بازی‌های کامپیوتر پشتیبانی از قابلیت‌های خاص دسته‌ی PS5 را آغاز کردند

۲ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
دوال‌سنس

قابلیت‌های خلاقانه‌ی دسته‌ی پلی‌استیشن ۵ باعث شده تا توسعه‌دهندگان مشتاق شوند که علاوه بر پلی‌استیشن ۵، از ویژگی‌های دوال‌سنس در کامپیوتر هم استفاده کنند. استودیو ۴A به‌‌صورت رسمی اعلام کرده است که بازی Metro Exodus: Enhanced Edition در کامپیوتر می‌تواند از بعضی از قابلیت‌های دسته‌ی پلی‌استیشن ۵ استفاده کند.

از زمان عرضه‌ی دوال‌سنس، این کنترلر روی کامپیوترها هم قابل‌استفاده بود اما این اولین باری است که اثری در کامپیوتر قرار است از ویژگی‌های «ماشه‌های تطبیق‌پذیر» (آداپتیو تریگر) و «بازخورد لمسی» (هپتیک فیدبک) بهره ببرد. در ویدیویی که به‌تازگی در توییتر منتشر شده است، به‌وضوح می‌توان عملکرد قابلیت «ماشه‌های تطبیق‌پذیر» دوال‌سنس را در بازی Metro Exodus: Enhanced Edition مشاهده کرد. البته، به نظر می‌رسد که در حال حاضر استفاده از این ویژگی‌ها فقط در هنگامی که دسته‌ با سیم به دستگاه وصل شده باشد، امکان‌پذیر است.

نکته‌ی جالب اینجاست که بازی Metro Exodus: Enhanced Edition فعلاً فقط برای کامپیوتر عرضه شده است و قرار است در تاریخ ۲۸ خرداد (۱۸ ژوئن) برای کنسول‌های نسل نهم از جمله پلی‌استیشن ۵ منتشر شود. این یعنی، آپدیت منتشر شده برای این بازی در کامپیوتر برای اولین بار به بازیکنان این فرصت را می‌دهد تا این بازی را با دو ویژگی جدید دسته‌ی پلی‌استیشن ۵ تجربه کنند. هرچند، در زمان عرضه برای کنسول‌ها، طبیعی است که دارندگان کنسول پلی‌استیشن ۵ هم بتوانند طبق روال عادی از این ویژگی‌های بهره ببرند.

جیم رایان، مدیر پلی‌استیشن، مدتی پیش و پس از معرفی بازی «دیز گان» برای کامپیوتر اعلام کرد که سونی قصد دارد بازی‌های انحصاری بیشتری از پلی‌استیشن را به کامپیوتر بیاورد. البته دقیقاً مشخص نیست که این آثار کدام‌یک از بازی‌های قدیمی‌تر پلی‌استیشن خواهند بود. اگرچه بازی‌هایی از پلی‌استیشن مثل هورایزن و دیز گان که تاکنون برای کامپیوتر عرضه شده‌اند، از ویژگی‌های دوال‌سنس روی کامپیوتر استفاده نمی‌کنند اما با توجه به این خبر جدید ممکن است شاهد این باشیم که بازی‌هایی را که سونی قصد دارد برای کامپیوتر عرضه کند، در این پلتفرم از این ویژگی‌ها استفاده کنند.

مدت زیادی از نسل نهم کنسول‌های سپری نشده است و تا به این لحظه هم توسعه‌دهندگان مختلف و هم بازیکنان استقبال بسیار خوبی از دسته‌ی کنسول پلی‌استیشن ۵ داشته‌اند و آن را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کنسول‌های نسل بعدی دانسته‌اند. در این مدت شاهد بوده‌ایم که بعضی از استودیوهای داخلی سونی استفاده‌های جالبی را از این قابلیت‌ها انجام داده‌اند. با این حال، استفاده از قابلیت‌های دوال‌سنس فقط معطوف به استودیوهای سونی نبوده است و بسیاری از استودیوها دیگر از جمله استودیو ۴A که مجموعه بازی مترو را توسعه‌ می‌دهد، جذب قابلیت‌های دوال‌سنس شده‌اند

. به‌تازگی بعضی از توسعه‌دهندگان در بلاگ رسمی پلی‌استیشن درباره‌ی نحوه‌ی استفاده بازی‌هایشان از دسته‌ی پلی‌استیشن ۵ صحبت کرده‌اند و اطلاعات جالبی را به اشتراک گذاشته‌اند.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه