سرورهای متال گیر سالید ۵ روی کنسول‌های نسل هفتم خاموش خواهند شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Metal Gear Online

بالاخره پس از ۶ سال از عرضه‌ی بازی متال گیر سالید ۵ (Metal Gear Solid V: The Phantom Pain) کونامی به‌صورت رسمی اعلام کرده است که سرورهای آنلاین این بازی در پایان ماه مه سال آینده دیگر در دسترس نخواهد بود.

در اطلاعیه‌ای که در سایت شرکت کونامی دیده می‌شود، نوشته شده است: «از شما برای بازی کردن Metal Gear Solid V: The Phantom Pain سپاسگزاریم. متأسفیم که کاربران خود را مطلع می‌کنیم که سرورهای آنلاین این بازی در تاریخ ۳۱ مه ۲۰۲۲ از دسترس خارج خواهد شد.»

بازی Metal Gear Online

اگرچه متال گیر سالید ۵ همچنان به‌صورت آفلاین روی کنسول‌های نسل هفتمی سونی و مایکروسافت قابل‌اجرا خواهد بود اما دیگر امکان وصل شدن به سرورهای آنلاین وجود نخواهد داشت و همچنین بخش آنلاین آن یعنی متال گیر آنلاین پس از این تاریخ دیگر روی کنسول‌های نسل هفتمی پلی‌‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ قابل‌اجرا نخواهد بود.

بر اساس گفته‌های کونامی، اولین قدم در راستای این تصمیم هم‌اکنون انجام شده است و دیگر سیستم‌های خرید بازی متال گیر آنلاین قابل‌استفاده نیست. سپس از تاریخ ۳۰ نوامبر امکان خرید بسته‌های الحاقی برای متال گیر آنلاین وجود نخواهد داشت. پس از آن و از تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۲ بازی متال گیر آنلاین از فروشگاه‌های دیجیتال کنسول‌های پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ حذف خواهد شد و قابل خریداری نخواهد بود. در نهایت، در تاریخ ۳۱ مارس سال ۲۰۲۲ تمامی سرورهای آنلاین این بازی به کار خود خاتمه خواهند داد و بازیکنان پس از آن نمی‌توانند از هیچ کدام از ویژگی‌های آنلاین بازی استفاده کنند

در این اطلاعیه، کونامی به بازیکنان اطمینان خاطر داده است که اگرچه دیگر ویژگی‌های آنلاین بازی قابل‌دستیابی نخواهند بود اما همچنان بخش آفلاین کاملا قابل بازی است. آن‌ها همچنین تأکید کرده‌اند که برای آیتم‌هایی که درون بخش آنلاین خریداری شده است، هیچ مبلغی بازپرداخت نخواهد شد.

بازی Metal Gear Online

با این حال، در حال حاضر این اقدام دارندگان این بازی را در پلتفرم‌های دیگر تهدید نمی‌کند و به نظر می‌رسد که ویژگی‌های آنلاین بازی متال گیر سالید ۵ همچنان روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی به‌صورت کامل قابل‌استفاده باشد.

بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain در تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۱۵ برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس ۳۶۰ و کامپیوترهای شخصی در سراسر جهان منتشر شد. همان‌طور که از نام بازی مشخص است، این اثر پنجمین قسمت شماره‌دار مجموعه بازی متال گیر سالید است که به‌عنوان یک بازی اکشن مخفی‌کاری تجربه‌ای منحصر‌به‌فرد را ارائه می‌دهد. البته متال گیر سالید ۵ حواشی مختلفی را هم پشت سر گذاشت. در هنگام توسعه‌ی این اثر بود که کونامی و هیدئو کوجیما، خالق متال گیر سالید، با هم به مشکل برخوردند و این باعث شد تا کوجیما مجبور شود شرکت کونامی را ترک کند.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما