چرا ادغام سری گلکسی نوت و S بهترین تصمیم سامسونگ است؟

۱ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۰ ۱ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گلکسی نوت

طی ماه‌های گذشته شواهد و قرائن زیادی درباره‌ی مرگ سری گلکسی نوت سامسونگ مطرح شده و اخبار جدید مربوط به گلکسی S22 اولترا، بار دیگر مهر تأییدی بر این موضوع می‌زنند. سال گذشته که گلکسی S21 اولترا با قابلیت پشتیبانی از قلم S Pen معرفی شد، بسیاری از کارشناسان اعلام کردند که کار سری نوت تمام شده و بعد از عرضه‌ی گلکسی زد فولد ۳ که آن هم از این قابلیت بهره می‌برد، دوباره این مباحث مطرح شدند.

مدتی قبل برخی اعلام کردند که سامسونگ برای گلکسی S22 اولترا از نام نوت استفاده خواهد کرد که این موضوع از جانب تعدادی از افشاگران مشهور تکذیب شد. اگرچه مقامات سامسونگ هنوز به طور رسمی مرگ سری گلکسی نوت‌ را تأیید نکرده‌اند، اما تحلیلگران معتقدند که کنار گذاشتن سری گلکسی نوت و ادغام با سری گلکسی S یک اقدام منطقی از طرف سامسونگ محسوب می‌شود.

گلکسی نوت

طی یک دهه‌ی گذشته، سامسونگ نوآوری‌های مختلفی را با سری نوت عملی کرده و تقریبا تمام مدل‌های این خانواده در بین بهترین گوشی‌های اندرویدی قرار گرفته‌اند. در حالی که سری گلکسی S برای کاربران معمولی ارائه می‌شد، گوشی‌های نوت معمولا از امکانات بیشتر و جذاب‌تر بهره می‌بردند و همچنین به لطف بهره‌گیری از قلم S Pen، بیشتر جالب توجه افراد خلاق و حرفه‌ای قرار می‌گرفتند.

یکی از تحلیلگران در زمینه‌ی ادغام سری نوت و گلکسی S می‌گوید: «سامسونگ در اصل سه سری پرچم‌دار در اختیار دارد؛ نوت، S و گوشی‌های تاشو. پشتیبانی و ارائه‌ی مدل‌های جدید برای سه سری پرچم‌دار کار بسیار سختی محسوب می‌شود. طی سال‌های گذشته، سری نوت و S از نظر قیمت و مشخصات همپوشانی پیدا کرده‌اند و بنابراین ادغام آن‌ها، دست سامسونگ را برای توسعه‌ی گوشی‌های تاشو بازتر می‌کند.»

به‌عنوان مثال اگرچه گلکسی نوت ۲۰ اولترا و S20 اولترا در برابر یکدیگر مزایای خاصی داشتند، اما هیچ‌یک از آن دو را نمی‌توانستیم به‌عنوان برنده‌ی مشخص انتخاب کنیم؛ مگر اینکه پشتیبانی از قلم S Pen را به عنوان معیاری برای انتخاب برنده‌ی نهایی در نظر می‌گرفتیم. بعد از عرضه‌ی گلکسی S21 اولترا، داشتن جایگاه اختصاصی برای قلم تبدیل به تنها مزیت مهم سری نوت شد. به همین خاطر حفظ سری نوت در شرایط فعلی دیگر چندان منطقی نبود.

گلکسی نوت

«آوی گرینگارت»، بنیان‌گذار و تحلیلگر ارشد Techsponential بر این باور است که سامسونگ باید سری نوت را حفظ کند ولی از طرف دیگر دلایل کنار گذاشتن این گوشی‌ها را هم منطقی می‌داند. او می‌گوید گوشی‌های نوت معمولا مورد توجه کاربران خاصی قرار می‌گیرند ولی سامسونگ با ارائه‌ی مهم‌ترین ویژگی‌های این گوشی‌ها برای سری زد فولد و گلکسی S می‌تواند بار دیگر توجه طرفداران سری نوت را جلب کند.

در این میان برخی می‌گویند که سامسونگ باید جایگاه اختصاصی این قلم را در گوشی‌های مدنظر تعبیه کند تا کاربران بدون هیچ دردسری بتوانند از این مشخصه بهره ببرند. اگرچه سامسونگ کیس‌های مخصوصی معرفی کرده که از جایگاه این قلم بهره می‌برند، ولی بسیاری از کاربران به استفاده از این نوع کیس‌ها علاقه‌ای ندارند.

گلکسی نوت

بر اساس رندرها و گزارش‌های منتشر شده، گلکسی S22 اولترا از جایگاه اختصاصی قلم S Pen بهره می‌برد و این یعنی عملا هیچ تفاوت خاصی با گوشی‌های سری نوت نخواهد داشت. از طرف دیگر، سامسونگ نباید برند ارزشمند نوت را کنار بگذارد و می‌تواند برای مثلا گوشی‌های رول‌شونده یا تبلت‌های تاشو از این برند بهره ببرد. در هر صورت باید ببینیم سامسونگ در رابطه با برند نوت چه برنامه‌هایی دارد ولی طرفداران گوشی‌های گلکسی نوت باید کار این سری را تمام شده بدانند.

منبع: Android Central

برچسب‌ها :
دیدگاه شما