پشتیبانی از بازی Dreams در شهریور ماه سال جاری به پایان می‌رسد

۲۸ فروردین ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
دریمز

استودیوی مدیا مولکول (Media Molecule) به تازگی اعلام کرده است که پشتیبانی از بازی Dreams را در سال جاری متوقف خواهد کرد.

در واقع از ۱ سپتامبر ۲۰۲۳ (۱۰ شهریور ۱۴۰۲)، این ابزار ساخت بازی فوق‌العاده دیگر هیچ به‌روزرسانی دیگری دریافت نخواهد کرد و پشتیبانی از آن به طور کامل به پایان می‌رسد. البته کاربران همچنان می‌توانند از این بازی برای ساخت و به اشتراک‌گذاری محتوای تخیلی مورد علاقه‌ی خود استفاده کنند. مدیا مولکول در بیانیه‌ای گفت:

ما تصمیم سختی برای توقف پشتیبانی از Dreams گرفته‌ایم تا تمرکز خود را به یک پروژه‌ی جدید و هیجان‌انگیز تغییر دهیم. شما می‌توانید پس از سپتامبر همچنان به تجربه‌ی بازی، ایجاد آن و اشتراک‌گذاری محتوا با دیگران ادامه دهید، اما ما هیچ به‌روزرسانی دیگری برای بازی منتشر نخواهیم کرد. ما به کاری که با بازی Dreams انجام داده‌ایم، افتخار می‌کنیم و بی‌نهایت از جامعه‌ی بازیکنان به خاطر باور آن‌ها به خود و مشارکت مستمر آن‌ها در بازی از زمان عرضه سپاسگزاریم.

ما می‌دانیم که شنیدن این پیام برای همه آسان نخواهد بود و قطعا تصمیم آسانی نیز برای ما نبوده است. دریمز یک پروژه‌ی ویژه برای مدیا مولکول بوده و کمک به جامعه‌ی در حال رشد از توسعه‌دهندگان بازی، خلاقان، همکاران و رویاپردازان برای رشد و ابراز وجود، یکی از بهترین کارهایی است که تا به حال انجام داده‌ایم. از اینکه در بخشی از این مسیر با ما بودید متشکریم و مشتاقانه منتظر هستیم که در ماجراجویی بعدی استودیو به ما بپیوندید.

بازی دریمز

استودیوی سازنده همچنین اعلام کرده که Dreams را در ماه مه به سرور جدیدی منتقل می‌کند که منجر به محدودیت جدیدی برای فضای ذخیره‌سازی برای تمامی کاربران می‌شود. در واقع تنها در مجموع ۵ گیگابایت برای به اشتراک گذاشتن آثار خود در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت. البته این شامل ساخته‌های فعلی آن‌ها نمی‌شود و فقط روی آثاری که پس از انتقال سرور ساخته می‌شود، اعمال خواهد شد.

این بازی که در فوریه‌ی ۲۰۲۰ برای پلی‌استیشن ۴ و در ادامه روی پلی‌استیشن ۵ منتشر شد، به سرعت تبدیل به ابزاری هیجان‌انگیز و نسبتا آسان برای بسیاری از افرادی شد که به دنبال ساخت بازی‌ها، شخصیت‌ها، دنیاها و سایر آثار دیجیتالی خود بودند. گفتنی است که در طول این سه سال، هزاران پروژه‌ی سرگرم‌کننده در بازی طراحی شده و با اینکه پشتیبانی از بازی ممکن است به زودی پایان برسد، اما این بازی قطعا به مسیر خود در سال‌های آینده ادامه خواهد داد.

منبع: Destructoid


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه