آشنایی با ولاگ و چگونگی ولاگر شدن؛ ابزاری آسان برای کسب درآمد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۴ دقیقه
ولاگ

«ولاگ» (Vlog) این روزها به یک جریان اصلی در میان چهره‌ها و هر کسی تبدیل شده که می‌تواند محتوای خود را از طریق دوربین فیلم‌برداری ارائه دهد. امروزه این یک روش عالی برای کسب درآمد است تا جایی که برخی از ولاگرها با میلیون‌ها مشترک میلیون‌ها دلار از این راه درآمد دارند.

اما منظور از ولاگ چیست؟ چرا اینقدر معروف شده است؟ و این ولاگرهای معروف برای کسب چنین درآمد قابل توجهی چه کار متفاوتی انجام می‌دهند؟

اگر در این زمینه تازه‌کار هستید، باید پاسخ این پرسش‌ها را بدانید تا بتوانید پیش از شروع یک ولاگ، تمام نکات مربوط به آن را را درک کنید. پس اگر می‌خواهید با هنر ساخت وبلاگ ویدیویی (ولاگ) و آزموده شده‌ترین نکات آن آشنا شوید، با این نوشتار طبق توصیه‌های Potential همراه باشید.

ولاگ چیست و چگونه به وجود آمد؟

اول خوب است بدانیم که منظور از ولاگینگ چیست؟ واژه‌ی «ولاگ» (Vlog) ترکیبی از دو کلمه‌ی «ویدیو» (Video) و «بلاگ» (Blog) است. یک ولاگ را می‌توان وبلاگی نامید که محتوای آن در قالب ویدیو ارائه می‌شود و ولاگر در آن می‌تواند دوربین را هنگام انجام فعالیت‌های روزانه همراه خود ببرد یا در مقابل یک دوربین ثابت صحبت کند.

بدین ترتیب روشن است که ولاگ‌نگاری عمل گذاشتن پست‌های ویدیویی به‌ویژه در شبکه‌ی اجتماعی است. ولاگرها پست‌هایی درباره‌ی چیزهایی که دوست دارند یا کارهایی که انجام می‌دهند می‌گذارند تا افراد را به‌صورت آنلاین برای درک پیامشان درگیر کنند، خلاقیت خود را نشان دهند، دانش و تخصص خود را در مورد یک موضوع خاص نشان دهند و بسیاری موارد دیگر.

به نوشته‌ی Trusted Reviews وبلاگ‌ها و ولاگ‌ها اغلب غیررسمی هستند و می‌توانند طیف وسیعی از افراد، موضوعات و فعالیت‌ها را دربر بگیرند. هیچ ساختار قاعده‌مندی برای ولاگ وجود ندارد، به این معنی که می‌توان یک ویدیوی پیوسته یا مجموعه‌ای از چند کلیپ کوتاه را تولید کرد و به اشتراک گذاشت.

اکنون که ایده‌ای درباره‌ی ولاگ دارید، بیایید ببینیم اصلا از کجا آغاز شد؟

وبلاگ‌نویسی در سال ۱۹۸۹ میلادی شروع شد، اما از سال ۲۰۰۰ به بعد بود که وبلاگ ویدیویی رشد چشمگیری پیدا کرد. زمانی که «آدام کنتراس» (Adam Kontras) نخستین ویدیو (یا همان ولاگ) ۱۵ ثانیه‌ای خود را آپلود کرد. این ویدیوی ۱۵ ثانیه‌ای در حقیقت همان چیزی است که روند محبوب ولاگینگ را آغاز کرد.

امروزه، مردم هر چیزی را از زندگی روزانه تا تجربیات زندگی، مناسبت‌های خاص و موارد دیگر را  به‌عنوان بخشی از ولاگ خود پست می‌کنند.

پسری مشغول فیلمبرداری در فضای بیرونی

Credit: Moloney Film/Negative Space

ولاگ چقدر محبوب شده است؟

در سال‌های اخیر محبوبیت ولاگ رشد فزاینده‌ای داشته است. نه تنها ولاگرها هر روز مشغول ساختن ویدیو هستند، بلکه بینندگان هم همیشه آماده‌اند تا با آن‌ها سرگرم شوند!

آمارهای سال‌های اخیر نشان می‌دهد که بیش از ۴۴ درصد از کاربران اینترنت هر ماه غرق در تماشای ولاگ هستند. مدت زمان محاسبه شده برای یک کاربر متوسط اینترنت در زمینه‌ی تماشای ویدیو به‌صورت آنلاین ۱۰۰ دقیقه در روز است که مجموعا شامل روزانه ۵ میلیون ویدیوی یوتیوب می‌شود.

ویدیو بلاگینگ اما تنها به افراد محدود نمی‌شود، بلکه به محبوب‌ترین ترفند کسب‌وکارها برای بهبود تلاش‌های تبلیغاتی و افزایش فروش هم تبدیل شده است. برای نمونه ۸۵ درصد از صاحبان مشاغل، تبلیغات از طریق ویدیو را انتخاب می‌کنند.

برندها دوست دارند با ولاگرهای معروف شریک شوند تا به مشتریان بالقوه جدیدی دست یابند و رابطه‌ی مؤثر با مشتریان فعلی را حفظ کنند.

چه چیزی باعث محبوبیت ولاگ می‌شود؟

باید گفت واضح‌ترین دلیل، بازه‌ی توجه کوتاه‌تر است که نیازی به خواندن پست‌های طولانی یک وبلاگ معمولی را ندارد. مردم ترجیح می‌دهند راه‌های آسان‌تر سرگرمی و آموزش را دنبال کنند. بنابراین، با تماشای برخی از ولاگ‌های سرگرم‌کننده یا آموزنده این کار را انجام می‌دهند.

دلیل دیگر احتمالا به موضوع روانشناسی دیداری مربوط مب‌شود که بیان می‌کند مردم بیشتر جذب ارائه‌های تصویری می‌شوند زیرا ۴۳ درصد قانع‌کننده‌تر هستند. به عنوان مثال، ۳۷ درصد از بازاریابان گزارش داده‌اند که بازاریابی بصری ابزاری مفید و مؤثر برای جذب افراد به محتوای مورد نظر آن‌هاست. همچنین آمارها نشان می‌دهد که ۸۵ درصد از مردم پس از تماشای ویدیویی در مورد یک محصول، تمایل بیشتری به خرید آن دارند.

بنابراین، یک ولاگ سرگرم‌کننده است، نیازی به خواندن پاراگراف‌های طولانی ندارد و زمان زیادی را برای تماشا به خودش اختصاص نمی‌دهد. به عبارت ساده‌تر، دستور‌العملی برای موفقیت است.

انواع ولاگرها

دسته‌های گوناگونی از ولاگرها بر اساس محتوایی که می‌سازند و به مخاطبان خود ارائه می‌دهند، وجود دارد.

اما بر اساس زمان پست گذاشتن، می‌توان آن‌ها را به سه دسته تقسیم کرد:

ولاگرهای روزانه

همانطور که از نام آن پیداست، ولاگرهای روزانه افرادی هستند که روزانه پست ویدیویی می‌گذارند و درباره‌ی فعالیت‌های روزانه، جاهایی که در طول روز می‌روند و موارد دیگر به مخاطبان اطلاع‌رسانی می‌کنند. ولاگ‌نگاری شغل آن‌هاست و هر روز این کار را انجام می‌دهند تا مخاطبان را جذب کنند و مشترک و بازدید بیشتری داشته باشند.

ولاگرهای هفتگی

ولاگرهای هفتگی رویدادها را در طول هفته جمع‌آوری و آن‌ها را با هم در یک ویدیو مطرح می‌کنند. آن‌ها یا زمان کافی روزانه ندارند و یا رویدادهای جالبی که بتوانند هر روز مطرح کنند. اما به‌طور هوشمندانه رویدادهای هیجان‌انگیز هفته را ثبت می‌کنند و یک ویدیوی جذاب و خوش‌فرم می‌سازند که ارزش اشتراک‌گذاری و لذت بردن را دارد.

