هر آنچه درباره فیلم «متال گیر سالید» می‌دانیم

۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۹:۳۰ ۹ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
متال گیر سالید

آیا فیلم «متال گیر سالید» هنوز هم قرار است ساخته شود؟ بد نیست نگاهی بیندازیم به تمام اخباری که تا کنون در مورد این فیلم منتشر شده؛ از گمانه‌زنی‌ها درباره تاریخ انتشار گرفته تا بازیگران و داستان احتمالی آن.

از اوایل سال ۲۰۰۶ خبرهایی مبنی بر ساخت فیلم «متال گیر سالید» به گوش می‌رسید. این اقتباس سینمایی که قرار بود بر اساس مجموعه بازی‌های ویدئویی محبوبی با همین نام ساخته شود، مدت‌هاست که در مرحله‌ی ساخت متوقف مانده‌ است. در حالی که مذاکرات اولیه مدت‌ها طول کشید و داستان فیلم نیز چندین بار دست به دست شد، مجددا سال ۲۰۲۰ بحث‌هایی به راه افتاد که نشان داد سونی قصد دارد اقتباس سینمایی «متال گیر سالید» را واقعا به مرحله‌ی تولید برساند.

موفقیت فیلم «ویچر» نتفلیکس و معرفی خدای جنگ توسط آمازون و «هورایزن: ۲۰۴۷»، سبب گردیده که فیلم‌هایی که با اقتباس از بازی‌های ویدئویی ساخته می‌شوند محبوبیت دو صد چندانی پیدا کنند. به نظر می‌رسد سونی مشتاق است تا بر روی چنین پروژه‌هایی بیشتر از قبل سرمایه گذاری کند زیرا حقوق هورایزن زیرو داون، گرن توریسمو، خدای جنگ و «متال گیر سالید» را در اختیار دارد و به راحتی می‌تواند مجموعه‌هایی را با اقتباس از آن‌ها مهیا نماید. هر چند از میان این بازی‌ها، متال گیر سالید تنها بازی ویدئویی به حساب می‌آید که قرار بود مدت‌ها پیش به یک فیلم تبدیل شود اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است.

اما حالا که بیش از دو سال از انتشار این خبر گذشته، سوالی که پیش می‌آید این است که آیا واقعا قرار است فیلم «متال گیر سالید» ساخته شود یا خیر. این سوالی است که برای بسیاری از کاربران و طرفداران بازی ویدئویی متال گیر پیش آمده و لذا در اینجا به تمام چیزهایی که در مورد این فیلم مبتنی بر بازی‌های ویدئویی می‌دانیم، مانند تاریخ انتشار آن و اینکه چه بازیگرانی در آن حضور دارند اشاره شده است.

آیا هنوز هم امکان ساخت فیلم «متال گیر سالید» وجود دارد؟

متال گیر سالید

فیلم «آنچارتد» سونی توانست در باکس آفیس بسیار موفق باشد و نشان داد که سونی در عرصه‌ی تبدیل بازی‌های ویدئویی به فیلم مهارت خاصی دارد. اما به نظر می‌رسد که این کمپانی هم اکنون دیگر نمی‌خواهد «متال گیر سالید» را به یک فیلم تبدیل کند. هر چند این تصمیم سونی با توجه به طرفداران زیادی که انتظار ندارند دست اندرکاران این استودیو قبل از شروع یک پروژه آن را نیمه کاره رها کنند عجیب به نظر می‌رسد.

در حالی که هیچ تاریخ اکران مشخصی برای «متال گیر سالید» اعلام نشده، بر طبق گزارش‌های به گوش رسیده سونی قرار نیست از این پروژه کنار بکشد و این فیلم در نهایت ساخته خواهد شد. بسیاری از بازیگران پرستاره نیز برای ایفای نقش اول آن در نظر گرفته شده‌اند و همه‌ی این‌ها نشان می‌دهد که این استودیو در حال انجام برنامه ریزی‌های اولیه‌ی خود است.

از بازیگران احتمالی فیلم چه می‌دانیم؟

متال گیر سالید

در سال ۲۰۲۰، اعلام شد که اسکار آیزاک قرار است به ایفای نقش سالید اسنیک در فیلم «متال گیر سالید» بپردازد. به علاوه مصاحبه‌ی اخیر او نشان داده که این امر همچنان پای بر جاست و آیزاک همان بازیگری است که قرار است در قالب این کاراکتر ظاهر شود. شاید بیشتر مخاطبان اسکار آیزاک را برای بازی در نقش پو دامرون در مجموعه‌ی جنگ ستارگان بشناسند. به‌علاوه او در سریال «شوالیه ماه» دیزنی پلاس هم بازی چشمگیری را از خود به نمایش گذاشت و توانایی خود را به عنوان یک ستاره اکشن بیشتر از پیش اثبات کرد.

اسکار آیزاک می‌تواند از تجربه‌ی بی‌نظیری که در عرصه‌ی بازیگری دارد برای ایفای نقش در فیلم «متال گیر سالید» استفاده کند. به‌علاوه حضور او در این فیلم باعث می‌شود که بسیاری از طرفداران این بازیگر به خیل تماشاگران فیلم «متال گیر سالید» اضافه شوند. علاوه‌براین مصاحبه‌ی اخیر این بازیگر نشان می‌دهد که او طرفدار این بازی ویدئویی است و لذا با کاراکتری که قرار است به ایفای نقشش بپردازد آشنایی دارد. بنابراین حال که قرار است اسکار آیزاک در این فیلم به ایفای نقش بپردازد، این احتمال وجود دارد که فیلم «متال گیر سالید» بتواند به بهترین فیلم ساخته شده با اقتباس از بازی‌های ویدئویی تبدیل شود.

داستان مبهم «متال گیر سالید»

متال گیر سالید

«متال گیر سالید» یکی از فرنچایزهایی است که از سال ۱۹۸۷ تاکنون در حال تولید است. داستان اصلی آن شامل ۱۱ بازی است که نزدیک به شش دهه را در بر می‌گیرد و در مجموع، ۲۳ بازی در این فرنچایز وجود دارد. بنابراین به دلیل انبوه داستان‌های پس ‌زمینه‌ی موجود، فیلم «متال گیر سالید» می‌تواند با اقتباس از هر کدام از این داستان‌ها ساخته شود و به فیلمی پرفروش تبدیل گردد. با توجه به صحبت‌های اسکار آیزاک، داستان فیلم هنوز مشخص نشده، بنابراین به احتمال زیاد حتی سونی هم نمی‌داند که فیلم «متال گیر سالید» در مورد چه موضوعی است.

پیش‌بینی تاریخ اکران

متال گیر سالید

زمان عرضه‌ی فیلم «متال گیر سالید» هنوز اعلام نشده و به نظر می‌رسد سونی هنوز داستان مشخصی برای این فیلم ندارد و از آنجایی که داستان‌های زیادی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را در این فیلم گنجاند به احتمال زیاد حداقل تا سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ شاهد عرضه‌ی فیلم «متال گیر سالید» نخواهیم بود. بنابراین ما امیدواریم به زودی بینندگانی که مشتاق تماشای فیلم «متال گیر سالید» هستند، به پاسخ دقیق‌تری برای سوالات خود برسند.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما