Metro: Exodus انحصاری فروشگاه اپیک گیمز شد؛ صدای استیم درآمد

امیرحسین میرزایی ۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۵ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازی Metro Exodus

جریان پایان همکاری شرکت‌های بازی‌سازی مختلف با استیم، ظاهرا تازه شروع شده است؛ طوری که یکی پس از دیگری، شرکت‌ها بازی‌های‌شان را از استیم بیرون می‌آورند. مقصد این شرکت‌های بازی‌سازی هم فروشگاه بازی اپیک گیمز (Epic Games Store) است. شرکت Deep Silver خبر داده است که جدیدترین قسمت مجموعه بازی‌های مترو به صورت انحصاری در اپیک گیمز استور عرضه خواهد شد.

تصمیم توقف فروش بازی Metro: Exodus در استیم کاملا ناگهانی گرفته شده است و تا همین دیروز امکان پیش‌خرید بازی از فروشگاه دیجیتال والو وجود داشت. تمام افرادی هم که بازی را در استیم پیش‌خرید کرده بودند، در همان روز عرضه‌ی Metro: Exodus می‌توانند بازی را از استیم دانلود و بازی کنند. نه تنها آپدیت‌های بازی روی استیم برای این افراد عرضه خواهد شد، بلکه حتی امکان خرید بسته‌های الحاقی هم در استیم برای آن‌ها وجود دارد.

نکته‌ی این جاست که از امروز دیگر امکان خرید Metro: Exodus در استیم وجود ندارد و بازی‌کننده‌ها برای خرید این بازی باید به فروشگاه اپیک گیمز رجوع کنند.

بازی Metro Exodus

شرکت والو که واضح است چندان دل خوشی از این حرکات ندارد، در صفحه‌ی بازی Metro: Exodus در استیم پیغامی نوشته است. در پیغام والو، ضمن اشاره به اینکه پیش‌خریدها سر جای خود باقی است و آپدیت‌ها و محتوای دانلودی هم در استیم قرار خواهند گرفت، آمده است: «ما معتقدیم که حذف بازی از روی استیم بی‌انصافی در حق مشتریان است؛ مخصوصا که امکان پیش‌خرید بازی برای زمان زیادی وجود داشت.»

Steam استیم بازی Metro Exodus

در پیغام والو حتی اسمی از اپیک گیمز استور برده نشده و والو در بیانیه‌ی خود، با عبارت «یک فروشگاه کامپیوتر دیگر» به اپیک گیمز استور اشاره کرده است.

نسخه‌ی کامپیوتر بازی Metro: Exodus به مدت یک سال در انحصار فروشگاه اپیک گیمز خواهد بود. یعنی از روز ۱۵ فوریه سال ۲۰۲۰، یعنی دقیقا یک سال پس از عرضه‌ی بازی، امکان خرید Metro: Exodus در استیم دوباره وجود خواهد داشت.

بازی Metro: Exodus در روز ۱۵ فوریه سال جاری میلادی روی سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

منبع: Polygon

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ comment
  1. Avatar mahdi64333

    حقشه. وقتی میبینی طرف داره دور و برتو خالی میکنه باید یکاری بکنی نه اینکه وقتی بازیو از تو فروشگاهت برداشتن اون موقع فقط اضهار نارضایتی کنی! :/

  2. Avatar مصطفی

    ظاهرا درصدی که اپیک گیمز از روی فروش هر بازی برمیداره به مراتب کمتر از استیم هست (سیاست جذب مشتری در ابتدای کار!) و همین باعث شده که استودیوی نه چندان بزرگی که فرنچایز مترو رو میسازه و به اصلاح یه قرون هم براش یه قرونه، بازی رو تو فروشگاهی عرضه کنه که پول بیشتری بهش میرسه.