ولاگرهای گاه‌به‌گاه

این ولاگرها تنها زمانی پست ویدیویی می‌گذارند که چیز خاصی برای به اشتراک گذاشتن با مخاطبان خود داشته باشند. برای نمونه این محتوا ممکن است شامل چالشی خاص، انجام شوخی، ملاقات با فردی مشهور، دریافت جایزه و مواردی از این قبیل باشد.

تولید محتوای ویدیویی

Credit: iStock

از نگاه محتوایی هم ولاگرها را می‌توان به دسته‌بندی‌های مطرح‌تر زیر تقسیم کرد:

ولاگرهای آموزشی که محتوای آموزشی در زمینه‌ای خاص تولید می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند.

ولاگرهای زیبایی که درباره‌ی مراقبت از پوست، نکات آرایشی، مو و مد پست می‌گذارند.

ولاگرهای بازی که درباره‌ی بازی‌های ویدیویی و استراتژی‌ها پست می‌گذارند و اغلب ویدیویی از خود در حال بازی یا اظهار نظر درباره‌ی یک بازی خاص ضبط می‌کنند.

ولاگرهای سبک زندگی که ویدیوهایی را در مورد فعالیت‌ها و علایق روزانه‌ی خود ارسال می‌کنند.

ولاگرهای غذا یا فودبلاگرها که درباره‌ی رستوران‌ها و کافه‌ها پست ویدیویی می‌گذارند.

ولاگرهای سرگرم‌کننده که ویدیوهایی شامل شوخی، پرسش و پاسخ، محتوای خنده‌دار و از این قبیل پست می‌کنند.

زمینه‌های دیگری هم هستند که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد اما در مجموع کمتر از این موارد بیان شده، عمومیت دارند.

مزایای شخصی ولاگ

ولاگ نه تنها در سراسر جهان محبوب است، بلکه مزایای باورنکردنی هم دارد. برای مثال:

به شما کمک می‌کند تا ارتباط برقرار کنید

برای کسانی که مایل به ایجاد ارتباط بیشتری با دیگران هستند، ولاگ بهترین راه برای انجام این کار است. اکثر ولاگرها با ارائه‌ی محتوای جذاب، توجه قابل توجهی را به‌دست می‌آورند. افزایش ارتباطات می‌تواند به شخص کمک کند تا فرصت‌های بیشتری کسب کند و از بسیاری چیزهای مفید دیگر بهره ببرد.

این یک شغل آنلاین سودآور است

راه اندازی یک شغل آنلاین سودآور، کاری زمان‌بر است. اما اگر خلاق هستید، ساخت ولاگ می‌تواند شغلی باورنکردنی برای شما باشد. این راه ارزان است زیرا نیازی به تجهیزات گران‌قیمت فیلم‌های سینمایی یا برنامه‌های تلویزیونی ندارد. بلکه تنها چیزی که نیاز دارید یک دوربین با کیفیت است تا پس از آن بتوانید برای کسب درآمد از کانال یوتیوب خود یا جذب تبلیغات در دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام اقدام کنید.

از سوی دیگر فراموش نکنید، زمانی که مشهور می‌شوید و شروع به دریافت پیشنهاد از برندهای مختلف می‌کنید، حساب بانکی شما به‌طرز چشمگیری تغییر می‌کند!

ساخت ولاگ تنهایی را از بین می‌برد

یک ولاگ شخصی می‌تواند به شما کمک کند تا در مورد مشکلات خود صحبت کنید و با آن‌ها به‌طور مثبت برخورد کنید. وقتی درمورد مسائل خود در جمع صحبت می‌کنید و بازخورد مثبت دریافت می‌کنید، در هنگام سختی، احساس حمایت می‌کنید. همچنین، هنگامی که متوجه می شوید بسیاری از افراد در شرایط مشابه یا بدتر از شما قرار دارند، متوجه می‌شوید که تنها نیستید. در حقیقت این کار حس تنهایی و پوچی را از بین می‌برد.

ولاگ چه سودی برای یک کسب‌وکار دارد؟

دلایل زیر اهمیت وبلاگ ویدیویی را در صنعت بازاریابی نشان می‌دهد:

  • بازدیدکنندگان بیشتری را جذب می‌کند.
  • رتبه‌ی جست‌وجو را افزایش می‌دهد.
  • خدمات و محصولات را به‌طور مؤثر نمایش می‌دهد.
  • کسب‌وکارها می‌توانند از ساختن ولاگ برای جذب مخاطب استفاده کنند.
  • فرصت‌های تجاری تازه در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد و به پیشرفت آن‌ها کمک می‌کند.

در نهایت باید درنظر داشت اگرچه کسب‌وکارها می‌توانند از ولاگ‌های خلاقانه برای بهره‌مندی از تمام مزایای فوق استفاده کنند، اما انجام صحیح آن کلید موفقیت است.

چگونه یک ولاگ راه‌اندازی کنیم؟

ولاگ یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد منبع درآمد چشمگیر بدون هزینه‌ی زیاد است. می‌توانید ویدیوهای خود را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مختلف مانند یوتیوب، فیس‌بوک یا اینستاگرام بازاریابی کنید، افراد بیشتری را جذب کنید، ارتباطات ایجاد کنید و هنگام کار برای یک برند، برای خدمات خود پول دریافت کنید. با این حال، همه‌ی این‌ها بعدا می‌آیند. اولین کار این است که یک ولاگ ایجاد کنید!

اما چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید؟ یک ولاگر موفق بودن به معنای استفاده از راهکارهای مناسب و خلاقیت مؤثر، برای جذب افراد به سمت کسب‌وکارتان است.

در اینجا چند نکته وجود دارد که می‌تواند به ایجاد یک ولاگ کمک کند:

  • یک موضوع یا داستان جالب برای ولاگ/ویدیوی خود در نظر بگیرید.
  • تجهیزات مناسب برای ساخت ولاگ را همراه داشته باشید: ابزارهایی برای ضبط ویدیو مانند وب‌کم، دوربین فیلم‌برداری یا حتی در نهایت تلفن هوشمند شما.
  • برای ضبط ویدیوی باکیفیت به نورپردازی مناسب توجه داشته باشید.
  • همچنین، یک میکروفون تهیه کنید و مطمئن شوید که صداهای مزاحم پس‌زمینه در حداقل ممکن هستند.

نکته‌ی مهم این است که اطمینان حاصل کنید تجهیزات با کیفیت خوبی برای ساخت ولاگ تهیه می‌کنید زیرا ویدیو و صدای ضعیف، باعث دلسرد شدن و دور شدن مردم از محتوای شما می‌شود.

رینگ لایت باسئوس مدل 10Inch Light Ring

پس از تهیه‌ی تجهیزات و ضبط ویدیو، پیش از آپلود، ویدیو‌ را تدوین کنید. می‌توانید از ابزارهای ویرایش ویدیو مانند ادوبی پریمیر پرو، Final Cut اپل، یا سایر نرم‌افزارها استفاده کنید تا به شما کمک کند موسیقی، تیتراژ، لوگو، عنوان‌بندی و موارد دیگر را به ویدیوهای خود اضافه کنید.

ویدیوی خود را در پلتفرم رسانه‌ی اجتماعی مورد نظر آپلود کنید.

حتی با وجود اینکه این روزها همه یک ولاگر محسوب می‌شوند و ویدیوهای مختلفی را درباره‌ی موضوع مورد نظرشان آپلود می‌کنند، اما موفقیت‌آمیز بودن یک ویدیو، نیاز به خلاقیت، گذشت و رویکردی حساب شده دارد.

در اینجا راهنمای گام‌به‌گام تبدیل شدن به یک ولاگر را مرور می‌کنیم.

گام ۱: برای الهام گرفتن تحقیق کنید

قبل از اینکه به ساختن ویدیو بلاگ خود بپردازید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا کمی وقت بگذارید و در مورد محتوای ولاگرهای معروف تحقیق کنید. تحقیق بهترین راه برای شناسایی مواردی است که باعث محبوبیت این ولاگرها شده است.

به این ترتیب، شیوه‌ی انجام کار را بهتر خواهید آموخت و در مورد تجهیزات ساخت ولاگ آگاهی بیشتری کسب می‌کنید و می‌توانید از آن‌ها در ویدیوهای خود استفاده کنید. همچنین، اکثر ولاگرها هر از گاهی نکات ارزشمندی را برای موفقیت‌آمیز کردن ویدیوها ارائه می‌دهند.

نکته‌ی مهم این است که توجه داشته باشید اگرچه پیش از شروع یک ولاگ، تحقیق برای درک موضوعات و ترفندهای معرفی شده توسط ولاگرهای معروف کاربردی است اما هرگز نباید از ولاگ آن‌ها کپی کنید. این کار تأثیر منفی قابل توجهی بر حرفه‌ی ولاگ‌نگاری آنلاین شما خواهد داشت.

گام ۲: علاقه‌ی خود را دنبال کنید

تصمیم‌گیری در مورد محتوای ولاگ شما، ضروری و چالش‌برانگیز است چون شما را از میلیون ها ولاگر دیگر متمایز می‌کند.

بهترین راه برای تصمیم‌گیری در مورد این موضوع، پیروی از علاقه‌ی خود است. بفهمید که چه چیزی را بیشتر دوست دارید و شروع به برنامه‌ریزی برای صحبت در مورد آن در ولاگ خود کنید.

همچنین می‌توانید چیزی را انتخاب کنید که در آن مهارت دارید. سپس به این فکر کنید که چه لباسی خواهید پوشید و چگونه در مقابل دوربین رفتار خواهید کرد.

تولید محتوای ویدیویی

Credit: Getty Images/izusek

گام ۳: تجهیزات لازم را تهیه کنید

حتی اگر فکر می‌کنید که دوربین فعلی شما برای ساخت ولاگ کافی است، سرمایه‌گذاری روی سه پایه همیشه پیشنهاد می‌شود. این کار به شما کمک می‌کند تا از ساختن ویدیوهای لرزان جلوگیری کنید، به‌ویژه اگر یک ویدیو در فضای داخلی اتاق ضبط می‌کنید.

سه پایه دوربین جی ماری مدل KP-2599-T

آنچه بیش از همه مهم است کیفیت ویدیوی شماست. برای تأثیرگذاری بیشتر، به ویدیوهایی با وضوح بالا نیاز دارید، اما نیازی به هزینه‌ی گزاف نیست. امروزه اکثر دستگاه‌های تلفن همراه امکان فیلم‌برداری با کیفیت ۴K را دارند که گزینه‌ای فوق‌العاده است زیرا اکثر بینندگان ویدیوها را با وضوح ۱۰۸۰p یا پایین‌تر تماشا می‌کنند.

اگر از دوربین تلفن همراه یا دیگر دوربین‌های غیرحرفه‌ای استفاده می‌کنید و نیاز به حرکت  دوربین دارید، مطمئن شوید که تصویری بدون لرزش ثبت می‌شود زیرا لرزش کادر و سوژه‌ها در آن به شدت مخاطب را خسته می‌کند و چشم او را آزار می‌دهد. برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید از گیمبال‌های لرزش‌گیر استفاده کنید.

تهیه‌ی یک دوربین فیلمبرداری اختصاصی، مثلا یک دوربین DSLR یا یک دوربین بدون آینه از ابتدا، امری اختیاری است اما توصیه می‌شود که پس از مدتی که کانال شما کمی رشد کرد و شکوفا شد، روی چنین تجهیزاتی سرمایه‌گذاری کنید.

همچنین، یک میکروفون خارجی با کیفیت خوب تهیه کنید، زیرا هیچ‌کس هنگام صحبت‌های شما، علاقه‌ای به شنیدن صدای غرش باد در فضای باز ندارد یا نمی‌خواهد صدا را برای شنیدن واضح‌تر صحبت‌های شما افزایش دهد. نرم‌افزار تدوین ویدیو و نور کافی را فراموش نکنید تا جلوه‌ای حرفه‌ای به ویدیوی خود ببخشید.

گام ۴: پلتفرم را بشناسید

عدم آشنایی با پلتفرمی که محتوای خود را در آن به اشتراک می‌گذارید، بزرگ‌ترین اشتباهی است که اکثر مردم مرتکب می‌شوند. بنابراین، بدون آگاهی از پلتفرم شروع نکنید.

شما باید از بخش جست‌وجوی یوتیوب یا اکسپلور اینستاگرام استفاده کنید و به نوع عناوینی که نشان داده می‌شوند، توجه کنید. باید به صفحات مختلف کانال، کلمات کلیدی و تصاویر کاور ویدیوها نگاه کنید. فراموش نکنید، به این نکته هم توجه کنید که ولاگرهای معروف، چگونه ویدیوهای دیگر را تبلیغ می‌کنند.

آشنایی با جنبه‌ی فنی کارها هم توصیه می‌شود.

گام ۵: کانال ولاگ خود را بسازید

انتظار به پایان رسید! با طی کردن مراحل قبلی، حالا وقت آن است که کانال اختصاصی خود را راه‌اندازی کنید. اگر از پلتفرم‌های عمومی مانند یوتیوب، اینستاگرام یا تیک‌تاک استفاده می‌کنید، این کار بسیار آسان است و هیچ هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت.

حتی اگر تا کنون در یک کانال یا پیج مشترک شده‌اید، به این معنی است که از قبل یک حساب کاربری دارید و می‌توانید ویدیوهای خود را آپلود کنید. با این حال، توصیه می‌شود که یک کانال حرفه‌ای را از ابتدا ایجاد کنید. خوب است که حساب‌های حرفه‌ای و شخصی خود را به چند دلیل اساسی جدا نگه دارید. شما باید حساب حرفه‌ای خود را خاص نگه دارید و برند خود را داشته باشید بنابراین آسان‌تر است که یک حساب اختصاصی برای آن ایجاد کنید.

اکنون، برای تکمیل کانال یا پیج خود، یک عکس نمایه داشته باشید که بتواند نمایانگر موضوع کانال شما باشد. همچنین در یوتیوب می‌توانید عکس بنر جذابی داشته باشید که حساب را به حساب‌های شما در شبکه‌های اجتماعی دیگر پیوند دهد. این موارد کمک زیادی به ظاهر رسمی و حرفه‌ای حساب شما می‌کنند.

گام ۶: ویدیوی خود را ضبط کنید

بله، زمان فیلم‌برداری فرا رسیده است. با داشتن یک طرح کلی شروع کنید و مطمئن شوید که همه چیز به خوبی تنظیم شده است. منظور این نیست که یک متن نوشته شده در یک چارچوب کلی را از رو بخوانید، چون چنین کاری باعث می شود که ویدیوی شما خسته‌کننده به‌نظر برسد. فقط توصیه می‌کنیم که یک طرح کلی از موضوعاتی که قرار است پوشش دهید و نکات ضروری که می‌خواهید در ویدیو به آن‌ها بپردازید، داشته باشید.

این کار شروع یک ولاگ را برای شما آسان‌تر می‌کند و ویدیو و گفت‌وگوها را در مسیر درست نگه می‌دارد.

