا هایی که از دست ثور زنده می مانند

 22. Avatar اصلانی

  لوکی که کاملا اشتباه گفتی
  اگه سریال رو ببینی خودشونم میگن لوکی همیشه سوروایو(زنده میمونه) میکنه

 23. Avatar حسین

  ثور زنده میمونه چون تو یکی از کمیک هاش گفته شد یه بار بیش از چند سال به طور مداوم فقط جنگید

 24. Avatar Aa

  می دونیم انتقام جوین ولی از شخصیت های دنیای مارول هستن

 25. Avatar Moonlight

  انتقام جویان شخصیتای کمپانی مارول ان…

 26. Avatar ایلیا

  سلام ببخشید اینا انتقام جویان هستن نه مارول

 27. Avatar پوریا

  بنظرم ثور زنده میمونه با صرصدای زیاد همه رو به یک نقطه جمع میکنه وبعد با یک اذرخش بزرگ همشونو می کشت

  1. Avatar محمد عرفان صادقی

   البته

 28. Avatar MARVEL STUDIOS 1386

  به نظرت برا قهرمانای مارول شکست دادن چندتا هیولای بی مغز کاری داره!؟

 29. Avatar مهرسانا

  مسخره بود✋

 30. Avatar Infinity

  به نظر من مرد عنکبوتی هم زنده میماند درسته پر سر و صدا هست ولی در مواقع ضروری واقعا کارش رو بلده درسته تو فیلما درست خودش رو نشون نداد ولی در مواقع لزوم هیچ مشکلی درست نمیکند هیچ بلکه به همه هم کمک میکند تازه بخش آخر مسخره بود وقتی هیولا ها نمیتونن ثور رو بکشن چطور بقیه سر به نیستش میکنن و اینکه هالک دیگه عصبی و پر سر و صدا نیست و بلده خودشو کنترل کنه جدیدا

 31. Avatar امیر عباس

  سلام عالی بود فقط خواهشا بی زحمت همین رو برای ابر قهرمان های DC هم بذارید خیلی ممنونم

 32. Avatar سهیل

  مقاله جالب بود….

 33. Avatar ...

  با هالک موافقم ولی بقیه از بین نمیرن
  گروت که حتی اگه تیکه تیکه بشه نمیمیره و دوباره رشد می کنه
  لوکی میتونه با ساخت نسخه ای از خودش سر و صدل کنه و فرار کنه
  مرد عنکبوتی هم حس عنکبوتیش نمیزاره که بهش نزدیک بشن
  ثور هم میتونع پرواز کنه یا بره ازگارد که کسی دنبالش نیاد و سلاحش هم نگم

 34. Avatar رضا

  بهترین گزینه بتمن هست!

  1. Avatar محمد عرفان صادقی

   مارول رو گفت