گام ۷: تدوین، بارگذاری و بهینه‌سازی

نمی‌توانید یک ولاگ را با ایجاد یک ویدیوی ساده و غیرجذاب، بدون ادیت صحیح آن راه‌اندازی کنید. نیازی نیست همه چیز را بی‌نقص درنظر بگیرید و یک کار حرفه‌ای انجام دهید. اما پیشنهاد می‌کنیم که بهترین تلاش خود را بکنید تا ویدیو تا حد امکان خوب، حرفه‌ای و منسجم به‌نظر برسد. می‌توانید تصحیح رنگ انجام دهید، از جلوه‌های گرافیکی استفاده کنید و صدا را متعادل کنید تا ویدیوهای خود را بهتر کنید.

توجه داشته باشید که برای تدوین ویدیو و کار با نرم‌افزارهای گرافیکی به گوشی یا سیستمی با قدرت کافی نیاز دارید. در غیر این صورت، ویرایش ویدیو می‌تواند بسیار زمان‌بر، خسته‌کننده و گاهی غیرممکن باشد.

در نهایت، زمان آپلود و بهینه‌سازی ویدیو فرا رسیده است. آپلود بسیار ساده است و زمان زیادی نمی‌برد، اما معامله‌ی واقعی بهینه‌سازی آن برای دیده شدن است.

شما باید عناوین مختصر، واضح و چشم‌نوازی ایجاد کنید تا قابلیت نمایش در جست‌وجوهای بینندگان را با استفاده از کلمات کلیدی مناسب افزایش دهید. از برچسب‌های مناسب استفاده کنید و تصاویر کاور جذابی را انتخاب کنید که نشان‌دهنده‌ی موضوع ویدیو باشند.

و البته مطمئن شوید که ویدیوی خود را در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی دیگر هم تبلیغ می‌کنید.

سه دوربین عکاسی

Credit: NY Times

برخی از دوربین‌های مناسب برای ضبط ولاگ

دوربین دیجیتال بدون آینه کانن مدل EOS M50 Mark II kit 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM

دوربین فیلم برداری ورزشی اینستا 360 مدل ONE RS 4K  به همراه لوازم جانبی
دوربین فیلم برداری دی جی آی مدل اسمو پاکت 2
دوربین فیلم برداری دی جی آی مدل Action 2 Power Combo
دوربین دیجیتال کانن مدل EOS 4000D به همراه لنز 18-55 میلی متر DC III
پرسش‌های متداول درباره‌ی ولاگ
«ولاگ» (Vlog) چیست؟
واژه‌ی «ولاگ» (Vlog) همان‌طور که اشاره شد از ترکیب «ویدیو» و «بلاگ» تشکیل شده و به ارائه‌ی محتوای ویدیویی غیررسمی در بستر اینترنت و به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی اشاره دارد.
آیا برای ضبط ولاگ به تجهیزات خاصی نیاز است؟
در مجموع ساخت ولاگ هزینه‌ی زیادی ندارد و ضبط ویدیو حتی با دوربین گوشی هم که این روزها پیشرفت قابل توجهی کرده، ممکن است. اما با توجه به راهکارهایی که ارائه شد، تجهیزات استانداردتر و قدرتمندتر، کیفیت ویدیوی شما را افزایش می‌دهند و توانایی بسیار بهتری در جذب مخاطب دارند.
ساخت ولاگ درآمد دارد؟
ساخت ولاگ به‌خودی‌خود درآمد ندارد اما با توجه به گرایش مردم به محتوای ویدیویی، اگر ویدیوهای تولیدی شما وایرال شوند و شما به یک ولاگر معروف تبدیل شوید، امکان دریافت تبلیغات و یا همکاری با برندها را خواهید داشت و می‌توانید به آسانی کسب درآمد کنید. از سوی دیگر همان‌طور که در بالا ذکر شد، برخی پلتفرم‌ها مانند یوتیوب هم به ازای تعداد بازدید ویدیوهای شما پول پرداخت می‌کنند.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما